Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havonta mennyi pénz megy el...

Havonta mennyi pénz megy el egy babára?

Figyelt kérdés
szeretnék mindent megadni a leendő gyerekünknek, a párom szintén. én már nagyon vágyom egy babára, úgy érzem kész vagyok a feladatra. viszont ha meg merem kérdezni, hogy mégis mikor lehetek már anya, akkor mindig azt a választ kapom, hogy majd ha biztos anyagi hátterünk lesz.. értem én, hogy a semmibe nem lehet gyereket szülni, én sem tenném. de azért havi 600.000 Ft-ból már kényelmesen el lehet éldegélni egy babával is, nem?
2012. jan. 19. 13:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

8. vagyok.


Ugyanakkor ha pl. nincs gyerek a férjed közelében vagy olyan van, ahol le vannak strapálva a szülők, akkor lehet, hogy attól pánikol, hogy milyen lesz az élet egy babával. Tudom, ez nem mentség, de sok férfi a megszokott ritmusát és a nőnél elfoglalt helyzetét félti egy gyerektől. Csak könnyebb azt mondani, hogy "teremtsünk anyagilag biztos hátteret". Szóval nem védeni szeretném a párodat, de lehet, hogy egyszerűbb ezt mondani egy utcán odavetett kérdésre ("mikor jön már nálunk is a gyerek?"). Lehet, ha kényelmesen, odakoncentrálva beszélnétek meg a gyerekvállalást, nem így állna hozzá. Persze, ha így beszéltetek róla és úgy hajthatatlan, akkor nem szóltam semmit.


Üdv: Egy szintén 3. babáját váró anyuka

2012. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Megint a 8.:

Mi 2 éve voltunk együtt, amikor összeköltöztünk. A 7. évben megkérte a kezem, a 8. évben összeházasodtunk, a 9. és 10. évben jöttek a gyerekek (pont a 10 éves évfordulónkon született a második lányunk). 12,5 éve leszünk együtt, amikorra várjuk a 3. babánkat.

2012. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
kifogásokat keres a prod,semmi mást.nem akar apa lenni.a férjem is kifogásokat keresett,én erőltettem.most már nem tenném,mert mindig megkapom,hogy te akartad.nem igazán segít.imádja a fiát,de jobb lett volna,ha ő is akarja.
2012. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
600.000Ft az szép havonta. Kényelmesen kijönnétek a picivel. Én most várom az első babánkat. Én azt mondtam a férjemnek, ha úgy érzed felkészültél arra, hogy apa légy akkor te döntöd el mikor. Én már nagyon akartam, aztán mondta hogy most készen áll úgy érzi akarja és most 23hetes vagyok a pocaklakóval. Nekünk nem lesz 600 ezer havonta, talán ha 200 összejön, de nem veszek semmi feleslegeset. Csak ami kell. Remélem hamar meggondolja a párod és hajlani fog a dologra, mert tudom milyen rossz amikor látod a pocakos kismamákat meg pindurikat a babakocsiban Átéltem, de talán igaz a mondás, türelem rózsát terem. Szurkolok neked!!
2012. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
nyilván nem így tettem fel a kérdést neki, próbálok mindig jól időzíteni, hogy ne rossz passzban kapjam el, nem nyersen odavágom. mostanra viszont már eljutottam oda, hogy haragszom rá. mert mindig számolgat, tervez, hogy akkor jövő hónapban ez, utána az, ennyi pénz, annyi pénz. és most legutóbb épp arról csacsogott nekem, hogy ( mivel osztrák rendszámú kocsink van ) be kell regisztrálni az országba. én pedig teljesen kiakadtam, hogy ő mindent olyan jól meg tud oldani, ki tud számolni, mindig mindenre van pénz, csak gyerekre nincs. tudom, ez hiba volt, de felkaptam a vizet, még el is sírtam magam. összeszorul a szívem, ha erre gondolok. de már lassan ott tartok, hogy etikátlan módszerekhez fogok folyamodni.. bár ha jobban bele gondolok természetemnél fogva erre azt kell, hogy mondjam, SAJNOS nem lennék képes..
2012. jan. 19. 14:36
 16/22 A kérdező kommentje:

14/15

köszönöm, kedves Tőled! én pedig gondmentes és boldog babavárást kívánok Neked!

2012. jan. 19. 14:45
 17/22 anonim ***** válasza:

Mi kb 170-re vállaljuk a babát elsőt. Nem minden a pénzen múlik. Nyugodtan ülj le a pároddal és próbáld vele megbeszélni, hogy miért nem akar gyereket ( normális indokot mondjon, ne anyagit, mert ez a ti esetetekben oltári nagy baromság).

Sok sikert a beszéléshez.

15 hetes kismama.

2012. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mi kicsivel többet kerestünk amikor belevágtunk, de most jön a kistesó és az én kerestem kiesett (vagyis van a 25 ezer GYES, de az vicc). Szóval ennyiből simán 2 gyereket is el lehet tartani, és még félre is lehet tenni. Mondjuk nincs hitelünk, az akkor más lenne.
2012. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, azok alapján, amit leírtál, én komolyan elgondolkodnék a helyedben, érdemes-e ebben a kapcsolatban élned. Ez a férfi nem akar gyereket és csak gyenge kifogásokat gyárt.

A kérdés az, hogy ha gyerek nélkül kell leélned az életedet, az számodra belefér-e. Ha nem, akkor vélhetőleg új partner után kell nézned sajnos.

2012. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
600 ezerből én vállalnék hármat is. De komolyan! Nekünk talán ha a fele összejön havonta, akkor lehet sokat mondok. De kényelmesen élünk, nem nélkülözünk, a baba mindent megkap, magunkra is jut és még félre is teszünk. Hülye kifogás a párod részéről.Még nem áll készen. Remélem hamar megváltozik a véleménye, mert tényleg a világ legjobb dolga anyának/apának lenni. Minden jót Nektek és remélem hamarosan boldog kismama leszel!
2012. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!