Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amióta gyerekünk van, mindig...

Amióta gyerekünk van, mindig veszekszünk, más is van így?

Figyelt kérdés
Egy kicsit rá vagyunk görcsölve, hogy a legjobbat nyújtsuk neki, így minden apróság miatt piszkáljuk egymást. Szinte már soha, semmiben nem értünk egyet, mintha más emberek lennénk, ha nagyon ritkán kettesben maradunk, akkor pedig minden a régi... Más is van ezzel így, hogy a felelősség terhe alatt ilyen feszültek lesznek egymással? Pedig annyira szeretjük a gyerekünket, és hiába akarjuk neki a legjobbat, ha így nem tudjuk neki ezt nyújtani:(
2012. febr. 10. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak két hónapos a baba, de pont ma beszéltük,hogy sok a feszültség közöttünk. Valószínűleg nálunk azért,mert fáradtak vagyunk mindketten és így jön ki! De leültünk és megbeszéltük, hogy toleránsabbnak kell lennünk,mert így nem lesz jó.

Életünk legjobb dolga ez a pici fiú, örülni kell neki!

Nálatok is hasonló lehet. Nehéz ilyenkor türelmesnek, fittnek lenni!:) Pedig kell!

Kell egymásra idő! Mi pl. ma odaadtuk mamának 3 órára és így tudtunk együtt lenni, beszélgetni!

Próbáljatok ti is pár órát kettesben lenni, beszélgetni és sok minden helyre fog rázódni!:)

2012. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj, hogy már sokszor próbáltuk megbeszélni, ilyenkor be is látjuk a hibáinkat, megértjük egymást, azttán az első kritikus pillanatban ugyanúgy hajbakapunk:( Semmit nem ér, hogy megbeszéljük...
2012. febr. 10. 22:24
 3/14 A kérdező kommentje:
aztán
2012. febr. 10. 22:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Mi is valahogy így kezdtük és sokat beszélgettünk, míg eljutottunk arra szintre hogy a baba miatt mindenképpen türelmesebbnek kell lenni. Elég jók vagyunk mostanában :) Beszéljétek meg, kapcsolódjatok ki egy kicsit, már ha tudjátok kire bízni a babát, minden rendben lesz.. :) Amúgy is nyakunkon a tavasz, persze ezt most még nehéz elhinni.
2012. febr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kritikus pillanatban, mély levegő, gondold végig hogy..

..tényleg baj-e az ahogy csinálja, vagy csak azért nem teszik neked mert te máshogy csinálod.

..megéri-e amiatt a dolog miatt vitatkozni, ha nem akkor inkább egy nyugodtabb pillanatban kérdezd meg nem lehetne-e ezt máshogy csinálni

..ha végképp nem tetszik, akkor legalább a stílus legyen jó - nálunk ezzel sok gond volt, mert én az a rögtön robbanós típus vagyok, és hiába kértem később bocsánatot..


Szóval mély levegő, mosoly, puszi és minden rendben van...

2012. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát segítségünk nem nagyon van:( A szüleim messze lakanak, így látogatóba megyünk kb. 2 havonta, ami nem pótolja a hétköznapok akár néhány órás kikapcsolódását:(
2012. febr. 10. 22:33
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedve Boglálka! Az a gond, hogy inkább a férjem csinál úgy mindig, mintha nem jól csinálnám, nem én... Biztos, hogy eleget evett? Eleget ivott? Már meg is fürdött? Nem fázik így? stb. stb. a végtelenségig:( Ha próbálom megbeszélni vele, hogy ezek nekem rosszul esnek (voltak sokkal durvább megjegyzései, amit nem szeretnék leírni), de akkor azt mondja, hogy ne viccelj, a leg tökéletesebb anya vagy aki létezhet... Na ez a patt. És ráadásul komolyan is gondolja, csak egyszerűen az adott pillanatban újra és újra "vizsgáztat". Persze nekem is meg kell szívlelnem amit írtál! Köszi!:)
2012. febr. 10. 22:40
 8/14 A kérdező kommentje:
Boglárka! Bocs, úgy látszik egy kommentem sincs ma elírás nélkül:)
2012. febr. 10. 22:41
 9/14 anonim ***** válasza:

És ha vissza kérdezel mit reagál?

-Biztos hogy eleget evett?

-Szerinted nem?

Vagy csak egyszerűen mond hogy igen, és ne foglalkozz vele, biztos nem vizsgáztat, lehet hogy inkább tehetetlennek érzi magát és így akarja mutatni hogy rá is szükség van.

Sajnálom hogy nincs segítség, pedig az nagyon jó. És esetleg barátnő a közelben. Én pl sokszor vigyáztam a barátnőim gyerekeire esténként, míg a párom a miénkre.

2012. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos semmi segítség:( Jaj, már mindent próbáltam, hogy nem válaszolok, hogy szépen válaszolok, hogy picit megleckéztetem, hogy ja, lehet, hogy kevés volt? Mrgtennéd, hogy csinálsz még neki egy kicsit?:)) De semmi, a kérdések nem csökkennek:) Most ez így viccesen hangzik, de idegtépő!!!! Olyan mint egy rosszabb tipusú anyós! Pedig jó ember ám, de tényleg olyan mint egy akadékoskodó öregasszony!
2012. febr. 10. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!