Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállaltok/vállaltatok...

Miért vállaltok/vállaltatok babát?

Figyelt kérdés
Időszerű lenne nálunk egy baba, de sokat agyalok, megtehetem-e? Nem kimondottan anyagiakról van szó (mondjuk nem vagyunk túlságosan eleresztve), hanem arról, hogy egyre durvábbak, erőszakosabbak egymással az emberek, minél pofátlanabb valaki, annál inkább eléri amit akar, riogatnak a klímaváltozással, annak hatásaival: a tengerszint emelkedésével megindul a népvándorlás, a haszonnövények nem bírják a forróságot = éhezés, nem lesz elegendő édesvíz, ezért több fegyveres konfliktus várható, egyre forróbbak, már-már elviselhetetlenek lesznek a nyaraink (mint ahogy volt is rá példa a közelmúltban).Felmerül bennem a kérdés, jogom van-e így világra hozni valakit, dönteni az életéről?
2009. máj. 19. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk becsúszott. megtartottuk, nem vágott földhöz minket szerencsére.
2009. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyire tudományosan közelíted meg ezt a kérdést, szerintem te ne vállalj babát.
2009. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire görcsösen nem szabad felfogni a körülötted lévő világot.Ha ezen nem tudsz változtatni tényleg ne vállalj babát,mert nem sok örömöt fogsz Neki adni.Depressziós,görcsös leszel végig,már a várandósság alatt is.Én 19 hetes vagyok,nem tervezett baba,de már most bánom,hogy nem vállaltunk hamarabb.Még soha nem voltam ilyen boldog!A Világ dolgai pedig számomra már másodlagosak.Ezzel szerintem minden édesanya így van/volt most és akár 100évvel ez előtt.
2009. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha így gondolkodol, tényleg ne vállalj babát!


Egy gyereknek a szülei teremtik meg a biztonságot, nem pedig a világ. A klímaváltozás, tengerszint emelkedés ellen nem tudsz tenni. Hogy milyenek egymással az emberek, azt előbb-utóbb úgyis megtapasztalja, mert az ember alapvetően akaratos "faj", de ő nem lesz olyan, ha otthon nem olyan példát lát.


Mi nem terveztük a babát, de nem is tettünk ellene. Úgy voltunk vele, ha akar, hát jöjjön, mikor neki jó. Nem én döntök az ő életéről, hanem ő dönti el, hogy elég felkészültek vagyunk-e már Rá.


Ha mindenki így gondolkodna, ahogy te, akkor senki sem vállalna gyereket és szép lassan kihalnánk, még mielőtt az általad említett dolgok bekövetkeznének.

2009. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! Azt hiszem, tényleg nagyon sötéten látom a körülöttem lévő világot!
2009. máj. 19. 17:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

háy éves vagy?

én 30 évesen szültem, de nekem ilyesmi egyáltalán nem jutott eszembe. gondolj bele, mennyi minden rossz történt a világban/világgal, és mégis itt vagyunk mi, emberek!

2009. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy itt vagyunk mi, emberek, úgy általánosságban. Csakhogy engem a saját gyerekem sorsa érdekel, azt szeretném, ha a lehetőségekhez képest a legboldogabb életet tudná élni. Nem vígasztal az, hogy volt első meg második világháború, Afrikában éhezés, sokan meghaltak/meghalnak, MÁSOK. Másoknak viszont az én gyerekem lesz a MÁSOK. Remélem, érthető, amit írtam. Kicsit kacifántosra sikeredett.
2009. máj. 19. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mert imádom a férjem!!és minden vágyam hogy boldogságban,szeretetben,neveljük fel együtt szerelmünk gyümölcsét!hogy érezzük az élet csodás,és tisztelni kell minden pillanatot!!hogy ahol ennyi rossz van,ott mi csak a jót lássuk!!csak egymást szeressük,és nap mint nap úgy hajtsam álomra a fejem,hogy itt egy gyermek aki a kettőnk testéből lett!!ennél nagyobb csoda nincs a földön!!!
2009. máj. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak ezen, hanem az elet minden dolgan lehet ennyire gondolkozni, igy felfogni mint ahogy te teszed ezt. Szerintem felesleges ennyit gondolkodnod, filoznod.

Ha szulsz egy babat, akkor nem azok a gondolatok lesznek majd a fejedben mint amiket ide leirtal, hanem azok lesznek a gondolataid amiket itt olvashatsz.

Ha elolvasod azt a sok-sok 100-1000 kerdest amit itt a kismamak feltettek mar, akkor lathatod, hogy mason fog az agyad jarni, nem pedig a klimavaltozason.

Ha bevallalsz egy babat, akkor nem lesz se erod, se idod, se energiad, es oszinten szolva erdekelni sem fog tegedet amiket leirtal a kerdesedben.

Meglepodtem nagyon amikor elolvastam amit irtal.

Ha ilyen filozofalos, tul gondolkozos, tul stresszelos vagy, akkor inkabb ne szuljel, mert igy nem lesz konnyu dolgod.

Viszont lehet hogy amikor meglenne a babad, eszrevenned, hogy eddig milyen feleslegesen is feltel dolgoktol, es milyen kar hogy nem elobb szultel mar.

Nekem az a legnagyobb gondom, hogy mit fozzek egeszsegeset, jot a gyerkocnek, hogy milyen szandalt vegyek neki, es hogy a nyari szunetben hova irassam majd be, milyen taborba menjen, es hogy kapjon-e nyarra kullancs elleni oltast?! Azon is gondolkozok, hogy jovore milyen kulon orakra irassam majd be, hova tudom majd elvinni a suli utan.

Remelem minel elobb kismama leszel, es szulsz egy pici kis imadnivalo csodat!

Ne gondolkozzal tovabb, hanem vallaljal egy babocat, meglatod mennyire fogod imadni, es nem fog erdekelni a kerdesedben feltett kerdesek egyike sem mar!

2009. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
hát amíg ilyennek látod a körülötéd lévő világot akkor inkább ne vállalj babát,majd ha ez elmúlik.
2009. máj. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!