Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok Párotok keresztnevét...

Adnátok Párotok keresztnevét a gyermeketeknek a következő esetben?

Figyelt kérdés

A párom (én a lány vagyok) elvált, ahol már van egy kisfia, akinek a nevéről anno az anyja döntött, akinek egy olyan nevet adott, ami valószínűleg egy korábbi pasija volt. A gyermek erről persze nem tud, csak én mondtam neki, hogy régen mikor kisebb volt, azt hittem őt is úgy hívják mint az apját, mert becézve hasonlónak csengett, illetve mert a húgát úgy hívják persze, ahogy az ex anyát, így azt hittem először anno a gyerekeket is épp úgy hívják mint a szülőket, de aztán még sem..

Így aztán egyértelmű volt, és én örülnék neki, és párom is ha nekünk lesz fiúnk akkor a párom keresztnevét kapná... de mostanság az előző házasságból lévő kisfiú mondott olyat, hogy szeretne xy lenni, mint apa...

Akkor most a kisrác érzései, meg a hülye ex miatt mi változtassunk és keressünk más nevet?? Ja a másik, hogy édesapámat is épp úgy hívják, mint a páromat, szóval én azt is mondhatnám, hogy a nagypapa után neveztük el .. :-P

Őszintén a kisfiút megértem, főleg ha szegény tudná az igazat...

De én meg nagyon szomorú lennék, és hogy egy volt hülye nő miatt a mai napig mi szívjuk és hogy még a babánk neve is miatta ne lehessen az ami alapban eszünkbe jutott, hát felbír húzni.

Szóval mit tennétek, mi keressünk más nevet?


2009. ápr. 17. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
én a helyedben, csakis a kisfiú érdekeit nézve, másik nevet keresnék. ha mérlegre rakod, hogy te mennyire örülnél a párod nevének, meg hogy mekkora kárt okozhat a kissrác lelkében a névválasztás (pláne, ha ez neki ilyen fontos), akkor semmiképpen nem jöhettek ki pozitivan a dologból. az exnő meg szarjon farfekvéses sünt.
2009. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van az elottem szolonak. A kisfiu nem tehet semmirol. Mi felnottek azonban nem viselkedhetunk ugy mint hisztis gyerekek.

Az unokaocsemnek 3 lanya 1 fia van. Az elso 2 lanyanak ugyanazt a nevet adtak (nem vicc). Vagyis az elso Krisztina Kinga - Krisztina hasznalva - a masodik Kinga. Nem tudtak megegyezni....

Nallunk is erdekes a helyzet. Nallunk az exem vitte az en altalam valasztott, megalmodott nevet mikor szuletett egy kisfia (nem tolem)...gondolhatod milyen erzes volt...

Tulleptem rajta. Felnott vagyok v. mi. Mellesleg a 7. hetben jarok....szoval megy a fejtores, ha fiu lesz mi az ami a legjobban illik majd ra es nemzetkozi. Meghat a ferjemnek is van beleszolasa.

2009. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
74%
A fiú tényleg nem tehet semmiről. Kötődni szeretne az apjához, az apja nevét viselve. Nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet, de nem gondoltatok arra, hogy három nevet adtok majd: vezetéknév, keresztnév és párod ill. édesapád neve.
2009. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Tehát a kisfiú szeretné a nevét az apjáéra változtatni? Egyébként ettől még nektek lehet ugyanolyan nevű gyereketek pl. ha második névnek adjátok az apa nevét, első névnek meg kerestek valami mást. Talán így nem jön ki furcsán. Én megértem a kisfiú érzéseit. Nem akarlak megsérteni, de miért kell ezért lehülyézni az exét? Olyan nevet adott anno, amilyet akart. Gondolom, hogy ő sem szól majd bele abba, hogy ti milyet adjatok...
2009. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

azért írtam rá csúnyát, mert nem anyához, feleséghez illő ahogy ő viselkedett... megcsalta a férjét, és a fiúknak (akit reméljük hogy azért nem azé akivel megcsalta, de a kétely örökké megmarad) annak a pasi nevét adta, akivel...

hát akkor ő mennyire törődött a kisfiú lelkével? csodálom, hogy szegényben még nem fogalmazódott meg, hogy anya mért van az, hogy hugit úgy hívják mint téged, de engem nem úgy mint apát?

2009. ápr. 17. 15:06
 6/16 A kérdező kommentje:

de azt hiszem majd inkább ez a páromra bízom a végleges döntést, de most akkor úgy gondolom, hogy csak a kisfiú miatt csak második név legyen, és majd elsőnek kigondolunk mást..

csak tudjátok néha elszomorító, hisz elváltak, és mégis mindig itt-ott csak bele sikerült nyúlni az exnek az életünkbe a kavarós tetteivel... mert ugye a gyerekek már örökre egy kapocs lesznek.

De a kisfiú aztán tényleg nem tehet semmiről, de ha már eleve az apja nevét kapta volna, mint a húg az anyjáét, most fel sem merülne ilyen... hisz akkor ez a vágy sem lenne még a páromban, illetve én meg nem akarnám, hogy ugyanaz legyen a két gyermek neve... no dehát ez van :-(

Csak egészség legyen!

2009. ápr. 17. 15:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem én most leleszek pontozva,de mindegy.Hány éves az a kisfiú?Ez a név dolog a ti döntésetek legyen.Mire felnő,addigra biztosan más név tetszik majd neki,az is lehet,hogy nem is akarja majd megválltoztatni a nevét.Én a férjem keresztnevét adnám a születendő babának.
2009. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
most 12 éves a kisfiú
2009. ápr. 17. 15:15
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem csak azért akar olyan nevet a kisfiú, mert az apja a példaképe. Ha majd nagyobb lesz, lehet, valami focista nevű akar lenni, vagy űrhajós. Az nem csak úgy van, hogy egyik nap igy hivjanak, másik nap meg úgy, szerintem adhatod nyugodtan a párod nevét a leendő gyereketeknek. Lehet, rosszul értelmeztem, de ha most a kisfiút Ödönnek hivják, nem megy az úgy pikk-pakk, hogy átkereszteljék, vagyis átnevezzék úgy, ahogy az apját.Na, meg ha igen, akkor miért ne lehetne, hogy ugyanúgy hivják a két gyereket? Nem testvérek, csak féltestvérek. Persze, ez az én véleményem.
2009. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek a kettőtök döntésének kell lennie. Ha nektek a párod neve tetszik, adjátok neki nyugodtan. Arról pedig te igazán nem tehetsz és a születendő baba meg végképp nem, hogy anno a másik kisfiú miért nem ezt a nevet kapta.
2009. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!