Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért elítélendő az, hogy az...

Miért elítélendő az, hogy az is ösztönöz minket 3. baba vállalására, hogy jobban kijövünk anyagilag?

Figyelt kérdés
Mi ezt nyíltan vállaljuk, és a hátunk mögött kibeszélnek. Nem a pénzért szülünk gyereket, de ha már úgy is szeretnénk, akkor miért ne ösztönözhetne ez minket?
2010. dec. 14. 15:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Januártól 16%-os lesz az egységes adó mértéke. Ebből a befizetendő adóból HAVONTA és gyerekenként 33.000 Ft-ot nem kell megfizetni, azaz vissza lehet igényleni, ha min. 3 gyereked van. Tehát ha a havi BRUTTÓ béred min. 619.000 Ft, akkor havonta 99.000 Ft marad nálad 3 gyerek után. Tehát pl. 619.000 Ft-os bérből egy fillér adót nem kell fizetni, csak a felette levő részre 16%-ot.

Ehhez persze kell havi bruttó 619.000 Ft-os fizetés.


Ha az egyik szülő nem keres ennyit, akkor a kedvezmény maradékát átveheti a másik szülő, tehát ha pl. apának nincs ennyi bére, csak a fele (pl. 319.000 Ft), akkor ő nem fizet egy fillér adót se és a maradék kedvezményt anyuka igénybe veheti, ha dolgozik, azaz neki se kell egy fillér adót se fizetnie 300.000 Ft-os bruttó bérig. Felette is ugye csak 16%-ot.

(Tehát a példám szerint 3 gyerekes szülők, 319.000 és 300.000 Ft-os bruttó bérrel, ők nem fizetnek egyáltalán adót.)

Remélem, érthető.

2010. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen, köszi. Gyakorlatilag aki eddig is símán gond nélkül föl tudott nevelni akát 6ot is, annak még több pénze lesz. jó kis ösztönzés. Neked tényleg köszönöm a fölvilágosítást!

Üdv 2 gyerekes össz(apa+anya) 160 ezerből elő anyuka :)

2010. dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát, gondolom a Fidesznek az a tuti, ha a jól keresőket ösztönzik tovább...

Mi ki tudjuk használni, bár nem értek egyet vele, de hát ezért örülök neki...

2010. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

És az, akinek nincs ennyi bruttója? Náluk mi a helyzet?


Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hátha kapok választ:)

2010. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát addig tudja igénybe venni,a mennyit a bruttója enged. Tehát pl. 3 gyerek esetén a szülők összesen 619.000 Ft-os jövedelemig egyáltalán nem fizetnek egy fillér adót sem.
2010. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2 gyerekre max 60-at engednek el havonta adót!-könyvelő mondta.
2010. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem, a könyvelőd nem ezt mondta, két gyerekre 20.000 Ft adót engednek el.

Egyébként itt senki nem beszélt a két gyerekes szituról...

2010. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

10:42 es persze hogy örülsz! ez érthető, mindenki örül a plusznak. csak olyan elszomorító az egész. mert ha én 619ezret keresek bruttóba, aminek azért a nettója se zsíros kenyér vacsit jelent, biztos meg nem állnék 4 gyerekeig:) igy meg hogy majdnem minimálból meg gyesből élünk hiába akarok én nagy családot. nagyon szeretnék én harmadikat, oké, kapnám a gyest 8 évig ugye...meg egy picivel több családit, és utána?? és azért a gyerek nem 8 éves koráig a drága, hanem inkább utána, tankönyvek egyre drágábbak, osztálykirándulások, növekvő igények, mert azért 3 nagy gyereket ruházni, iskoláztatni. szóval ebbe nincs pénz (csunyán kifejezve)lehet biztosítva van 8 évig a tuti fizetésnek nevezhető valamennyi számokkal ellátott értéktelen papír, de aztán?? 3 gyerekkel hova vesznek fel pl dolgozni?amikor eggyel is nehéz. meg én azért már 3 év után dolgoznék (ahogy a legkisebb is oviba megy. Szóval én jelen pillanatban nem tudnék dönteni. pedig itt is téma a 3dik, nagyon szeretnék egy kislányt.

szóval a kérdésre válaszolva nem szégyen az, főleg ha akartok, csak nem értem az ösztönzést. mert ha 619ezret kere kérdező bruttóba akkor már nem is értem mért kéne szégyenkezni. hisz annak a gyerekne egy átlag élethez való feltétel biztosítva van(ugy értem nem fog szenvedni hiányt semmibe), ha meg minimálbéresek, annyira nem ösztönözhet a pénz, vagy igen? mert annyira kevés (nem látok benne semmi ösztönző erőt).úgyhogy én semmi szégyenkeznivalót nem látok ebben. és sok sikert a gyerekvállalláshoz. Bocsi az összevisszaságért, csak most kavarodik bennem sokminden, pl hogy az alsóbb réteget mért nem lehet ösztönözni, kisvárosokban nincs bruttó ennyi, vagyis van de kevés embernek...és az is nevelné tisztességgel becsülettel a gyerekét aki szegény, csak épp nem tehet róla. jó szomorú lettem :(

2010. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!