Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptató anyukák, mit gondolto...

Szoptató anyukák, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 3 hetes a kisfiam. A szoptatàs a következő képpen zajlik: csak bimbóvédővel megy. A kisfiam kb. 10-15-20 percig szopizik, majd bealszik. Mikor felveszem büfiztetni, felébred. Büfizik, majd újra enne. Ha nem adok neki, ordít. Ezt csinálja akár 1-1,5 órán át. Hogy szabàlyozzam be a dolgot? Köszi előre a segítséget!
2012. jan. 31. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért szabályoznád? Had egyen amennyit szeretne. Ha felébred büfi közben tedd vissza ugyanarra a cicire. Ha azt kiürítette de még kér had egyen a másikból is. Te is annyit eszel amennyit szeretnél. Szoptass igény szerint, nem kell semmit szabályozni.
2012. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én picim is ezt csinálta eleinte. Aztán szépen abbahagyta egy idő után. Nem kell szabályozni. Tudja ő, hogy mennyi kell neki.
2012. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna ezt a kérdést.Dettó ugyanez van, csak mi 2 hetesek vagyunk. Tegnap előtt este 4 órán át ettünk 10-től hajnal 2-ig, már kisírtam a szemem annyira kimerült voltam, na persze a cicim is égett már.

Ma este már jobb volt. Azzal bíztatom magam, hogy ez egy átmeneti állapot.

Kitartást neked is.

2012. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amikor én még szoptattam, akkor az első időkben, ha bealudt a cicin evés közben, kicsit megnyomogattam hátul a nyakánál. Ettől elkezdett újra szívni és enni. Ahogy egyre erősödött (hetekben), kevesebbszer aludt el.

Elején volt, hogy 1 órán keresztül evett így, de 6. hétre már 25-30 perc alatt jól lakott és max. 1× aludt be közben.


Tehát én keltegettem, ha bealudt evés közben. Plusz, a hasfájás elkerülés végett félidőben megbüfiztettem, majd visszaraktam.

Egyébként én elég hamar észre vettem rajta, hogy mikor komfortcicizik.


Nálam pl. a komfortcici pont akkor volt, amit te írsz. Úgy állapítottam meg, hogy adtam neki egy cumit és nyugodt volt.

Viszont előfordult, hogy valóban éhes maradt még. Ekkor visszatettem szívott 2-3-t, majd kiköpte a cicit.

2012. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy mikor látod, hogy alszik elfele a cicin, akkor kicsit megpiszkálod, hogy ne aludjon el. Az én fiam rendszeresen bealudt cici közben és nyilván akkor nem eszik tele magukat. Ezért persze, hogy felébred. Jól írta az egyik válaszoló, hogy ugyanarra a cicidre tedd vissza, hogy a hátsó, zsíros tejet is teljesen kiszívja, mert az laktat igazán. Ha már úgy érzed, hogy üres, a baba is folyamatosan kiköpdösi, akkor jöhet a másik ha még kér. Bimbóvédő nélkül nem próbáltál szoptatni? Az első hétben nekem is fájdalmas volt, a babám vérhólyagot szívott a bimbómra, de aztán csak belejöttünk, hogy hogyan kell csinálni. Sokszor a rossz technika okozza a fájdalmat, ráadásul a cicinek is hozzá kell szoknia az újfajta igénybevételhez.
2012. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nallam az valt be, hogy feluton tettem tisztaba. tehat felebredt, sirt gyorsan cicire tettem. 10 perc utan bealust de tudtam, hogy nem evett eleget. Levettem a pelusat, hgoy tisztaba tegyem es a hideg levego hatasara felebredt. Rajott, hogy meg nincs tele a pocakja es pelusozas utan ratettem a masik cicire. Abbol is szivott parat es elaludt en meg betettem szepen a kisagyba. Sajnos a kisfiamat nem tudtam bufiztetni mert meg tudom szamolni az egyik kezemen hanyszor bufizett. Az elejen 40-50 percekig is setaltam vele de semmi igy aztan rauntam. Nallunk nem volt belolle gond, sosem bukott. A feluton levo tisztaba teves nallunk azert is volt jo mert ahogy elkezdett szopizni mindig rottyantott egyet (bocsi). Igy feluton tisztaba tettem de mar nem kakilt a masodik cicinel mert kikakilta magat. Igy a pelus tiszta maradt. Ha szopi elott raktam volna tisztaba kezdhettem volna elolrol. Ha szopi utan raktam volna tisztaba akkor felebredt volna. Igy enkunk teljesen bevallt es jol is lakott. :)
2012. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Látom nem egyedi a dolog:-) Nagyon köszönöm a vàlaszokat. Azért frusztrált a dolog, mert a gyerekorvos azt mondta, hogy ha előszőr bealszik, már ne tegyem vissza, mert tuti jól lakott. Várjam ki a 3 órát, csak akkor adjak újra enni neki, közben vizet. De látom, hogy éhes, nem éheztethetem. Ezért voltam kiváncsi gyakorló anyukák tapasztalataira.
2012. jan. 31. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első hetekben sajnos a napod nagy része abból áll, h szoptatsz, és a baba alszik a cicin...Nagyon fárasztó tud lenni. De ahogy nő, és egyre ügyesebben eszik, könnyebb lesz majd.
2012. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


3 hetesen minden baba többet kér enni. Ez lesz majd 6 hetesen, 3 hónaposan is :)

Növekedési ugrásnak hívják.

Tudom, hogy fárasztó, de engedj neki :)

Ne adj neki vizet!!!! hanem tedd cicire amikor kéri.

Így ő növeli a tej mennyiségét és nem lesz gond majd arra, hogy kevesebb a tej,mint amennyit ő enne!

Tudják a babák, hogy mit kell csinálni :)


3 kisfiú anyukája

2012. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kb mindannyian ugyanazt javasoltátok, ennyi anya nem tévedhet:-) úgyhogy kipróbálom a javaslatokat. Köszönöm!!!
2012. jan. 31. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!