Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtok a gyermeketeknek...

Miért adtok a gyermeketeknek két keresztnevet?

Figyelt kérdés
Csak az elsőt használjátok általában, a második csak úgy van dísznek hogy legyen. Ha megkérdik hogy hívják a babád az egész nevét kimondod, vagy csak az első ketesztnevèt? A màsodik keresztnevén szólítod a babád? Nem macerás mindenhol hosszan kiírni, és később a gyereknek ha felnő nem lesz rossz a hosszú név, mert ugye hivatalosan az a neve, mindenhol a két keresztnevet is le kell írni?!
2010. aug. 16. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En elhagytam a masodik keresztnevem 14 eves koromban. Ez egy valasztasi lehetoseg szerintem a gyereknek. Amugy nem maceras, csak jo legyen a kombinacio.
2010. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

csak úgy.

mert szeretnének neki hivatalosan is hangsúlyt, nyomatékot adni, hogy két név is tetszett a szülőknek annak idején.


a többség úgyis csak egyetlen nevet használ a privát életben, és a szülők is csak az egyiken szólítják.

azzal hogy hivatalosan két néven szerepel a dokumentumokban a gyerek, nem változik semmi, "csak" szépen formába van öntve a szülők óhaja.


és ez fontos. a szépség az életben, mint az évfordulók, ünnepek, kell a forma.

ugyanilyen a házasságkötés is. lehet, rá mondani, hogy minek, nem változik semmi, mégis kell, hogy hivatalosan is meg legyen erősítve a pár szándéka.

2010. aug. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem két keresztnevem van, mérges is vagyok miatta, mert mindenhol kiírják duplán, pedig a másodikat egyáltalán nem használom. Ráadásul én marha felvettem a férjem nevét is, mint Kovácsné, van egy hosszú vezetéknevem, aztán a dupla. Pedig házasságkötéskor elé akartam hagyni a második keresztnevem, az anyakönyvvezető azt mondta, el lehet. Ehhez képest...


A gyerekeimnek egyébként ugyancsak két keresztneve van, de a Kovács mellé elmegy, és az ő neveik rövidek. Az enyém szívás.

2010. aug. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért adtam,mert így tetszett,

az első nevük magyar,a 2.külföldi(nem szappanoperás,hanem Magyarországon is használatos latin és francia)

A család nevünket kicsit jellegtelennek tartottam,így legalább van a nevüknek "csengése"

2010. aug. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
csak egyet adtunk,mert szerintem hülyeség a második-csak gond
2010. aug. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Barátnőm kislányának is két keresztneve van. Azért kapta a másodikat, mert így van védőszentje. (Van akinek még ilyen is az eszébe jut, nem csak a divat!)
2010. aug. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

A keresztelőkor az én gyerekeimnek is lett védőszentje, de polgári névként az nem kell, hogy szerepeljen... Nem feltétele.


Én nem adnék 2 nevet, mert hülyeségnek tartom. Túl hosszú, lassan olyan lesz a magyar emberek neve is, mint a braziloké, vagy kiké, tudjátok, a sorozatokban azok a hosszú nevek... GÁZ. Szerintem.

És ahogy írta előttem valaki, hogy ha felveszi a férj nevét is a lány, na akkor aztán!! És mégis 2 keresztnevet adott ő is a gyerekeinek, no komment...

Úgyis csak az egyiket használják általában a 2 nevűek, akkor minek a másik? Pl. Magyar Amina Kira a gyerek. Anyuci és Apuci Aminának foja szólítani, nem? De mindenhol le kell írni mindkettőt. Sok helyen el sem fér, csak úgy mondom... Ha kifog olyat, ahol/akik ragaszkodnak a hivatalos verzióhoz, akkor Amina Kirának fogják szólítani, pl. tanár, stb.

Szóval szerintem kitolás a gyerekkel!

Az más, ha nagyszülő vagy egyéb felmenő nevét kapja tiszteletből másodiknak. Az szép gesztus, de divatból, nagyzolásból cifrázni... :P

2010. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mert szerettem volna ha az én navmet kapj a ha fiu lett volna az apjáét kapta volna másodiknak
2010. aug. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

09:38-as, ne is kommentáld, ha meghaladja a szellemi képességeid a szövegértelmezés.:)Gyengébbek kedvéért még egyszer: a gyerekeimnek rövid nevük van, Kovács vezeték név után, mert Kovácsokból Dunát lehet rekeszteni. Az én neveim hosszúak, mint írtam AZ szívás.


A tanár soha nem fogja két néven szólítani, ez hülyeség, ha nálatok ez nem divat, akkor honnan vetted?


Ja, és nekem nem kell aláírnom a második nevemet is, mert nem használom. Inkább az ügyintézőkkel kitolás, mert ők lelkesen végigpötyögik.:)

2010. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is hülyeség,nekem és a lányomnak is csak egy keresztnevünk van..........
2010. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!