Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havonta mennyi pénz megy el...

Havonta mennyi pénz megy el egy babára?

Figyelt kérdés
szeretnék mindent megadni a leendő gyerekünknek, a párom szintén. én már nagyon vágyom egy babára, úgy érzem kész vagyok a feladatra. viszont ha meg merem kérdezni, hogy mégis mikor lehetek már anya, akkor mindig azt a választ kapom, hogy majd ha biztos anyagi hátterünk lesz.. értem én, hogy a semmibe nem lehet gyereket szülni, én sem tenném. de azért havi 600.000 Ft-ból már kényelmesen el lehet éldegélni egy babával is, nem?
2012. jan. 19. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hát,ha belegondolsz,hogy más 100.000.-ból nevel gyermeket,és tökéletes boldogságban... Akkor igen!
2012. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha havi hatszázra nem vállaltok babát, akkor mégis mennyire fogtok?

Mi elég jól állunk, a havi bevételünk kb. 600 ezer, néha több, néha picit kevesebb. Harmadik babát várjuk. :-)

Ja és az első kettő albérletbe született, a nyáron vettünk saját házat, a harmadik már ide érkezik.

2012. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Havi 600ezerből én szülnék vagy 6-ot.

Nekünk kb 70ezer marad, ha kifizetjük a rezsit és a lakáshitelt, két gyerekünk van, és nagyon boldogok vagyunk. Szűkösen élünk, de jól vagyunk, köszönjük szépen.

2012. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha nekünk havi 600.000 bevételünk lenne a meglévő gyermekem mellé még biztos szülnék kettőt. Gondolom van félretett pénzetek is. Nekünk van egy kis félretett pénzünk és ha lejár a gyedem havi 185.000 ft lesz a bevételünk , úgy néz ki jön a 2. baba, nem mondom, hogy nem félek, de ha más megél kevesebb pénzből akkor egy kicsit mindig bizakodni kezdek.
2012. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem köntörfalazok, de a Te kedves párod csak kifogásokat keres...

Hidd el, sajnos találkoztam már ilyennel :P

Kérdezz rá, érvelj, ne hagyd magad. Mondja meg, ha nem akar, és az igazat, hogy miért nem, mert az anyagiak csak egy kifogás, és ráadásul a Ti esetetekben nem is jó kifogás.

Mi kb. 400ezerből élünk, 3 gyerekünk van!

600000-re nem kérdés egy gyerek!

KIFOGÁS, ez tuti.

2012. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
gratulálok a harmadik bébihez :) és persze irigykedek is, de csak mértékkel :) én is ezt mondtam neki, hogy más havi 100.000 forintból él. lehet, sőt biztos, hogy nélkülözve, de boldogan. nem tudom mennyit kell még várnom, hogy végre ő is akarja, egyáltalán azt nem értem, hogy miért erre a pénzügyi dologra fogja a dolgot, elég gyenge kifogás. mindegy, én türelmes vagyok, de már a sírás kerülget, ha látok egy pocakos kismamát, vagy egy bébit tologató anyukát. egyszerűen nem akarok várni, főleg hogy ilyen indokolatlan indokkal terel le.. de kénytelen vagyok, így tűrök! köszönöm a válaszotokat.
2012. jan. 19. 14:08
 7/22 anonim ***** válasza:
Mi több pénzből élünk egy hónapban,igen,annyiból kb. mindent meg lehet adni a gyermeknek,és félre is lehet tenni a jövőjére.
2012. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt ne felejts el, hogy ha ez a havi 600 úgy jön ki, hogy 300 te, 300 a férjed, akkor ez fél évig 210-300, utána pedig 100-300 lesz. Na, nem mintha ennyiből nem lehetne megélni....

De igaza van az egyik válaszolónak, eléggé kifogásgyanús szaga van.

A kezdő készletet (kiságy, babakocsi, pelenkázó, ruhák, stb.) ki lehet hozni 100eFt-ból, de 1mFt-ból is.

A havi kiadás pelus 10eFt (az elején lehet ennyivel számolni), gyógyszer, kencék (fürdető-, popsi- esetleg testápoló) lehetnek párszáz (patikai kutyulmányok- szerintem a legjobbak), de lehet párezer is, popsitörlő szintén szórt képet ad (én pl. szeretem lemosni vízzel a kakis fenekeket, arra nem használok törlőt). Ha nincs tejcsi, a tápszer a húzós 10eFt. Ha van tejcsi, de nyögve-nyelős és kell "segédeszköz" 2-3eFt (homeobogyók, teák, kapszulák, stb).

2012. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

5/6.

én nem hagyom magam, mindig határozottan megmondom, mit akarok és gondolok. de a minap is összevesztünk emiatt, mert hogy én "ne nyagassam ezzel" ... fél éve kérdeztem utoljára, szóval inkább nem is véleményezem. de kérdem én, nyaggatom? sosem követelőztem, nem mondtam, hogy ha nem akarsz gyereket, akkor elhagylak, én társ vagyok mindenben.. de mostanra így 2 év kérdezgetés után, kicsit kezdem elveszteni a reményt, hogy valaha is akarni fogja..pedig a kapcsolatunk elején már kijelentette, hogy szeretné, ha én lennék a gyerekei anyja, hangsúly a többes számon. ti mennyi idő után döntöttek úgy, hogy babát vállaltok?

2012. jan. 19. 14:17
 10/22 anonim ***** válasza:
Ez kifogásgyanús dolog a párod részéről. 600000.-Ft-ból azért elég szépen meg lehet élni havonta egy gyerkőccel.
2012. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!