Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok erről az étrendről?

Mit gondoltok erről az étrendről?

Figyelt kérdés

7 hónapos babánál:

reggeli - tápszer

tízórai - gyümölcs (de van, hogy kimarad)

ebéd - zöldség (nevezzük főzeléknek) néha csak magában, néha sajttal, vagy hússal. Pici olajat, néha zöldfűszert is rakok bele

uzsonna - gyümölcs krumplival, vagy keksszel a lényeg, hogy valamilyen szénhidráttal sűrítve

vacsora - tápszer


Építő jellegű kritikákat szívesen fogadok.

A kérdés apropója, hogy anyósomnak szinte sosem tetszik amit a gyereknek adok, pedig elég változatosan etetem, még 2szer ugyanazt nem ette a társaságában.

Na mármost ő kritizál, csak nem építő jelleggel, ezért várom, hátha itt a változtatásra is kapok javaslatot.


Kérdezzetek, ha még kell info.


2011. nov. 28. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem semmi bajom ezzel az étrenddel, szerintem jó:)

Mondjuk én 7 hónaposan adtam a fiamnak reggelire kenyér falatkákat, meg vacsira is kapott keveset, de csak szoktatásként.

Szerintem jó ez így, ahogy csináljátok:)

Ja,talán annyi, hogy mondjuk a főzeléket kicsit beránthatod, vagy habarhatod, attól tartalmasabb lesz:)

ezt építő kritikának szántam:)

2011. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, a főzelékbe is mindig kerül vagy krumpli, vagy liszt. Kenyeret már mi is próbálgatunk, de annyira még nem vevő rá, ezért nem is írtam (csak pár falatra kell gondolni)


Konkrétabban: Az a problémája, hogy szerinte már darabosat kéne neki adnom, meg az uzsonna nem tetszik neki, arra is valami olyasmit képzel el, mint az ebéd.

Hiába magyarázom neki, hogy folyamatosan konzultálok a gyerekorvossal és, hogy ő miket javasolt.

2011. nov. 28. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem jónak tűnik ez az étrend, ha gyermeked egészséges, kiegynsúlyozott, mosolygós, súlya megfelelő nem éhes akkor minden rendben, ne foglalkozz anyósoddal. Akkor amikor ő anyuka volt még másként etettek, mond meg neki, hogy a védőnő és orvos szerint rendben van, és azóta a táplálkozás tudomány is fejlődött, volt amit akkor még adtak ma már nem javasolnak az allergiák miatt illetve fordítva. A te gyermeked ne szóljon bele, hogyan eteted. Amúgy anyósoknak soha nem jó amit csinálnak a menyek, örök igazság. Fel a fejjel engedd el a füled mellett. Esetleg kérdezd meg tőle mit kéne szerinte adnod a babának, előtte nézd át a táplálkozási ajánlásokat, hogy tudd mivel magyarázni, hogy te miért nem azt adsz neki.
2011. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utsó voltam az uzsonna az nem ebéd, nem az a lényege, hogy fullra egye magát és nem elhízlalni akarod, különben meg a te gyereked és jogos ha te a gyermekorvos ajánlatait veszed alapul.
2011. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kicsit megnyugodtam. Mert bár próbálom elengedni a fülem mellett, azért ott motoszkál bennem, hogy "lehet, hogy tényleg nem jó ez így?"

De mivel nem kezdtétek egyből sorolni, hogy ez meg az, meg amaz nem jó, akkor csak nem lehet ez olyan rossz :)


A súlya? Az gyönyörűen növekszik és hozzá a hossza is :) Erre nincs panasz

2011. nov. 28. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Na látod, nincs semmi baj. Régen másképp etettek, nézd meg hány elhízott ember lett ebből? Köztük én is mivel nem voltam jó evő, és tömtek mint a libát. Ha egészségesen fejlődik akkor jól csinálod, ne anyósodra hallgass:)
2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem így tökéletes babónk is igy evett anno
2011. nov. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzám mit szólna anyósod? 9 hónapos lesz a fiam, de az uzsi csak tápszer. :)

Ne foglalkozz vele, ha nektek így jó, akkor jó.

(Nálunk kb. 7 hósan lett kevés a tápszer vacsira, és 5 körül már kelt, ezért pépet kap onnantól, lefekvés előtt még kis tápszer, és fél 8-ig alszik.)

2011. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!