Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ebben az esetben melyik...

Most ebben az esetben melyik nevet adnátok a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Első lányom neve alliterál, vagyis (M.M, N.N, B.B, K.K stb.)

Második lányomat várom és neki is szeretném, ha ugyanígy lenne a neve, tehát hogy ugyanolyan betűvel kezdődne a vezetéknév és a keresztnév. (Péter Pista)


de, az a gondom, hogy ebből a betűből van 3 ilyen név, ebből 1 nem tetszik nekünk, a maradék 2 jó lenne, de mindkettő nevű lány már volt menyasszonya a férjemnek.


ti mit tennétek?


2012. febr. 27. 10:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nem, nekünk van 3 név, a többi nem jöhet szóba, mert hogy is mondjam, a férjem rasccsol és olyan betűt nem akar, amiben van R betű. Így maradt meg 3. De most utolsó, nem ez a lényeg.
2012. febr. 27. 11:44
 12/18 anonim ***** válasza:
Engem konkrétan nem érdekelne az ex, amennyiben a férjedet sem zavarja. A ti közös kislányotok lesz, nehogy már az exe jusson nektek eszetekbe róla.
2012. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha már felmerült egyáltalán, hogy probléma lehet, ha az exmenyasszonyok nevét kapja, akkor nyilván nem lehet elintézni azzal, hogy ne legyen ez probléma…

Egyébként ez neked vagy a férjednek jutott eszébe? Téged zavarna vagy úgy látod, a férjedet? Ha benne merült fel, hogy ez gond lehet, akkor ne válaszd ezeket a neveket. Ha benned, de úgy érzed, meg tudsz birkózni ezzel, akkor ne érdekeljen. Ha viszont már most ezen rágódsz magadtól, akkor válasszatok valami teljesen más nevet, mert hiába mondja itt neked bárki, hogy hülyeség ezen aggódni, van, hogy az ember nem tud lepattanni egy gondolatról, és nem lenne érdemes ezzel esetleg a gyerekeddel való kapcsolatodat terhelni.

2012. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én pl nem nevezném el az exemről a fiamat, mondjuk az exemnek elég különleges neve volt.


Ha a férjed exének inkább átlagos neve van... talán az még belefér. Férjed mit szól? Őt nem érintené kellemetlenül?


Esetleg az az 1 név, ami nem tetszik... nem tudtok vele megbarátkozni?

2012. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

engem egyáltalán nem zavar, ha egyik exe nevét kapná. Viszont, csak az egyikre féltékeny voltam anno, nem volt rá okom, csak a természetes féltékenység. Az előttem lévőre gondolok, aki előttem volt neki. Viszont az a lány egy hülye kis liba, a másik meg egy rendes lány. Mégis, a hülye kis liba neve jobban tetszik, gyermekkoromban egyik kedvencem volt.

Férjem egyikőjük iránt sem érez semmit. (ez természetes)

Ő azt mondja, neki mindegy, én döntsek, mert az első lány nevét ő választotta.

2012. febr. 27. 16:30
 16/18 anonim ***** válasza:

Mint már említették, szerintem, ez az ex dolog, a férjednek lehet fura, kellemetlen, zavaró. Vele kellene beszélni arról, hogy ő neki a nevekről mennyire az exek jutnak eszébe, és mennyire tudja elvonatkoztatni. Soha nem jó, ha olyan nevet választunk a gyerekünknek, amiről valami rossz emlékre asszociálunk.

Én nem szeretném adni majd a lányomnak a párom exének a nevét. De pl aki gyerekkori "szerelem" volt az oviban iskolában a férjemnek, azt lehet hogy adnám, ha ahhoz jó a viszonya.

Szerintem azt beszéljétek meg, hogy az adott nevekhez mi a viszonyotok, és hogy milyennek képzeltek el egy olyan nevű kislányt. Ha a férjed olyannak képzeli el, mint az exe, akkor az rányomhatja a majdani viszonyát a lányotokkal, és ez szerintem nem jó.

Azért én is azt ajánlom, fussátok át a hivatalos adható nevek listát, hátha találtok egy másik, tetsző nevet, esetleg a nektek tetsző, de ex viselte név egy alakváltozatát ami hasonlóan szép és tetszik nektek még sem ugyan az a név lenne!

[link]

Sok sikert a névválasztáshoz!

2012. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem írnád le a neveket?
2012. febr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem engem is zavarna a volt barátnők neve...

Az az egy, mai nem tetszik, azt abszolút elutasítod?

2012. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!