Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljunk babát, ha még nem...

Vállaljunk babát, ha még nem dolgozunk?

Figyelt kérdés
Mind a kettem tanulunk még, én 19 vagyok, a párom 21. Nagyon szeretnénk már babát, de nem tudom, hogy jó ötlet-e, ha a suli elvégzése előtt szülők lennénk. Várjunk, vagy ne? Nem vagyunk valami gazdagok, de ahol kettőnek jut, ott jut a harmadiknak is, ugye? Vagy ha már dolgozom, akkor ha GYED-re megyek, akkor jobban tudnék koncentrálni a babára? Csak már nagyon vágyom rá, nem tudom, hogy bírom ki addig. De ha nem voltam munkaviszonyban, akkor is jár valami segély vagy mi, nem?
2008. ápr. 3. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban semmiképp sem ajánlom, hogy gyerekfejjel vállalj gyereket!Nyugi az érzés nem fog elmúlni, és 2-3-4 év múlva is olyan csodálatos érzés lesz babát vállani.Mivel még nem dolgoztál, nem tudod, h az milyen.Ha szerencséd van, jó mhelyet találsz, és hidd el, akkor te fogod mondani, milyen jó, h nem kapkodtátok el a dolgot.A babára való koncenrálásban pedig elengedhetetlen az anyagi biztonság.Nem ismerem a családi háttereteket(szülői segítség, lakáskörülmények stb.), de ha mindenem meglenne, én akkor sem szülnék ilyen hamar.

Menjetek el dolgozni mindketten, tapasztaljátok ki, hogy működik a kapcsolatotok a dolgos mindennapokban, csináljatok sok közös programot, és nem utolsósorban gyűjtsétek a kis pénzecskéteket, hogy a babázásról később az anyagi gondok ne vonhassák el a figyelmeteket!

2008. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha a szüleiteknek akartok még egy gyereket, persze vállaljatok babát !

nemtudom hova rohantok.

remélem az észérvek erősebbek lesznek, mint a vágyaid.

2008. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, csak gyes jár, ha még nem dolgoztál, vagy kb havi 23eFt, az kb a pelenkára és a popsitörlőre elég...

Én 2 évet dolgoztam az első gyerkőc előtt, közben elkezdtem a fősulit, tanultam baba mellett, levelezőn, 1 évet halasztottam, amikor megszületett, de még így is csak a családom segítségével tudtam helytállni. Amikor végre befejeztem a sulit, és lett még egy babám, akkor éreztem a különbséget: még egyszer nem vágnék bele a baba melletti tanulásba!

Szerintem fejezd be te a sulit legalább, és dolgozz 180 napot, ami kell a gyedhez ;)

2008. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja elírtam, nem vagy havi 23e, hanem ami ennyi; a gyes ennyi
2008. ápr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném bevállalni, ekkor még annak van itt az ideje, hogy tanulmányaitokat befejezzétek. Szerintem ha 2-3 év múlva is így érzitek akkor vágjatok bele, de manapság bármiféle egzisztencia nélkül gyereket vállalni felelőtlenség. Én is kivártam az egyetem befejezését, és hidd el nem érzem úgy hogy lemaradtam valamiről, mert most itt rugdos a pocakomban a kislányom, akinek két-három héten belül várható az érkezése!
2008. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megértem az érzést, én 18 voltam, mikor hihetetlenül elkezdtem babára vágyni. Volt is velem egykorú aki szült már ebben az időben, mégis ahogy el néztem a helyzetüket, az életüket, ez nem azt sugallta, hogy de jó neki, hanem hogy még várnom kell, bármennyire szeretném. Úgyhogy befejeztem a sulit, elkezdtem dolgozni, mellette fősulira jártam, éveken át spóroltunk, majd éveken át építkeztünk, és tavaly költöztünk be az otthonunkba. Most 27 vagyok, másfél éves a kislányom és a második babánkat várjuk. Hidd el, az elmúlt majdnem 10 évben egyetlen pillanatra sem lankadt bennem a vágy, mégis úgy érzem, jó hogy eddig vártunk, mert így sem könnyű ami a dolog anyagi részét illeti. Ha mégis bevállalnád, biztos vagyok benne, hogy mivel nagyon szeretnétek babát boldoggá tenne minden perceteket már a puszta léte is, de nekem az a tapasztalatom, hogy az anyagi és más (talán pont abból következő) gondok, problémák bármilyen boldogságot képesek tönkretenni. Vagy ha nem is tönkretenni, idegeskedésre, bizonytalanságra biztos, hogy adnak okot, és máris belátnád, hogy ez a babának a legrosszabb. Szerintem várj Te is türelemmel, és meglátod, majd eljön a Ti időtök is!
2008. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megértelek, mert én is így voltam ezzel. De mi a párommal befejeztük a szakközepet, majd főiskolára mentünk, ahol nagyon jó embereket ismertünk meg és hatalmasakat buliztunk, rengeteget nyaraltunk együtt a hosszú évek során. Ne aggódj, a sok kitartás meghozza gyümölcsét. Van egy házunk, két egészséges gyerekünk és most várjuk a harmadik kisbabát. Nagyon, de nagyon boldog vagyok, mert éltem a saját életem a párommal, sokfelé eljutottunk, bár én már 18 éves koromban is Anya szerettem volna lenni. Azonban próbáltam mindig elterelni a gondolataimat a babáról, ezért is volt jó a főiskola, mert egy kicsit másfelé figyeltem és nem a babára.Igaz, hogy mi csak 11 év után házasodtunk össze, de komolyan mondom neked, hogy semmiről sem maradtam le. Sőt! Mostmár vannak saját gyermekeink és szinte csak az övéké vagyok, na meg persze az én drága férjemet is akit nagyon, de nagyon szeretek. Lehet, hogy most még nem hiszed el, de egy kisbaba nagyon , de nagyon megváltoztatja egy pár életét: már nem ők az elsők, hanem a gyermek. Ez rövid ídő alatt természetessé válik.

