Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen óvodát válasszak?...

Milyen óvodát válasszak? Egyházit vagy önkormányzatit. Alapítványi itt nincs.

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 21:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én egyházit választanék, ha lenne. Nem vagyunk bigott hívők, de szerintem egy kisgyereknek se árt, ha megismerkedik a bibliai történetekkel (az alapműveltség része!), a vallás alapjaival és megtamul néhány gyerekeknek való imát szép verset. Emellett az egyházi óvodák általában erősebb erkölcsi alappal indítják a gyerekeket, mint az államiak. Egy volt óvónő
2010. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. jan. 2. 21:12
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyházit. Nem vagyok megrögzött hívő, de igen, ott kaphat egy pozitív alapot a későbbiekre nézve. Én is jártam hittanórákra az óvodában, nagyon élveztem mindig. Másrészt, mire befejezi az óvodát, és kicsit nagyobbacska lesz, maga eldöntheti, hogy szeretne-e tovább járni hittanra, ilyesmi. Ettől még senki nem fog furcsábban nézni rá, csak talán kicsit többet tanul majd az emberi értékekről az átlagnál! :)

20/L

2010. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Én nem íratnám egyháziba a gyerekeimet, ahogy hittanra sem jártak.

De ezt minden szülő aga kell, hogy eldöntse. Én nem akarok Nekik vallásos nevelést, bibliaórát, hittant, imádkozást, stb.

2010. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Ezt neked kell eldönteni, nem nekünk.


Én biztos nem vinném a gyerekemet egyháziba, mélységesen elítélem az egyházat, még akkor is, ha most itt mindenki lepontoz.

2010. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi érvek és ellen érvek érdeklenének. Az,hogy te elítéled az egyházakat nekem nem ellenérv.

Leírnád miért érzel így?

Mit árthatnak ott a gyereknek?

2010. jan. 3. 14:16
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Óvoda és iskola szempontjából is azon a véleményen vagyok, hogy az a fontos, minőségi oktatást kapjon a gyerek. Ma az állami iskolák, óvodák 99%a erre nem képes, mert a politikának nem érdeke, hogy okos gyerekek nőjenek fel, mivel őket nem lehet birka módra irányítani és hülyére venni.

Ráadásul sokféle gyerek sokféle háttérrel megy oda, szinte válogatás nélkül.

Az egyházi vagy alapítványi iskolák közül sem jó mindegyik, keresgélni kell, de többségük megfelel valamilyen értékrendnek és szabályrendszernek.

Pl. Waldorf, ahol a gyakorlati/tapasztalati tudás szerintem sokkal nagyobb hangsúlyt kap. Vagy egyik-másik egyházi iskolában például nincs hajsza a ruházkodásban, mert egyenruhát hordanak.

Én voltam minden, ami egy katolikus lehet (áldozás, bérmálás), de a papok miatt évekkel ezelőtt elfordultam az egyháztól (nem hittől). Viszont hazánkban ez a többségi vallás és nem árt, ha ezzel megismerkedik a gyermek, nem kell erőltetni, túlzásokba esni, de pl.gyermekkori félelmekben az ima elég nagy segítséget jelenthet.

Na hát ezek miatt gondolom, hogy alapítványi vagy egyházi oviba, majd iskolába fognak járni a gyerekeim.

2010. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
10:06-os vagyok. Én nem vagyok vallásos, és a gyerekeimet sem úgy nevelem. Elmondtam már nekik, hogy többféle hit létezik, más-más embercsoportok más istenben hisznek, másképp gondolkoznak, másképp élnek. Ha nagyok lesznek, majd eldöntik, hogy miben hisznek, merre hajlanak. Nem szeretném, ha pl. egy katolikus oviban katolikus hitre tanítanák őket, vagy református, stb, mindegy melyik vallás, egyiket sem akarom.
2010. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utóbbi válaszokat is:)
2010. jan. 3. 20:24
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

14,04 vagyok. Az egyházról inkább nem írnám le a véleményemet, ha nem haragszol, nem ide tartozik.


Most a te gyerekedről van szó, nem az enyémről. Nézd meg, melyik oviban milyen a kert, milyenek az óvónénik, milyen játékok vannak, milyenek a foglalkozások, milyen a kaja, stb, ez alapján dönts. Ha közel áll hozzátok a vallás, és szimpatikus az ovi, akkor vidd oda. Ha nem, akkor a másikba.

2010. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!