Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni egy törpenyuszi...

Mit kell tudni egy törpenyusziról? Ideálisak a körülmények (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Van egy nagy kertünk. A házban nincsen szabadon vezeték. Délelőtt ketrecben lenne, délután viszont szabadon, velem. Egyedül tartanám. Van viszont egy 2 éves kishúgom, az nem akadály?

Mekkora ketrec kell neki? Milyen gondozást igényel? Meddig él? Általában milyen a természete? Nyuszi gazdák, negatív és pozitív élmenyek? Tényleg lehet, hogy hozzám bújik? Milyen idősen érdemes megvenni és hogyan szoktathatom kézre és szobatisztaságra? Mennyibe kerül mindennel együtt a tartása?


2011. aug. 27. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
most fáradt vagyok, de holnap minden kérdésedre válaszolok. :P
2011. aug. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor kezdjük... A kertbe csak akkor vidd ki, ha van olyan terület, ami teljesen el van kerítve, tehát nem tud kiszökni. Az egyedül tartás nem gond. Ha nem nyomogatja, szadizza a húgod akkor semmi akadálya, jah meg figyelj, hogy ne egy meg a tesó a nyúlbogyit (az enyém egyszer megette xD ). 100x40-es elég, ha tényleg naponta kiveszed. Gondozása? Hát ugye az alap napi 1-szer táp, meg néha friss gyümölcs zöldség (az enyém imádja a zellert és az őszibarackot), mindig legyen friss víz( lehetőleg vegyél neki nyúlitatót), és nyuszi alá ugye kell vmi alom, és macska almot szoktam alá rakni (nagy kiszerelés és olcsó) jah és ezt csak az egyik sarokba rakd ahová pisilni, bogyózni szokott!!, de ezen kívül rakj be neki egy helyre valami puhát (törölköző, szalma stb.), fésülni sem árt néha én mondjuk régi Barbie kefével szoktam :P

5-6 évig biztosan, de tudok olyat is akinek 12 évig élt a nyuszija. Általában nagyon kedvesek, bár akaratosak. Ez legfőképpen nevelés kérdése. Ha minden nap foglalkozol vele, meg minden nagyon szerető kiskedvenc lesz belőle. Az enyém odajön hozzám ha nevén szólítom, ha azt mondom neki, hogy adj puszit, akkor odajön és megnyalja az arcomat *-* Ha én tévét nézek és ő kint van, akkor odakuporodik az ölembe és együtt nézzük tovább, jah és szeretik ha gügyögsz nekik :P Hát olyan 2-2.5 hónapos korban máőr nyugodtan elhozhatod. Ha etetés után vársz kb. egy órát és addig nem veszed ki, akkor, legalábbis az enyém nem bogyózik össze semmit. Fontos, hogy miután hazaviszed ne nagyon vedd ki, had szokja az új helyet, tudom, hogy nehéz, de 3-4 napig leginkább csak a ketrecen keresztül "kommunikálj" vele. Úgy havi 3000 ezerből szerintem simán kijön, alommal, kajákkal meg mindennel együtt. Jah és néha el kell vinni állatorvoshoz körmöt meg fogat vágatni, mert ha nagyon megnő, komoly baja is lehet a nyúlnak. Sok sikert a kis tapsifüleshez!!

17/L

2011. aug. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha a kertbe is ki akarod vinni oltasd. fontos mert a myxomatosist a szúnyogoktól kapja el és sajnos gyógyíthatatlan.
2011. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
00:45 azt elfelejtetted odaírni, hogy széna mindig legyen a nyuszi előtt, az a fő kaja :) abból annyit egyen, amennyit csak akar
2011. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a ketrecük legyen akkora hogy minden irányba kinyújtózhasson. a viselkedéséről általánosan nem tudok mit mondani ugyanis a kisállat kereskedésben mindegyik törpenyuszi nagyon vad volt.nekem két törpenyulam van egyet vettünk és egyet találtunk.mind a kettő kezesbárány.épp ma reggel csinálta azt mind a kettő hogy a ketrecből az ölembe ugrottak és odakucorodtak. nagyon édesewk.szúnyog ellen oltsd be a nyuszidat! szerintem a húgod nem nagy akadály csak ne hagyd őt egyedül a nyusziddal mert az akár végzetes is lehet a nyuszi részéről, ugyanis könnyen előfordulhat hogy a kishúgod túl erősen ölelgeti a nyuszidat.és ha nyúlhoz nemértő vendége jön oktatsd ki hogy az az állat nem kisbaba hanem nyúl! tapasztalatból tudom :( (egy osztálytársam mikor átjött megfogta és rázogatni kezdte 8O ki kellett kapnom a kezéből szerencsétlen állatot ne nyüsztetsd agyon de minden nap foglakozz vele.etetsd a kezedből és keresni fogja a társaságod:) az én nyuszikáimmal is így van :D a szobatisztaságról annyit hogy ha teheted egy pár napig ha tudod tartsd az alomtálcában és ott fogja elvégezni a dolgát aztán már csak oda jár.ha nem tudod ott tartani a kakit és a pisis forgácsot rakd oda és mutatsd meg a nyuszinak hol van.pozitív élmény: imádnivalóak mikor kint olvastam a kertben a nyuszim mellémfeküdt :) mindig nyalogatják a kezemet és ha felveszem őket akkor a nyakamat :D

a nőstény nyuszim röfög ha enni kap valami finom különlegességet ebből arra jutottam - röfög ha örül.örömmel tapasztalom hogyha meglát kiveszem és simogatom akkor is röfög :D

negatív élmény: nagyon erős a körmük.vennem kellett nyuszikörömvágó ollót :(

a kan nyuszim megtanult kipisilni a ketrecéből.az a bökkenő hogy én nem lakásban tartom hanem a verandán és a ketrece kb 40 cm re van a föld fölött.bolond lenne maga alá pisilni az előtte használt pisilőssarkát megunta így kipisilt, és törölgetnem kellett a pisit a kőről.szerencsére meg tudtam oldani a problémát úgyhogy már nem folyik mellé a végtermék :D

2011. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, de várom már a nyuszimat! Köszi a tanácsokat! :)))
2011. aug. 28. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!