Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted milyen körülmények...

Szerinted milyen körülmények ideálisak ahhoz, hogy egy pár gyermeket vállaljon?

Figyelt kérdés
saját ház/albérlet,esküvő,kor,havi kereset,megtakarítás,stb..
2012. febr. 12. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Érettek legyenek arra, hogy egy gyereket felneveljenek, legyen fedél a fejük felett, legyen legalább egyikőjüknek munkája.
2012. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Legyen biztos lakhatásuk, biztos keresetük. (bár az utóbbi manapság elég ritka...)Nem árt ha van megtakarított pénz.

Szerintem az esküvő és a kor nem számít. Ha készen álltok a gyermek nevelésre akkor vágjatok bele! :)Én 20 éves vagyok és 3 hónapos a kisfiam. Ő a mindenem. :)

2012. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ezt így konkrétan számokban meghatározni nem lehet.

Nekem a lényeg az volt, hogy a párommal közösen akarjuk, közösen vállaljuk, legyen munkánk, és legyen egy normális hely (lakás), ahol élhetünk.

2012. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs ideális körülmény, mert mindig valami hiányozni fog :) Vagy egy nyaralás, vagy egy romantikus vacsora, még egy szoba, nagyobb lakás...

Az a fontos, hogy az élet, amit éltek ne változzon azzal, hogy egy gyereket is nevelni kell. Ugyanannyi jusson,ugyanúgy el tudj menni pl fodrászhoz, vagy tudjál magadnak venni egy felsőt.

Ha kevesebb marad, mint amiből megéltetek, akkor az feszültséget fog okozni. És ha azon megy majd a vita, hogy a gyereknek cipő kell, neked meg pulóver, akkor arra a kapcsolat is rá fog menni.

De inkább az a fontos, hogy a kapcsolat elég érett legyen ehhez. Sok feladással, kompromisszummal és nagy felelősséggel jár egy baba, de mindent megér!

2012. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

én a mi helyzetünket ideálisnak tartottam

én 31, a férjem 32 volt,amikor összeházasodtunk.9 hónap múlva megszületett a fiúnk.

mindkettőnknek biztos munkája volt,van.én 12 éve,férjem 10 éve dolgozott akkor ugyanannál a cégnél.saját tehermentes lakásunk volt és egy 8 éves hitelmentes kocsink,és egy kevés megtakarításunk.

ez szerintem ideális

de még belefér lakáshitel is,ha lett volna akkor is bevállaltuk volna a babát,mert biztos munkánk volt.

2012. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Először is legyen stabil a párkapcsolatom. Akik azért vállalnak gyereket, hogy helyrehozzák a kapcsolatukat, azok nagyon rosszul teszik, mert az állandó éjszakázás, fáradtság, kimerültség, sírás, aggódás, anyagi gondok az újabb kiadások miatt, próbára tesznek egy kapcsolatot, de hogy megnehezítik az biztos. Azt is fontosnak tartom,hogy ő ugyanúgy szeressen gyereket vállalni,mint én. Legyen saját ház, és legalább egyikünknek (főként neki, hiszen én itthon leszek a babával) biztos munkahelye. Házasság nem számít bele. Spórolt pénz nagyon jól jön, de ez annyira luxus manapság, van, akinek ez sosem fog teljesülni. Ha szeretjük egymást, szeretnénk babát, és tudjuk hogy el fogjuk tudni magunkat és a babát tartani, akkor hajrá :) Elég körülményes vagyok ilyen szempontból.
2012. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Saját 1+2 félszobás lakás, vagy ettől nagyobb ingatlan.

Esküvő után.

Kor nőnél 30 körül, férfinál 30-35 között.

Havi jövedelem min. 300 ezer.

2012. febr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

most miért kell lepontozni azt,aki nem szirre-sz@arra vállal gyereket?

persze lehet úgy is,hogy senkinek nincs normális munkája,albérletbe,vagy szülők nyakára,aztán meg lehet panaszkodni,hogy nincs pénz kajára meg pelenkára.sok idióta van itt megint

2012. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezt a lepontozásosdit. Sok itt az idióta, bunkó. Már teljesen elmegy a kedvem ettől az oldaltól.


Ha valaki irigyelné azt az anyagi helyzetet, amit felvázoltam, közlöm velük, hogy egyikkel sem rendelkezem. Nincs 1 plusz 2 félszobás lakásom, se férjem, a fizetésem meg sem annyi. Az életkorom sem felel meg az általam ideálisnak tartottnak.

Nem csak így lehet vagy helyes gyereket vállalni.


Itt nem a minimumot kérdezték, amire már lehet szülni, hanem egy ideálisnak vélt helyzetet.

2012. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

- Kapcsolatuk harmonikus legyen, szeressék egymást, mindketten akarják a babát és lelkileg készen álljanak rá.

- Biztos anyagi háttér. Relatív fogalom, de kb.: ne máról holnapra éljenek. Ne jelentsen gondot a babával járó plussz kiadás. Apukának biztos munkahely, vagy ha ez nincs meg, megtakarítás, hogy lehessen mihez nyúlni


Konkrétabban nem tudom megírni, mert mindenkinek más

2012. febr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!