Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok Párotok keresztnevét...

Adnátok Párotok keresztnevét a gyermeketeknek a következő esetben?

Figyelt kérdés

A párom (én a lány vagyok) elvált, ahol már van egy kisfia, akinek a nevéről anno az anyja döntött, akinek egy olyan nevet adott, ami valószínűleg egy korábbi pasija volt. A gyermek erről persze nem tud, csak én mondtam neki, hogy régen mikor kisebb volt, azt hittem őt is úgy hívják mint az apját, mert becézve hasonlónak csengett, illetve mert a húgát úgy hívják persze, ahogy az ex anyát, így azt hittem először anno a gyerekeket is épp úgy hívják mint a szülőket, de aztán még sem..

Így aztán egyértelmű volt, és én örülnék neki, és párom is ha nekünk lesz fiúnk akkor a párom keresztnevét kapná... de mostanság az előző házasságból lévő kisfiú mondott olyat, hogy szeretne xy lenni, mint apa...

Akkor most a kisrác érzései, meg a hülye ex miatt mi változtassunk és keressünk más nevet?? Ja a másik, hogy édesapámat is épp úgy hívják, mint a páromat, szóval én azt is mondhatnám, hogy a nagypapa után neveztük el .. :-P

Őszintén a kisfiút megértem, főleg ha szegény tudná az igazat...

De én meg nagyon szomorú lennék, és hogy egy volt hülye nő miatt a mai napig mi szívjuk és hogy még a babánk neve is miatta ne lehessen az ami alapban eszünkbe jutott, hát felbír húzni.

Szóval mit tennétek, mi keressünk más nevet?


2009. ápr. 17. 13:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

szerintem a kisfiú nem gondolta, vagy tudja hogy ha annyi idős lesz valóban megváloztathatja a nevét...

nem tudom vajon mennyire gondolja komolyan, vagy csak úgy mondta... de ezt hogy lehet kitapogatni, hogy neki ez valóban jelent-e valamit?

2009. ápr. 17. 15:36
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Hiába 12 éves,még gyerek.Ez csak évek múlva derülne ki.Én még mindig azt tanácsolom,hogy ez a ti döntésetek legyen.
2009. ápr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Hát ami azt illeti, sztem is nevezzétek el nyugodtan az apa után a picit, ha ezt gondoltátok ki neki. Viszont én tutira megbeszélném ezt a tesókájával is, hogy ne érje meglepetésként, hogy az lesz a neve. Lehet itt egy kicsit szépíteni a dolgot, h. az ő neve is szép, de tesóját nem hívhatják ugyanúgy, vagy ilyesmi. Amúgy sztem sem tart ez örökké, h. ő olyan nevet akar, mint apáé. Az is segíthet, ha a picit másként becézitek,mint a párodat.= Így lesz 3 pasi, 3 névvel a családban. Ha megszokják, akkor meg már a tesó sem fog rajta rágódni.

Én amúgy azt is simán megtenném,ha ezzel jobb a tesónak, de a pici nevéről sem akarok lemondani, h. a nagyobbikkal megállapodnék,h. a kívánt néven szólítom.:) Ha apa Gábor mondanám,h. ok te vagy Gábor2, az öcsi meg Gábor3...vagy ilyesmi. Aztán majd túllép ezen. Addig meg hadd nyugodjon meg,h. ő is megkapta a nevet.

Lehet lepontoztok, de ez csak egy vélemény.:)

2009. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem az a gyerek már elég nagy ahoz,h eldöntse milyen nevet szeretne magának,meg ahoz is h leüljetek vele megbeszélni h te 2. névnek a nagypapád és a párod miatt is szeretnéd majd ezt adni (fél)testvérének... Lehet h abba 12 éves gyerekbe több ész szorult int az apjába,és azt mondja h mi lenne ha 1. név lenne.

Én 1 kicsit pedzegetném is a dolgot... de ha nem veszi a lapot ugymond,vagy nem tetszik neki az ötlet,akkor hagynám..

2009. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan adjátok a férjed nevét:


1, nem biztos h a másik kisfiú tényleg megváltoztatja

2, simán lehet 2 ugyanolyan nevű gyerek a családban (én konkrétan ismerek egy olyan esetet hogy a pasinak volt egy gyereke és miután elvált az új feleségnek is pont az a keresztnév tetszett - így lett egy apának két "Szabó Péter" nevű gyereke , sose hittem volna el h van ilyen, de tényleg apám munkatársa, és már 40 körüliek)

2009. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

na erre nem is gondoltam, köszönöm, ha olyan pillanatja van a kisrácnak nagyon jó el lehet vele beszélgetni amúgy...

szóval ha oda kerül a sor, lehet tényleg érdemes vele megpróbálni beszélni erről...


Köszönöm

2009. ápr. 18. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!