Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyar...

Miért van az, hogy a magyar emberek szívesebben adakoznak pl. haiti árváknak, mint a bajban lévő magyar gyerekenek?

Figyelt kérdés
Talán azért,mert sok árva gyerek roma?
2010. ápr. 26. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ezen én is sokat gondolkodtam, én inkább a hazám gyermekeinek adok, akár roma akár nem
2010. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen a származás miatt, mert ha nagyon odafigyeltél a közvetítésekre akkor haitin sokkal, csúnyán mondva cigányabb módon viselkedtek az emberek mint bárhol máshol Magyarországon.

Egyszerűen csak nagyobb a reklámja.

2010. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is sokat gondolkoztam.

A magyarok mindig az élen járnak, ha segiteni kell, pedig mi magunk is segitségre szorulnánk (gondolok itt az államra).

Én évekig jártam állami gondozott gyerekekhez, de azért nem mind roma volt. Szerintem nincs elég viszhangja, nincs elég reklám, pedig szegények nagyon rászorulnának, mert nagyon rossz körülmények közt élnek.

De biztos sokakat a roma kérdés is befolyásol. Én most is azt mondom, hogy szegény gyerek nem tehet róla hogy romának született és lemondtak róla, ha megfelelő támogatást, foglalkozást, ellátást kapna, ő is hasznára lehetne a társadalomnak! Az állami gondozottakkal ugyanis nem foglakoznak eleget, illetve foglalkoznának, de nincs megfelelő létszámú gondozó, plusz rengeteg gyerek van, kevés a hely, sokszor 5 gyerek osztozik egy 15 nm-es szobán!

2010. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bízom abban, hogy oda kerülne a pénz, ahová szánnám. Annyi ilyenről hallani. Ha tudok, akkor inkább a környezetemben élő, nehéz helyzetű gyerekeken segítek.
2010. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A kóbor kutyáknak is szívesebben adakoznak,mint az itthoni árva gyerekeknek.

Az is igaz,hogy én megkönnyíteném,meggyorsítanám az örökbefogadást,talán így több kicsi kerülhetne családba.

Minden szempontból jobban járna mindenki,mint így,hogy sok évig kell gyerekre várni a bürokrácia miatt.

Természetesen azt továbbra is nagyon megnézném,ki és milyen körülmények közé fogadhatna örökbe,de mindenképpen meg kéne változtatni az örökbefogadás rendszerét.

Egyébként a haiti árvák javára az egész világ adakozik,magyar árvák javára meg nemigen jön külföldről sem)adomány.

2010. ápr. 26. 14:41
 6/13 anonim ***** válasza:
17%
engem csak az bosszant fel, hogy szegény éhező kiskutyáknak a seggük ki van ny@lv@ a gyerekekre meg senki nem gondol. szinte a kutyákat jobban szeretik mint a gyerekeket. csessze meg aki kutyának adományozik.
2010. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én mondjuk szoktam árva kutyáknak,lovaknak is,de inkább tárgyi adomány tudok adni.
2010. ápr. 26. 15:30
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De azért ott volt egy "kis földrengés".
2010. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
És ez téged miért zavar? Nekem nem kötelességem adakozni, innentől fogva annak teszem akinek akarom! Ha akarom akkor a kutyáknak. Nem ártok vele senkinek... De biztos miattam éheznek a szegény gyerekek, mert a kutyának adtam a pénzem. Igaz hogy azok is nyomorúságos körülmények között élnek, de hát mit tudod te azt, azt hiszed olyan sok pénz gyűlik nekik össze, mert sokan adakoznak nekik akkor aranytálból esznek? Nincs jogod másokat megitélni. Azért mert valami a te értékrended szerint helyes vagy nem még nem kell másokra is alkalmazni és elitélni őket. Engem a kutyák érdekelnek, sajnálom őket, ők teljesen ártatlanok. Viszont abból az éhező gyerekből lehet hogy egyszer olyan felnőtt lesz aki kínozza a kutyákat. Viszont az éhező kiskutyából sosem lesz olyan aki rossz csak egy továbbra is ártatlan nagykutya. Nekem semmi bajom a gyerekekkel de kötelességem sijncs feléjük. Nem az enyémek. És nekem és másnak minden jogom megvan így gondolni anélkül hogy valaki beszólna. Cselekedj úgy ahogy helyesnek tartod de mással nem foglalkozz.
2010. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem miért fáj másnak hogy a saját pénzem, amiért megdolgoztam, mire költöm. De főleg köze nincs hozzá.
2010. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!