Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy abortusz...

Szerintetek egy abortusz tönkre tehet egy házasságot?

Figyelt kérdés

3.baba lett volna.Én szerettem volan megtartani, férjem nem..egy ideig küzdöttem h megtartsuk,de elbizonytalanított a kapcsolatunkban is ez h Ő nem akarta a babát. Aztán mikor mondta h jó megtarthatjuk végül is már én nem "akartam" Tőle bevállalni.....féltem 3 gyerekkel a végén egyedül maradok, anyagilag pedig nem tudnék 3 gyereket eltartani sajnos :S

Úgy érzem a kapcsoltunk csorbát szenvedett.....


2011. dec. 21. 21:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
lelkileg én a padlón vagyok, őt nem érintette meg a dolog különösebben....ez is rosszul esik....
2011. dec. 21. 21:48
 2/18 anonim ***** válasza:

Nehéz erre válaszolni...

De van benne valami.

Nekünk is 2 van,és gondolkozok 3.on de párom egyenlőre nem szeretne..az igazság hogy mivel a tőlünk telhető legtöbbet szeretnénk megadni a gyerekeknek külön kis szoba (1fiunk 1 lányunk van)...és nem nagy a lakás sem..nincsen nappali sem...vendégfogadás nem igen lehetséges a konyha is kicsi...így az eszem azt diktálja ne,,de mégis sokat töprengek rajta...nem tudom lehet ugyanaz a helyzet lenne ha nem vártan sikerülne a 3....Utólag viszont csak te tudod megítélni mi zajlott le,mi változott kettőtök között...remélhetőleg rendbe lehet hozni..és mindketten visszatértek a régi kerékvágásba:-))

Sok sikert!!

2011. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Mi az első babán gondolkoztunk, hogy megtartsuk-e. Nem volt munkája, szóval jogos volt a félelem. Végül abban állapodtunk meg, ha kap munkát akkor megtartjuk. 10hetes terhes voltam, amikor felvették :)

De mai napig úgy gondolom, hogyha abortáltuk volna, akkor elválunk, vagy párterápián kötöttünk volna ki.

2011. dec. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben igen,tönkre teheti.Ugyanis nem tudod vagy csak nem írtad le az okát ami miatt a párod nem akarta.Én nagyon abortusz ellenes vagyok és nagyon sajnálom :( Nekem anyukám kétszer vetélt el,és nem is lehet már gyereke.Ide jól jött volna egy baba :(

Minden esetre minél előbb beszéljétek ki ezt a témát,nehogy rámenjen a házasságotok.Esetleg lehet hogy a megélhetés miatt nem szerette volna,de nem ismerem az anyag háttért.

2011. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom...bennem valami megváltozott....

Lépni nem akarok a két gyerek miatt.....

Én sem vagyok tisztába az érzéseimmel....de úgy érzem egyre jobban idegesít minden mozdulata......

2011. dec. 21. 21:52
 6/18 anonim ***** válasza:

Ez nem meglepő, szerintem Minden ilyen súlyos válság megviseli a házasságot. S ha kijöttök belőle, akkor megerősíti. Azért egy abortusz elég súlyos döntés.

Csorbát? Mély gödörbe fordult, minimum tengelytörés egy ilyen dolog, nem "csorba" De a tengelytörött kocsi nem totálkáros. Megjavítják, megy tovább. Hiszen vinni kell e megszületett gyerekeiteket tovább.

2011. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem élünk nagy lábon de nem haltunk volna éhen és csalódtam benne h ha szeret hogy nem akarhatja a közös gyerekünket....


beszélni már beszéltünk erről...én mindent elmondtam neki h mit érzek.....

2011. dec. 21. 21:56
 8/18 anonim ***** válasza:
Most volt egy abortuszod, persze, hogy kivagy. Ha a meglevő családért feláldoztátok a meg nem születettet, értelmetlen volna ez után az áldozat után felborítani a családot.Tűl lesztek rajta. Egy év. De egy váláson túllenni: neked 3 év, lehet hoyg a gyerekednek meg rámegy az egész gyerekkora.KIheveritek, de ha nehéz, kérhettek szaksegítséget. A férjed jót akart.
2011. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
annyira szeretném elfelejteni hogy boldog család legyünk, de nagyon fáj h ez történt.....
2011. dec. 21. 21:57
 10/18 anonim ***** válasza:

Végül te döntöttél az abortusz mellett, pusztán érzelmi okból. Már mindegy, most az a lényeg, hogy magatokat s a meglévőket tartsátok meg. Ez a baba még jöhet, amikor alkalmas lesz az érkezése. Valamiért csak így döntöttél. Gyereket nem azért vállalunk, hogy a szeretetünket bizonyítsuk. Szerethet valaki téged, miközben nem akar három gyereket. Még olyan is szerethet őrülten, aki egyáltalán nem akar soha gyereket. Nincs összefüggés. De ha szeret téged és a gyerekeket, akkor léhet, hogy aggódik miattatok, hogy mindg mindenetek meglegyen. Nem elég ma, a gyerekeket el is kell indítani, s még magatokra is kell maradjon idő, energia..talán erre gondolt..nem minden férfinak életcélja hogy dinasztiát alapítson, attól szeret titeket.

Viszont te nem voltál túl állhatatos, ha a gyerekeid apja más véleményen volt, s e miatt egyből megfordult a"sírig vállalt" szeretet. De ez érthető most, hoyg így érzel, ez el fog múlni.

2011. dec. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!