Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elitélendő az, hogy szivesebbe...

Elitélendő az, hogy szivesebben maradok itthon és nevelek 3-4 gyereket mint dolgozni menjek?

Figyelt kérdés
megjegyzem, van miből eltartani a gyerekeket, és szivem szerint egész életemben babáznék. a férjem is igy van vele. de azt látom, ha elmondom valakinek, olyan lesajnálóan néz...te nem akarsz karriert? független nő lenni? állandóan rajtad lógjanak a gyerekek stb. már van egy kislányunk, és remélem megfogant a második is.

2012. jan. 3. 11:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én pont ilyen vagyok.Inkább itthon vagyok és nevelem a gyerekeimet ,persze ez nem mehet életem végéig ,sajnos már 35-höz közeledve , nem merek vállalni több gyereket, de amíg lehet itthon maradok velük. 5 gyerekem van és nagyon boldog vagyok velük. Ez az életem értelme , nem is akarok mást csinálni , erre születtem úgy érzem.

Persze én is megkaptam már a magamét érte: "Nem szülhetsz egész életedben!" ..stb...

2012. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
82%
Leszögezem az elején, hogy férfi vagyok. Gondolom, akik kérdezik ezt tőled, azoknak egy gyerekük sincs. Ez talán elgondolkodtató. Az is elgondolkodtató, hogy akinek van, az az esetek túlnyomó többségében miért nem választaná kizárólag a karriert, ha tehetné. Lehet valakinek fontos a karrier, de akinek babája van, az soha az életbe többé nem mondana le a babázásról. Akik kérdezik ezt tőled, két okból teszik: 1, félnek a gyerektől, félnek saját maguktól, félnek attól, hogy elhagyják őket, félnek mindenkitől 2, nem családban nőttek fel. Kérdezd meg őket te inkább, hogy nem-e vágynak-e inkább egy szerető családra, egy olyanra, ami nekik nem adatott meg, szerető férjjel, gyerekekkel? Nagyon meglepne, ha azt mondaná valaki teljes őszinteséggel, hogy nem. Arról nem is beszélve, hogy ez olyan, mint a sors, mert előbb-utóbb bekövetkezik. Hallottál már olyat, hogy egy harmincas éveikben járó szingli őszintén örül az egyedüllétnek? Vagy olyanról, hogy egy hosszú időn át tartó párkapcsolatban(a felek harmincas éveikben) nem merült fel volna a családalapítás, gyerekkérdés stb.?
2012. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kicsit elkalandoztál! Miért kellene lemondani a családról és a gyerekvállalásról csak mert karriert is szeretnénk? Miért ne lehetne összeegyeztetni? Egy baba nem marad örökké baba, nem igényli majd állandóan az anyja jelenlétét. Vagy olyan nehéz elképzelni hogy valakit nem elégít ki a csak otthonlét és a gyereknevelés? Nekem két gyerekem van és mellette munkám is és nagyon jól megvagyunk.
2012. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát!
2012. febr. 2. 21:11
 25/26 anonim válasza:
Utolsó, én egy szóval sem állítottam azt, hogy nem lehet összeegyeztetni, sőt, burkoltan a válaszomban pont ez is benne van! Én is másfél éves koromtól bölcsibe jártam, és láss csodát, úgy vélem, hogy normális ember lett belőlem. Pont arra akartam volna kilyukadni, hogy ezt inkább azok gondolják, akiknek még nincs gyerekük.
2012. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nem ítéllek el,de nekem az 2x3év is túl sok volt,amit itthon "babáztam"

Szeretem a lányaim,de vágytam más társasságra is.És nem elégít ki a háztartási munka,hanem szeretek mással is foglalkozni,amiben van kihívás...

2012. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!