Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha utánvétellel adok fel...

Ha utánvétellel adok fel babaruhákat, az hogyan működik? Drágább mint ha csak feladnám, mennyi idő múlva kerül hozzám a pénz?

Figyelt kérdés
Ha viszi a postás a csomagot, csak akkor adja át ha kifizette és ha nem veszi át akkor mi van?
2012. febr. 9. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Drágább, de fel lehet úgy is adni, hogy a feladási díjat a címzett fizesse. A postás természetesen csak fizetés után adja át. a gond akkor van, ha a vevő meggondolja magát, és nem veszi át. Ilyenkor te csak akkor kapod vissza, ha kifizeted rá a szállítási díjat.

Ezért szokták inkább az utalás utáni postázást választani az eladók.

2012. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is úgy szoktam, de nem utal előre mert azt mondja mi van ha nem küldöm el a csomagot vagy nme azt amibe megegyeztünk
2012. febr. 9. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát azt hogy mit küldesz, amúgy is csak csomagbontás után tudja megnézni, tehát ha már kifizette, úgyhogy ez nem kifogás.

Gondolom, valamelyik piactéren vásárolt tőled. Nézesd meg vele az értékeléseidet, hátha megjön a bizalma.

Én nem szeretem az ilyen kekec vevőket, ezért a szállítási módhoz a személyes átvételt és az előre utalást szoktam jelölni. A Vatera és a Teszvesz szabályzata szerint nem vagy köteles más módon küldeni a cuccot, csak az általad megjelöltön.

Amúgy ha jól tudom, amennyiben visszajöna cucc, nem csak az odautat, haenm a visszautat is ki kell fizetned.

2012. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, mi többször adtunk fel cuccot utánvétellel, nem nagy dolog szerintem csak a vásárlónak drágább, kb 1000-2000 ft-plusz, súlytól függ, legutóbb egy cipőt adtam így fel annak az utánvét költsége 1800 volt..én itt a postán nem fizettem semmit, a vevőre terhelték, az két nap múlva megkapta a csomagot, fizette az általam megadott díjat plusz a posta által kiszabottat, a postás három nap múlva itt volt a pénzzel.
2012. febr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is lenne kérdésem:


Ha postai utánvétellel adom fel a csomagot,a vevő fizeti a postázás díját?Csak fizetéssel egyidőben kaphatja meg a csomagot vagy lehetséges az is,hogy átveszi és akkor fizet?

Hogy megy ez a gyakorlatban?

Egy 5000ft-os vaterás termékről lenne szó.Hogy jelölöm a postán,hogy a vevőnek 5000ft-ot kell fizetnie?


Köszönöm szépen

2012. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Feladtam utánvétellel a csomagot, a postás egy olyan nyomtatványt ad, rajta van hogy menniyt kell fizetnie a vevőnek. 5000 Ft, de én úgy csináltam hogy ha a vevő fizeti a postai díjat is akkor 5000+postai díj=valamenniy és azt írod rá a fizetendő összeg helyére. Érthető?

És még egy rublika van hogy neked az a valamennyi összeget ami kijött a címedre visszaviszi a postás, a csomag átvételétől számított 1-2 napon belül. És a postás csak a kifizetés után adhatja át a csomagot. Segítettem valamennyit vagy részleteket még jobban leírjam?

2012. febr. 13. 09:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi szépen,érthető:)

Nem akartam teljesen zöldfülűként a postára menni,nincsenek jó tapasztalataim,sokszor le akarják húzni az embert:(

2012. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!