Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen fogamzásgátlót válassza...

Milyen fogamzásgátlót válasszak? Ti milyet szedtek?

Figyelt kérdés

Elnézést, lehet, hogy nem ide illő a kérdésem, de a szerelem/szex kategóriában 12-14 évesek vannak.


Szóval 26 éves vagyok, van egy 15 hónapos kisfiam, nem szoptatok már, de eddig óvszerrel védekeztünk, szeretném kipróbálni a fogamzásgátlót, de félek tőle. Azt mondják, ma már nincs benne annyi hormon, mint régen volt, én mégis ettől tartok. Sok olyan nő van a közelemben, aki elhízott, kiszőrösödött a gyógyszertől /mondjuk pár kg még jól is jönne/, de félek mi lesz, ha akarunk másik babát és nem jön majd össze a gyógyszer után.


Ti milyet szedtek és mennyibe kerül?


Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 2. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 évig szedtem fogamzásgátlót ( 3 év Diane35, majd ezt bevonták, utána 2 év Cypromix ) , semmilyen általad említett mellékhatása nem volt ( bár persze ez alkatfüggő is) , ezek a gyógyszerek már valóban kevés hormont tartalmaznak. Ára sem volt vészes, a 3 havi adag nem volt 4000Ft. Januárban abbahagytam, februárban ugyanúgy megjött a mensesem, annyi a változás, hogy a ciklus időtartalma 28-36 nap között ingadozik egyenlőre, de volt peteérésem már az első hónapban ( barnás pecsételésből, és görcsölgetésből tudom). Beszélj az orvosoddal, ha nincs kontraindikáció szerintem próbálkozz meg bátran vele.

27/N

2010. szept. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már tényleg nincs bennük annyi hormon, mint állítólag régen volt!

Én több, mint 7 évig szedtem, s se nem híztam, se nem szőrösödtem tőle. Mikor abbahagytuk, akkor egy éven belül teherbe estem, de hozzá teszem, ez nem azért volt ilyen hosszú idő, mert tabit szedtem, hanem nőgyógyászati problémám volt.

Én Először Yadine-t szedtem, után váltottunk a dokival Minervára. Az elsőnek szerintem horror ára volt, s ez utóbbiból a három havi nem került többe 3 ezernél, ha jól emlékszem!

Beszéld meg a dokiddal, Ő úgyis a Neked legmegfelelőbbet fogja ajánlani. Ne félj tőlük! :) NAgyon jó dolog!


További szép napot!


27/N - 34 hetes kismama :)

2010. szept. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért szerencsésebb ha az orvos kifejezetten neked,a te szervezeted számára ír fel gyógyszert.Úgy biztos lehetsz benne hogy nem lesznek kellemetlen mellékhatásai,a mai gyógyszerek tényleg jók,és rengeteg féle van.Én amikor gyógyszert szedtem,a doki vizsgálat és vérvétel alapján tett javaslatot melyik lehet jó.És abszolút semmi mellékhatás nem volt.Ezután kezdtük a babázást és ezeknél a gyógyszereknél már tisztulási időt sem kell várni,bár én fél évvel hamarabb elhagytam a gyógyszert.Egy kétéves és egy még pocakban lévő 29h.kisfiúk anyukája
2010. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 11 évig szedtem,azt hiszem harmonet volt a neve.nem híztam mg jobban,mint voltam,nem szőröösödtem,semmi nem volt.tavaly június elején abbahagytam babaprojekt miatt,rögtön megjött,és azonnal teherbe is estem,5és fél hós a kislányom,itt szuszókál mellettem:)a dokid megmondja mi a legjobb neked.:)

2010. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor meglepem Apát a hírrel, hogy ezentúl nem kell majd a sapival szenvednie, majd én átvállalom a védekezést!


Boldog babavárást a babaváróknak és boldog babázást a már babázóknak!

2010. szept. 2. 12:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a Gracial-t szedtem 7 évig, majd úgy döntöttünk babát szeretnénk.

A biztonság kedvéért kivártuk/védekeztük a 3 gyógyszermentes hónapot. Az első éles hónapban teherbe estem.

Sajnos már két hónapja nem szoptatok, ezért már újra szedem.

Semmi mellékhatása nem volt soha nálam. Szinte órára pontosan jött meg a menstruációm.

Viszont az ára..............nos........8000 körül van a 3 havi adag. Másoknak ez horror. Nekem megéri, mert még nem szeretnénk kistesót, az abortuszról meg hallani sem akarok, a védekezés más módja meg nem szuperál nálunk.

2010. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is Diane35öt szedtem ,utána Lindynettet.Most szülés után novinettet. Nem is tudtam h bevonták a Dianét:)Nem kell félned már kevés bennük a hormon.Párom gyógyszergyárban dolgozik s ezeket ellenörzi.:)
2010. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!