Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ülést válasszak:9-25,9-...

Milyen ülést válasszak:9-25,9-36,15-36kg?

Figyelt kérdés
Jövőre le kell cserélnünk a mostani gyerekülést,de nem tudom milyen súlyhatárost nézzek ki addigra.
2010. nov. 24. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem irtad meg, hogy mennyi idos a gyermeked, milyen sulyu, milyen magas, mennyire ul fixen, mennyit tolt altalaban autoban.

Ez mind fontos szempont.

Mi sokat autozunk, autopalyan is rengeteget, igy fontos szempont volt az, hogy biztonsagos autosules legyen, ez fontosabb volt, mint az ar, merthogy ki lesz hasznalva rendesen es nem gyakran veszunk autosulest.

Mivel sokat ul benne a gyerek, igy arra is figyeltem, hogy kenyelmes legyen.

Mivel a nagyobbik fiam nagy baba volt, hamar kinotte a hordozot, 6 honaposan mar cserelnunk kellett, igy muszaj voltam atfogo kategoriat venni neki, 0-18asat. Ez azert volt jo, mert ult ugyan mar 6 honaposan, de nem akartam sokat ultetni, ezeket az uleseket viszont mar fektetni lehet.

De sok gyerek fixen ul, mire eleri a 9 kg-ot, ha fixen ul, akkor mar nincs igenye a fekvesre, hiszen nezelodik (sajat tapasztalatbol indulok ki), valamint felulo helyzetben is remekul alszik. Ilyen sulyu es fejlettsegu gyermeknek mar nem vennek 0-18as ulest, hanem 9-18asat. Azert, mert minel kisebb kategoriat fog le, annal megbizhatobb, raadasul nem is tudok kihasznalni azokat az elonyoket, amit a 0+ kategoria jelent.

Ha 15 kg felett van a gyerek, akkor meg egyertelmuen a 15-36 kategoria a legjobb.

Azt sem irtad, hogy isofixes, vagy anelkuli kocsiban hasznalnatok.

Amiket en szeretek.

Amig a fiam 15 kg alatt volt kicsivel es ulest kellett neznunk, akkor en a cybex pallas mellett dontottem. [link]

Vegul megusztuk, mert elerte a 15 kilot, mire ulest vettunk, igy inkabb ezt kapta: [link]

A pallast mi kulfoldon neztuk, ott van isofixes valtozat is, itt azt hiszem, hogy csak isofix nelkuli van, de nem mondom biztosra.

Az utobbi, ami a fiamnak van isofixes, de betolhato a rogzito, szoval nem iso-s kocsiban is hasznalhato.

A 0-18asra nem tudok ajanlani neked tipust, mert azt mi nem itt vettuk, ugy latom, hogy Magyarorszagon nem forgalmazzak.

A concord ulesekrol is jokat hallottam, illetve a britaxrol, de ezeket konkretan meg nem probaltuk, igy csak megmutatni tudom:

[link]

[link]


Egy tuti, hogy 9-36ost semmikeppen sem vennek.


A gyerek magassagat annyiban vedd figyelembe, hogy egy gyermekules addig megbizhato, illetve biztonsagos, amig a gyerek feje nem er tul az ulesen. Ha kilog a buksija, akkor mar nem igazan jo. Lehet, hogy suly szerint meg jo lenne, de magassagra mar nem, ez epp olyan veszelyes, mintha a sulylimitet lepnenk tul.

A 9-36os kategoriaban nem art azt is figyelembe venni, hogy a fejtamla dolese allithato-e. Az armeghatarozasnal vedd figyelembe,hogy tobb ulest mar nem kell venni, mivel ezek altalaban ulesmagasithatova alakithatok, tehat ez lesz az utolso ilyen jellegu beruhazas, ha tokeleteset veszel es nem kell cserelni.

Az is szempont volt nalunk, hogy magassag allitasnal (ennel a kategorianal emelheto a hattamla ahogy no a gyerek) csak a fejtamla emelheto-e, vagy komoletten az oldaltamasz is. Ha az egesz, akkor a valla, nyaka tovabbra is vedve lesz oldalrol, ha csak a fejtamla emelheto, akkor a nyaka es a valla nem kap oldaltamasztekot.

A cybex solution x-fixnek az oldala is emelkedik. A tobbinel nem tudom hogy van.

2010. nov. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most lesz 3 éves,vékony(13 kg) és magas,sztem tavaszra a magassága miatt kell már az új ülés.Csak zavar,hogy olyan sok féle van és nem tudom milyen lenne jó.
2010. nov. 24. 21:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja,most 0-18 kg-ig való Brevink van.Én és a fiam is nagyon szeretjük,hasonlót szeretnék(ne legyen oldalt nyitott,jó lenne dönthető is),de ez a súlyhatáros dolog kavar meg.Egy oldalon az írták nem jó,ha "elvileg" sok évig használatos az ülés pl:9-36 kg,mert nem elég biztonságos.
2010. nov. 24. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

En akkor a helyedben mindenkeppen a 15-36 os kategoriaban nezelodnek.

Kerdezz meg szakuzletben megbizhato eladot, de en ugy tudom, hogy 1-2 kg nem szamit, ha magas a gyerek, akkor mindegy, hogy nincs meg 15 kg, de akkor is olyan ulesbe kell rakni, ami a magassaganak megfelel.

Csak egy tipp: a brendonert en nem vagyok oda, a 13. keruleti brendonban az elado pasi teljesen jo, szakszeru, oszinte szaktanacsadast tartott nekunk, azert erdemes volt bemenni, ajanlom nektes is.

Abban viszont nem vagyok biztos, hogy 15-36osban talalsz donthetot. Max olyanrol hallottam eddig, hogy a fejtamla dontheto, illetve a hattamla annyira dontheto ebben a kategoriaban, hogy felvegye az ules formajat (mert ugye a merev ules nem simul teljesen bele miden autoba, igy nem is tart annyira fixen).

2010. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Szerencsére még van 2-3 hónapunk rá,hogy végigjárjuk a környező boltokat és kipróbáltassuk a gyerekkel,melyik való neki.A mostanit a Brendonban vettük,de szétnézek máshol is:)
2010. nov. 25. 13:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!