Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen óvodát válasszak?...

Milyen óvodát válasszak? Egyházit vagy önkormányzatit. Alapítványi itt nincs.

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 21:06
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ahová körzetileg tartozunk lakás óvoda, nem szimpatikus. Akkora lakás a csoport szoba mint a mi két szobánk (kb 50 nm). Ebbe zsúfolnak be 25-30 gyereket. Nincs vegyes csoport és az udvar egy külön elkerített kisebb tér az ovi mellett egész évben tök árnyékos. Van egy -két aranyos óvónő de ennyi. Jó még annyi előnye van,hogy mellette lakunk.

Az az egyházi ami tetszene messzebb van, az udvar tök nagy van játszótér fa játékokkal homokozó csúszda, foci és röplabda pálya. Az imaház udvara ez. A csoport szoba az imaház alagsorában van ez is nagy tálaló konyha étkező sarok és külön helyiség a délutáni alváshoz.

Tehát a hely végett rájuk voksolok. Az óvónénik is szimpatikusak bár néhány dologban gyökeresen eltér a nézőpontunk. Dicsérik a városban. Igaz az udvaron nyáron kevés az árnyék, mer még nem nőttek meg úgy a fák, de minden éven van valami új azt mondják.

Szóval ez van. Inkább az érdekel,hogy erkölcsileg, hol alapozódik meg jobban a gyerek, honnan jőve lesz nagyobb tartása. Nem akarom,hogy olyan durva iskolás legyen mint a nagy átlag most.

2010. jan. 3. 22:14
 12/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem zavar, hogy a vallásos neveltetés azt jelenti, hogy elnyomják a kritikus gondolkodást, megtanítanak dolgokat bemondásra elhinni, értelmes magyarázat nélkül, akkor vidd egyháziba. Én inkább tovább mennék még egy-két kilométert, hátha van kicsit messzebb jobb, nem egyházi ovi.
2010. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod, hogy egy egyházi óvodában elnyomják a kritikus gondolkodást? Nézz csak körül a híres magyar tudósok során! Legtöbbjük egyházi iskolában végzett ! Ugyanúgy foglalkoznak ott is a gyerekekkel, sőt talán még színvonalasabb a nevelés-oktatás és az erkölcsi nevelésre is nagy hangsúlyt fektetnek. Aki azt gondolja, hogy egy egyház által fenntartott intézmény csak bigott keresztény gondolkodást és elavult egyházi hittételeket sulykol a gyerekek fejébe, egyszer menjen és nézzen megy egy ilyen óvodát, iskolát! Kellemesen fog csalódni!
2010. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Aki azt gondolja, hogy egy egyház által fenntartott intézmény csak bigott keresztény gondolkodást és elavult egyházi hittételeket sulykol a gyerekek fejébe, egyszer menjen és nézzen megy egy ilyen óvodát, iskolát!"


Mivel,hogy az én véleményem szerint fogalma sincs arról miről beszél, még nem is járt a környékén sem ilyen intézménynek. Köszönöm neked utolsó:)

2010. jan. 5. 11:53
 15/21 anonim ***** válasza:
11:14-es vagyok. Nem mondtam, hogy csak ezt tanulják. A hit azt jelenti, hogy ne kérdezz vissza, ezt nem tagadhatjátok. Megnézném azt az egyházi óvodát, iskolát, ahol nem nevelnek hitre. Ha tudtok ilyet, mutassátok.
2010. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A hit nem jelenti azt,hogy nem kérdezhetsz. Hitből fakad a szabad akarat is.

S miért baj ha hitre is nevel? A hit adhat erkölcsöt is.

2010. jan. 5. 16:12
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sok dolog adhat erkölcsöt, amikhez semmi szükség hitre. És azért nem kérdezhetsz, mert hinni kell, nem érteni. Kérdezd már meg egy paptól, hogy honnan van az isten. És ha válaszolt valami hülyeséget, akkor kérdezz rá újra. Azt fogja válaszolni, hogy ezt el kell hinni. Na erről ennyit.
2010. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem mennék bele hitvitákba,mert nem vezet sehová. Inkább tiszteltben tartom,hogy te nem hiszel Istenben. hiszel viszont másban ebben biztos vagyok. Mert hit nélkül nem él az ember.
2010. jan. 6. 12:43
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
De ha hiszel, akkor miért gondolkozol egyáltalán az ovi-választáson? Szerintem hívő család hívő gyerekének tökéletes az egyházi óvoda.
2010. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy végül hogyan döntöttél? Én is ilyen dilemmában vagyok.
2011. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!