Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállaltok/vállaltatok...

Miért vállaltok/vállaltatok egy gyereket?

Figyelt kérdés
Miért döntöttetek úgy 1 gyermekes anyukák/apukák,hogy nem lesz kistesó:)?
2010. nov. 9. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 1 éves lesz nemsokára!Én nagyon nagyon szeretnék még kisbabát....De sajna elég rossz a helyzetünk, csődhelyzet van!Így Apa azt mondta,amíg nem jövün egyenesbe addig ő nem szeretne kistesót!Amit megértek,mert nagy nyomás nehezedik rá,de nem hagyná hogy én visszamenjek dolgozni ovi előtt,mert a lányunknak rám van szüksége!Ezt ő mondja mindig!De ha sikerül 3-5 éven belül helyreállnunk,akkor még jöhet egy kisbaba!


Lehet nem ilyen válaszra vártál, de én még reménykedem,hogy szülhetek még egy kis Életkét!

2010. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1.Anyagi okok miatt.Albérletben élünk,és bár nem élünk rosszul,sose lehet tudni mit hoz a jövő.lásd az albi mellett jól élünk,de mégse saját lakásban

2.A kis korkülönbségbe én bolondulnék bele(éjjeli kelések,hasfájós időszak és még most jön a fogzás és társai,hát nem biztos,hogy máris szeretném újrakezdeni),viszont nagy korkülönbséggel meg nem tudom akarnánk-e.Ez majd kiderül,most azt mondom,nem.Ha már van tesója akkor gyerekként is élvezze az előnyeit,tudjanak együtt rosszalkodni :)

3.Imádom őt,és nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel,hogy kevesebbet foglalkozok vele.(most nem kell támadni,lepontozni stb.nem azt mondtam,hogy akinek több van,az elhanyagolja valamelyiket,én a saját érzéseimről beszélek!)

4.Iszonyat nehéz szülésem volt,szárazon szültem,hamarabb a kiírtnál,hát senkinek nem kívánom,és a hazaengedésünkig lévő pár napot se!Ennyit sose sírtam még életemben,mint azok a napok alatt...Azt hiszem ez is épp elég visszatartóerő,ha a többi nem lenne az.

Na nekünk ezért sanszos ,hogy marad az egy gyerek! Persze van egy csomó mellett érvem is,amik lehet,hogy később győznek majd,de a kérdés itt nem az.. :)

2010. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Iszonyú hisztis gyerekem van. Hát röviden ezért. Azért lehet, hogy ha nagyobb lakásban élnénk és nekem is beindulna valami meló, akkor elgondolkoznék egy tesóbabán.
2010. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1.nagyon nehezen viselem az éjszakázást!

2.tudom magamról,hogy nem a megtestesült türelem vagyok és nemtudom,hogy bírnék kettővel(én legalább belátom,hogy kevés a türelmem,nem úgy mint egyes anyukák akik sorra potyogtatják egymás utánba a gyerekeket aztán sírnak,hogy nem bírják!A szívem szakad meg mikor megyek valahol és látok egy olyan anyát aki üti-veri,üvölt a gyerekeivel és látszik rajta,hogy már tiszta idegbeteg!Akkor inkább legyen egy de azt szeretetben,odafigyeléssel neveljem fel!)

3.Várnak vissza a munkahelyen,ami helyi viszonylatban jó munkahely,szerintem a mai világba ezt is meg kell becsülni!

Szóval ezek nem azt jelentik,hogy én vagy mi teljesen kizártuk a lehetőségét a kistesónak csak majd később olyan 5-6 év múlva!Még korilag is belefér,meg nekünk szerencsére az anyagiak nem kizáró ok!

2010. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindig is egy gyereket akartam. Szerintem nem is lehet két gyereket egyformán szeretni, legalábbis én nem tudnék.

A több figyelem és törődés mellett anyagilag is sokkal több mindent tudunk megadni egy gyereknek, mint kettőnek. És nem utolsó sorban eléggé megviselte az egészségemet a szülés, sürgősségi császárom volt, majdnem belehaltunk, nem is nagyon ajánlják a második gyereket.

2010. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a fiam másfél éves volt, mikor autóbalesetünk volt, 2.5év alatt jöttem helyre, de mire újra lehetett volna elvesztettema férjemet....

midnig akartam testvért neki, de sajna a sors nem úgy gondolta

2010. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert ez az egy is felér vagy tízzel.Örülök ha nem golyózok be mire őt felnevelem.Nagyon nehéz vele...
2010. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. 32 évesen szültem az elsőt. Én öregnek érzem a testem egy másik babához. Minden tiszteletem azoké, akik 38-40 évesen gyermeket hoznak a világra!

2. Szülés alatti komplikációk miatt sem ajánlja az orvosom a 2. terhességet. A baba meg én is majdnem meghaltunk.

2010. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert a párom nem hajlandó velem lefeküdni, így sose lesz kistesó! Ezt is 7 év alatt hoztuk össze!
2010. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Anyagiak miatt. 1 babaval kenyelmesen elunk de kettovel mar nehezebb lenne. Persze tudom, hogy a szeretet a legfontosabb, csakhogy a gyerek sem marad mindig csecsemo, kikerul a vilagba (ovoda, iskola) es megtanyul kulombseget tenni. Anyagias vilagba elunk sajnos. Inkabb ugy mondanam, hogy egy gyerekkel legyen minosegi eletunk es eljunk, elvezzuk kozosen a jot minthogy kettovel eppenhogy csak tuleljuk a honapokat fizetestol fizetesig.

2. Hasonlot helyzet mint a 18:52-es valaszado. :) Ha lenne meg egy babam akkor nem tudnek a kisfiammal annyit foglalkozni mint most. Nem lenne ra idom. Abba biztos vagyok, hogy a szeretet sokszorozodik a gyerekek irant de sajnos az ido nem. Egyedul vagyok, nincs igazan segitsegem. Nagyszulok nagyon messze.

3. Karrier. Nem vagyok mar fiatal, 33 leszek lassan. De a munkahelyemre visszavarnak (2,5 honap mulva kezdek, akkor lesz a kisfiam 1 eves). Nagyon hosszu evekbe tellett amig ezt kialakitottam es szeretem amit csinalok. Tudom ha feladom akkor ilyen lehetosegem tobb nem lesz es ilyen fizetesem sem. Kulfoldon elek es egyelore a fiztesem fele a bolcsode, ahoz, hogy 2 gyerek mellett visszamenjek dolgozni oda is adhatom a fizetesem es akkor elunk majd a ferjemebol 4!!!-en. :( Ez nem mukodne sajnos, azert ennyire nem vagyunk eleresztve megsem. Ha meg maradok a babakkal otthon, akkor nem kell fizetni a bolcsit de bevetel sincs. Szoval visszaterve megint visszakanyarodtunk az 1. ponthoz, az anyagiak.

4. Sokszor ugy erzem, hogy a mi csaladunk igy teljes harmasban. :))

2010. nov. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!