Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz a Lenke név?

Nagyon gáz a Lenke név?

Figyelt kérdés
Szerintem olyan kedves, barátságos, jó hangzású név, és passzolna a párom vezetéknevéhez is. Nekem nagyon tetszik, már a párom is elfogadta, viszont ha mondom valakinek, egyből lehurrog, hogy szégyellni fogja a gyerek, mert "vénasszonyos". Dehát egy kislányról senki nem egy öregasszonyra asszociál, nem?
2009. máj. 12. 09:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kedves, aranyos név és cseppet sem vénasszonyos.:)
2009. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Elég régi módi. Nekem gyerekkoromban a szomszéd nénit hívták így, ő jut azonnal az eszembe, Lenke néni. Már 35 vagyok, tehát nem most volt. Mást egyébként nem ismerek, ja és a Szomszédok sorozatban volt még Komlós Juci, aki Lenke néni volt.

De szíved joga úgy elnevezni a kislányod, ahogy neked tetszik.

2009. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jo nev, meg mindenki ugyis becezni fogja ahogy akarja, nagyon aranyos egy Lencsi baba :) Mi Sarat valasztottunk, a nagyszülök nem akarjak hasznalni, mert "senkinek nem tetszik...". Nekünk meg igen es ez a lenyeg.
2009. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is Sára lesz, de ha netán többen lennének, akkor köszi a Lenke ötletét! Nem tartom régimódinak én sem, sőt! nagyon aranyos, kedves név.

A fiam Bendegúz lesz- nálam meg ezt fúrja a fél család, de apának tetszik.

Már csak egy pozitív teszt kéne- de hátha most!

Gratula a kis Lenkéhez Neked!

Aki szerint régimódi az is másként fogja érezni, ha megismer néhány kislány-Lenkét- én is láttam már egy "ilyet", nagyon klassz kiscsaj lett belőle! Biztatlak!

2009. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A Sári is nagyon jó név! Csak nekünk magas hangrendű passzolna.

Amúgy az én nevem is öregasszonyos, legalábbis ezzel riogatták anyukámat, mikor születtem. Soha nem volt semmi problémám vele, és szerintem senki nem gondol egy öregasszonyra, ha bemutatkozom (Eszter vagyok).

2009. máj. 12. 10:00
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem édes,elképzeltem egy pici copfos kiscsajt,tökre illik rá.Azért mondják hogy öreges,mert manapság nem gyakori név,és ha valaki ismer is Lenkét,az már mind öreg néni,na meg persze mindenkinek a szomszédokból a Lenke néni jut először eszébe.A lányod korosztálya valószinű már nem öreg nénire fog asszociálni a névből. Gondolj a Hannára,10-20 éve nem nagyon adta senki ezt a nevet a gyerekének,mert akkor ez számitott öregesnek,mert mindenki csak idős Hannákat ismert,ma az ovodákban minden csoportban van egy Hanna
2009. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nagyon aranyos nev.En Emese nevet fogok adni a babämnak.
2009. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon cuki név a Lenke, lehet ha így mondod mindenkinek a Lenke néni jut eszébe, de ahogy a kislányod fogja használni, teljesen más hangzást kap szerintem. Senki nem fog arra asszociálni, hogy öregasszonyos. Lenke-baba szerintem nagyon cuki:) A miénk Lilike lesz:)

Boldog Babavárást! Üdv: 37 hetes kismama

2009. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Édesanyám Lenke. Én ezért egy kicsit (na jó, nagyon) elfogult vagyok, szerintem gyönyörű név, anyukám 20 évesen szült engem, úgyhogy a vénasszonyos jelzőt nem tudom értelmezni, én rá mindig úgy tekintek, mint a barátnőmre.

Viszont anyut rengeteget csúfolták a neve miatt, csakhogy párat említsek: idétlenke, szemtelenke, eszetlenke, ügyetlenke stb. Nagyon sokat szenvedett tőle gyerekkorában. Ha így nézzük, akkor meggondolandó. Viszont a másik oldal: akinek nem lehet a nevével csúfolódni, annak kitalálnak majd valami mást.

2009. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
Fúú, ezzel én is szoktam viccelődni, ha hülyeséget csinálok, akkor mondom, hogy Lenke vagyok, idétlenke.
2009. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!