Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fiú nevet válasszak végre?

Milyen fiú nevet válasszak végre?

Figyelt kérdés

Mindjárt itt a baba és még nincs neve... !

a 36. hétben vagyunk, a párommal még a mai napig veszekszünk a pici nevén, egy db név nincs, ami mindkettőnknek tetszik, már próbáltuk a cetlizést, meg a külön-külön névkiírást, de csak jobban összekaptunk:) neki csak az extrák, vagyis számomra fura nevek tetszenek, mint Maxim,Jonatán,Hubert,Koppány,Ferdinánd,stb. meg hasonló ritkaságok, nálam ezek viszont abszolút szóba sem jöhetnek... viszont én sem akarok "mindennapos" neveket, már úgy értem, h manapság minden 3. babát ugyanúgy hívnak, adtok nekem némi ötletet? kösziköszi előre is!


2008. ápr. 9. 18:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Fontos szempont, hogy mi lesz a gyermek vezetékneve, anélkül nem lehet dönteni.
2008. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia:) Hát nekem ezek tetszenek:Kristóf, Kevin, Donát, Tamás, Dániel, Máté, Attila,.Bár ezek nem olyan ritka nevek, de szerintem jók.Remélem tudtam segiteni.Gratula a babához,és könnyű szülést nektek:) 20éves lány
2008. ápr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem többek között a Zsombor vagy a Zalán név tetszik nagyon. Szerintem nem túl szokványosak (báááár, most egyre divatosabbak).
2008. ápr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem:) Vidovics a vezetéknevünk:)ehhez mi illik? ami azért még becézhető név is
2008. ápr. 9. 18:18
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
A névtan szabályaira nagyon kell ügyelni, szerintem. A vezetéknév ebben fontos szerepet tölt be. Anélkül nehéz is javaslatot adni.
2008. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a Zsombor és a Zalán szerintem kiesik. A mássalhangzók torlódása zavaró. Próbálj meg magánhangzóval kezdődő nevet keresni, a név hangrenje meg mindegy. A ti vezetéknevetek vegyes hangrendű, így nagyjából bármilyen hangrend kapcsolódhat.

Pár ötlet: Andor, Áron, Attila, Adorján, Ábel...

Jó válogatást kívánok és persze jó egészséget is!

2008. ápr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek elég extrém nevek, amiket leírtál, és biztos nem büntetném a gyerekemet ilyen névvel! Az is igaz, hogy manapság minden fiú Bence, Balázs, Bálint, Martin!

Nekem a hagyományosak tetszenek pl: Tamás, László, Máté, Márk

2008. ápr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, jajj, annyira nehéz!! a Máté nekem is tetszik, viszont neki meg abszolút nem, nekem ami tetszik pl: Vince, v Barna, hmm?
2008. ápr. 9. 18:40
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A Vidovics Márk az klassz. Mihamarabbi vita nélküli döntést és könnyű szülést kívánok.36 hetes kismami
2008. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Sszia! Szerintem ha elkezdenétek nézegetni a könyvet, (amiben ugyebár benne van az összes fiúnév, csomó ilyen könyv van), talán találnátok olyat, ami mindkettőtöknek tetszik. :)
2008. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!