Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen az, amikor már kiakadto...

Milyen az, amikor már kiakadtok, amikor már betelik a pohár? Hogy viselkedtek akkor a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Néha hisztizik, ordít amikor más dolgom van, pl. főznék, akkor sajnos néha ráripakodom, volt, hogy a karjánál fogva penderítettem ki a konyhából. Ezek után nagyon tudom utálni magam, hiszen a maga szempontjából teljesen érthető, az anyukájával szeretne lenni, aki nem játszik vele. :( Ilyenkor elnézést szoktam kérni, nem haragszik.

Egyébként a rosszalkodás nem hoz ki a sodromból. Egyszer csaptam a fenekére, amikor már századszorra kértem, hogy nem verje a lakásban a földhöz a kismotort, ő meg kiröhögött, azóta általában elég annyit mondanom, hogy "Ne akard, hogy anya mérges legyen!" és abbahagyja, amit művel. Amin azért is csodálkozom, mert a "kikapás" nem is fájt neki, egyáltalán nem sírt, hanem odajött és megölelt. Talán megérezte, hogy akkor túlment egy határon.

19 hónapos egyébként. Tudom, lesz ez nehezebb is.

2011. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahh, az én lányom már nagyobb, szóval már tudom, hogy lesz nehezebb is :)) Sajnos tegnap elgurult a gyógyszerem és iszonyatos türelmetlen lettem, azért tettem fel a kérdést. Mert utána persze gyötör a lelkiismeret furdalás.
2011. dec. 4. 08:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiabálok. Nem szerek odacsapni, bár ha már totális a káosz(két fiam van), akkor egy popsira legyintés van. Utálom,ha a konyhában rajcsúroznak mikor főzök. Ez nincs megengedve,a konyha nem játszótér, baleset veszélyes főzéskor. És ha ilyenkor itt tombolnak akkor én is kipenderítem őket, vagy a karjuknál fogva, vagy a fülcimpájuknál fogva. Na azt nagyon utálják. De inkább kiabálok, mert nem akarom bántani őket. A kiabálás se jó dolog, de jobb,mint a verés.
2011. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na,ez egy jó kérdés!Előttem lévő amit irt,én is általába azt csinálom sajnos-kiabálok.Van,amikor ráütök a fenekükre -2 gyermekem van 1 fiú és 1 lány-muszály őket fegyelmezni.Azzal tudnak nagyon kiakasztani,amikor veszekednek,meg amikor értetlenek és nem fogadnak szót még századszorra sem.Én is azt mondom,a verés nem jó,a kiabálás egy fokkal talán,de az sem az igazi.SZépen,türelmesen kellene bánni a gyerkőcőkkel,csak sajnos ebben a hajszolt,rohanó világban,amikor a szülők idegesek és ingerültek,elég nehéz,mert hamar elszakad a cérna..Az én párom azt szokta mondani,ne kiabáljak a gyerekkel,hanem csapjak oda neki.Ezért irtam az elején,ez egy jó kérdés,amit feltettél kedves kérdező,sztem amiket itt irtunk páran megint vitára adhatna okot...

Nekem is lelkiismeretfurdalásom van,miután "leorditom" néha a gyerekeim fejét,utána meg szoktam őket szeretgetni ha lecsillapodik a dühöm és ők is szótfogadnak végre.

2011. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!