Én egyet tudok: soha, de soha nem bántam meg és nem is fogom, hogy nem 18 évesen szültem, hanem még jó néhány évet vártam vele. Nekem-nekünk így volt a legjobb.


Viszont, ha a pároddal mostanság vállaltok babát, akkor gondoljátok végig, hogy lesz-e saját lakásotok, vagy valakivel együtt kell-e laknotok. Persze úgy is mennek a dolgok, de szerintem jobb függetlenedni a rokonságtól. A baba pelusa és popsitörlője pedig tényleg kijön a gyesből, de annál többre nem futja és ez nagyon szomorú, mert így babát vállalni, hát nem is tudom, hogy gondolják...


Azért bárhogy is döntötök én sok boldogságot kívánok neketek!!!

2008. ápr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Szerintem örülni fogsz nekem, ugyanis én nem értek egyet az előttem szólókkal.

Ha mind a ketten szeretnétek a babát, és tényleg magatoknak, akkor rajta.

Egy gyerekhez úgy sem lehet elég a pénz, mondhatnád, életed végéig a "majd ha..."-kat, de nincs értelme.

Én is, párom is tanulunk még, de van egy kisfiunk, nem mondom, hogy könnyű, sőt, de megéri.

Ezért, ha kopmolyan akarjátok, rajta!

Sok szerencsét!

2008. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértelek! Én is már hosszú évek óta babát szerettem volna, de csak most lesz, mert most volt alkalmas az idő! Gondolkodj hosszútávon! Egy gyerek bármilyen hülyén hangzik nem kerül kevés pénzbe, sem az hogy magatokat fenntartsátok. Gondolom ti sem a szülőkön vagy másokon akartok "élősködni". Menjetek el dolgozni, keressetek állást. Ami nem csak azért is jó, mert lesz saját pénzetek, és a főnököd nem rúghat ki terhesen sem, hanem lesz utána GYED....stb. egy csomó minden. Meg gondolom nem segélyekből akartok élni! Egy már kisgyerekes nőt sokkal nehezebben vesznek fel bárhova! Szóval én azt mondom mindenképpen menjetek el dolgozni előtte, vagyis a párod dolgozzon mindig ugye... :) Így tudtok saját egzisztenciát teremteni....stb., és nem más nyakára szülöd a gyereket. Ne hagyd, hogy a vágyaid ész nélkül elragadjanak, mert ha nem dolgoztok, akkor sajnos (a szereteten kívül ami nagyon fontos ugye de nem elég) a gyereknek sem tudtok később annyit nyújtani. Sok sikert!

2008. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
szia.Én is 19 éves vagyok,és a férjem 22. nálunk megvan minden ház,kocsi,csak még nincs kész a ház. Kölcsönt meg nemveszünk fel mert mi is babát akarunk és baba és kölcsön nemillik egyszerre. és megértelek mi is nagyon szeretnénk .pontosabban én jobban,de én most fogok érettségizni.Hát mi is gondolkodtunk ezen hogy jo lenne-e csak mi most a szülőknél lakunk és szeretném ha amikorra megszületik akorra már saját házunkba költözünk.nálunk a férjem dolgozik de én még nem. ennek ellenére mi ugy döntöttünk hogy nyáron elkezdünk probálkozni.
2008. ápr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!