Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek? Mit gondoltok...

Ti mit tennétek? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden:

Barátnőm 6 éves kapcsolatot rúgott fel a mostaniért.Az exe mellett minden fillért kiszámolt, albiban laktak, aztán elkezdték vonni a fizuja negyedét és még további 30000 ft-ot fizetett és fizet most is azért, mert hitelt vett fel az anyjának, az meg nem fizeti.Tehát a fizujs fele elmegy.Így marad kb 35-40ezer forintja.

A mostani párjával nagyon boldog (az exét meg is csalta vele, a szakítás után költségtakarékosságból összeköltöztek.)

A mostani pasi viszont rossz hatással van rá szerintem, mert a barátnőm nemtörődöm lett, mint ő.A barátnőm 26, a srác 21 éves.Múltkor kölcsönadtunk valamit és nem úgy kaptuk vissza ahogy odaadtuk, de nem szóltunk.Ráadásul nekünk kellett elmenni érte, ami eléggé felháborított.

Nemrég kiderült, hogy a barátnőm terhes, természetesen az új barátjától, de ezt megtudta az exe, aki ebben nem ennyire biztos.Ami azt illeti én sem vagyok biztos benne, hogy nem az exétől van a baba.(Egy éves a lányom, tudom, hogy mi a menete egy terhességnek, hogyan számolják stb.)

Most egy olyan házban laknak ami nem az övék.Tüzifájuk ímmel-ámmal van, gondnokságért cserébe ingyen laknak ott, de ki tudja, hogy meddig, mert akié a ház egy maffiózó.A pasi most vesztette el az egyik állását, így havi 40ezer forintot kap a fix helyéről, de ott sincs bejelentve, illetve eddig sehol nem volt.

Én aggódom értük, mert a barátnőm teljesen nyugodtan kijelentette:majd lesz valahogy!

Itt vagyok én a gyerekholmikkal, amiknek a többségét eladom, hogy újakat vegyek belőle a lányomnak és így nem akarnám odaadni őket, főleg, hogy tudom:bnem úgy kapnám vissza őket, ha egyáltalán...És ez pénzkiesést is jelentene.

Csak én gondolom úgy, hogy túl könnyelműen gondolkodnak?

Mi lesz, ha kirakja őket az az ember, akié a ház, albérletbe mennek?Miből?

És miből vásárolnak be a baának?Mind tudjuk, hogy az sem 2 fillér...

A lány nővére is nemrég szülte a másodikat, de tőle sem lehet elvárni, hogy mindent a barátnőmnek adjon csak azért, mert ő úgy érzi, hogy 26 évesen ideje szülnie!

Nem vagyok abortuszpárti (mellesleg a lány anyósa aztmondta, hogy kifizetné, mert nincs oda a kapcsolatuktól).De mégis ezt hogyan?

Én sem a gazdagságba szültem a lányomat, de legalább én kiokoskodtam a dolgokat, nem úgy álltam hozzá, hogy majd lesz valahogy!

Véleményeket szeretnék és érveket, pro és kontra!

Mellesleg a lehurrogó:"Semmi közöd hozzá, nem a te életed"című fejezetektől kíméljetek kérlek, ezzel én is tisztában vagyok! :)

Bocs a hosszúságért!


2012. jan. 12. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz helyzet. Nincsenek rokonaik, akik segítenének nekik, amíg összeszedik magukat? Nagyon szeretnék a kisbabát? Nem kell egyből abortuszra gondolni. 9hónap alatt azért csak összekaphatnák magukat valamennyire.
2012. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez elég sz@r helyzet... Szerintem Tőled senki nem várhatja el, hogy odaadd a gyerekcuccokat neki, hiszen te sem ingyen kaptad. (Nekem 7 hónapos a fiam, senki nem segített, tudom mennyi kiadás...) 21 éves srácnak szülni, ráadásul 26 éves fejjel, pff több esze is lehetne! A "majd lesz valahogy"-ról meg az a véleménye, hogy valahogy mindig van, csak az nem mindegy, hogy hogy...
2012. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rossz látni, ha valaki, így vállal gyereket. Sajnos ebbe tényleg nem szólhatsz bele, és kitudja még jó is kisülhet belőle. Ez nézőpont kérdése(de tényleg), 1,5 hónapja szültem a lányomat, a szobatársaim közül 2 is úgy szültek, hogy majd lesz valami... Egyik sem dolgozott soha, GYED,GYES nincs, apuka csak élettárs, mégis boldogak voltak és imádták a gyerkőcöt. Nekünk a kicsi második gyerek. Amikor a munkatársak megtudták, hogy megint babát várunk, jött az okosság, hogy felelőtlenek vagyunk, mert lakáshitel mellett, úgy hogy nem tudunk félretenni bevállalunk még egyet. Pedig van melónk, nem vagyunk csórók, van lakásunk, és boldog házasságban élünk. Látod! Ezért írom, hogy nézőpont kérdése:-)

Csak pozitívan:-)

2012. jan. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elsőnek:2 testvére van, a nagyobbnál 2 pici gyerek, család, háztartás.Gyerekcuccok tekintetében ő az egyetlen akire számíthat.A húga albiban él a barátjával, hol van munkája, hol nincs és ráadásul mindkét testvére messze van tőle.

Az anyukájára ugye megintcsak nem számíthat, ha már így átverte a hitellel és egyéb tartozásokkal.Nem igazán érdekli őt, hogy mi van a lányaival.

Errefelé nincs más rokona a barátnőmnek, de ez a majd lesz valahogy hozzáállása megőrjít, mert ő nem ilyen volt!Nem lehet mindenben így gondolkodni!

Várok még válaszokat!

2012. jan. 13. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
.
2012. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!