Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elítélendő az, hogy az...

Miért elítélendő az, hogy az is ösztönöz minket 3. baba vállalására, hogy jobban kijövünk anyagilag?

Figyelt kérdés
Mi ezt nyíltan vállaljuk, és a hátunk mögött kibeszélnek. Nem a pénzért szülünk gyereket, de ha már úgy is szeretnénk, akkor miért ne ösztönözhetne ez minket?
2010. dec. 14. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell eldönteni melyik a fontosabb... a család eredeti terve- 3 gyermek-

vagy az hogy Juli néninek meglegyen a napi betevő pletykája.

-hallottad hogy a kovácséknak xy ok miatt lesz 3. gyerekük


A rosszallókkal nem kell foglalkozni manapság minden baj...

-baj az ha nem szülsz mert milyen önző alak vagy

-baj az ha csak egyet szülsz mert szegénynek nem lesz tesó

-baj az ha kettőt szülsz mert ahol kettő van elfér a 3. is

és igen minden baj mert aki megakaja találni hogy mi a hiba az meg is találja akkor is ha 5 gyereketek lesz mind csinos és szép meg okos...


Ezvan.

2010. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Mi még csak most fogunk bele a 3. bébi projektbe. Amúgy meg hogy pénzért csinál valaki gyereket? Már ne is haragudjon senki,de az a gyerek elviszi rendesen azt a kis + zsét,amit adnak:mert hát az a gyerek is lesz beteg,annak a gyereknek is kellenek ruhák... Na és mi van ha valamilyen rendellenességgel születik az a gyerek? Kinek hiányzik ez?

Nálunk meg az a nagy büdös harci helyzet,hogy napi 500 ft-ból élünk, úgy,hogy ebből a napi 500 -ból kell megoldani pl a gyógyszert,ha beteg valamelyik,meg a lábbeliket. Egy 3. gyerek persze segít hogy ezt a szintet fent tudjuk tartani... Nem akarok főállású anya lenni,csak 2 lány után már egy fiúcska anyukája is szeretnék lenni!

És hogy válaszoljak a "miért ne ösztönözne ez minket," kérdésedre: Mint ANYA nem a pénz ösztönöz még egy gyerekre! Aki azt mondja,hogy a pénz, az nem igazán ANYA.

Ismerek olyat,aki bevállalja,hogy a 3. gyereket a szocpolért vállalták fel,de ez szemmel láthatóan nem változtat a tényen: szereti a gyerekét/gyerekeit!

Meg hát,ha amúgy is szeretne valaki még gyereket,,mint ANYA-ÉS EZ A SZÓ LEGSZOROSABB ÉRTELMÉBEN ÉRTENDŐ- akkor miért ne használná ki az ezzel járó dolgokat (ingyen tankönyv stb..) ?

Remélem,a kérdésed nem szül indulatokat!

2010. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Jelenleg az állam bőségesen eltartja a gyerekeidet, ha 3 gyereked van. Ha jó a jövedelmed és ki tudod használni a támogatást, úgy 3 gyerekre 147.000 Ft-ot adnak havonta... És emellé jön a félárú kaja, az ingyen tankönyv, a 90%-os utazás, stb...

Nekünk is 3 gyerek van.

Ez nem gond, amit irsz, de gondolj arr,a hogy lehet, hogy ezek a támogatások csak 4 évig fognak tartnai és a gyerekek utána is itt maradnak... Tehát ha anélkül is el tudod őket tartani, akkor semmi gond. Ma sokkal jobban megéri a 3 gyerek, mint az 1, vagy 2.

Szerintem havi 150.000 Ft-ból simán el lehet tartnai a gyerekeket, azaz az állam eltartja a gyerekeimet helyettem (januártól).

2010. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat az offért, de részleteznéd a 150ezret nekem hogy jön ösze? Tényleg kíváncsi vagyok. Nekem csak 80 körül jön össze ahogy számolom.
2010. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Adókedvezmény: gyerekenként 33.000 Ft (min. 3 gyerek esetén), ez 3 gyereknél összesen 99.000 + a családi pótlék 3 gyerekre 48.000 Ft.

Ez összesen 147.000 Ft, havonta. Természetesen, mint irtam, ehhez kell akkora jövedelem, aminek a 16%-os adója eléri a 99.000 Ft-ot, ahhoz, hogy maximálisan ki tudjad használni. Mindez, mint irtam, januártól lép életbe.

2010. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mégegy off, de látom te ebben otthon vagy, gondolom a kérdezőnek is jó ha olvas ilyeneket, bár az is lehet h tudja. Nálunk eddig a lakáshitel miatt tudtunk120 helyett 48at visszaigényelni (ami ugye négy évig jár), adókedvezményként. Akkor végülis ha van 3dik gyerek a 99ből ugyanúgy a 48at vissza tud jönni? vagy ez havi bontásban van? nem nagyon vagyok képbe. vagy csak adóbevalláskor (nekem ez az egyértelműbb mondjuk)
2010. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hogyha nem alapjáraton csak pletykás valaki, akkoris megütheti az ember fülét, hogy azért jön a 3. gyerek, mert anyagilag megéri. Én ezt elítélem, hiszen tényleg mi lesz, hogyha a jogszabályok változnak, mi lesz 4 év múlva? Mi léesz 18 év múlva? mi alig mertük bevállalni a 2. gyerekünket pedig jól keres a párom Most, de mi lesz később? Nem akarom 18 évesen kilökni őket az utcára, hogy tartsd el magad, szeretnék nekik lakást biztosítani . Nem a kisgyerek a drága, bár a pelenka is marha sokba van, inkább a taníttatás és a többi alap dolog amit egy tini elvár, hioszen akárhogyis nézzük ha nem márkás az a ruha, akkor már alapból kiesik a piksziből ami miatt rangon alulinak osztályozza magát és nem alakul ki az a bizonyos önértékelése amire a későbbiekben igenis szüksége lesz. Sajnos ez a 21. század...
2010. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem elitélendő, miért lenne az? Nem kell törődni a lelki szegényekkel akik csak a rosszat hajlandóak meglátni.

Ha a Szociális és Munkaügyi Minisztérium munkatársai is olvassák irásodat, biztos nagyon örülnek hogy gyümölcsözik munkájuk... hiszen épp ez a céljuk a családtámogatással, hogy motiváljanak a 3. gyerekre. Most boldogak, hogy van akinél bejön. :)

(Amúgy mi férjemmel mindenképp legalább 3 gyereket szeretnénk, családtámogatástól függetlenül. Jól keresünk, megengedhetjük magunknak és a nagy család az álmunk.)

2010. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol van ez így! Ha Te úgy neveled a gyereked,hogy igen is legyen márkás az a cucc,akkor persze hogy el fogja várni,hogy amikor éppen kakiban vagytok is márkás ruha legyen rajta!

De ha már kicsinek is azt szokja meg,hogy "nem a ruha teszi az embert" akkor később sem lesz probléma!

Az egyik szomszéd (segélyekből élnek) 2 gyereke márkás cuccokban jár, és mégsem hordja fenn a 2 gyerek az orrát, nem nézik le azt,akin pl turis ruha van. Erre felé elég sokan turiznak!

Sok minden múlik a szülőkön!!!

2010. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Ja,és igen,ma már az embereknek minden baj, ma már mindent ki kell beszélni, már a saját wc-det sem használhatod a nélkül,hogy valaki ne szólná meg! Ha nincs gyereked az a bak,ha 2-nél több van,akkor meg az. Ha beteg,akkor az,ha egészséges meg az. Undorító egy népség!

Ödv: a napi 500 ft-ból élő.

2010. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!