Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz a Lenke név?

Nagyon gáz a Lenke név?

Figyelt kérdés
Szerintem olyan kedves, barátságos, jó hangzású név, és passzolna a párom vezetéknevéhez is. Nekem nagyon tetszik, már a párom is elfogadta, viszont ha mondom valakinek, egyből lehurrog, hogy szégyellni fogja a gyerek, mert "vénasszonyos". Dehát egy kislányról senki nem egy öregasszonyra asszociál, nem?
2009. máj. 12. 09:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
A Lenke szerintem nagyon szép név, add bátran a kislányodnak:) Egy Léna anyukája
2009. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%
Én nem adta volna a lányomnak. A másik, amit nem, az a Lujza.
2009. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kedves hangzású név:) Mondjuk nekem is egyből Lenke néni ugrott be a szomszédok sorozatból.

A hülye férjem meg " melletlenke" ezzel szokott "viccelődni"...dehát ez olyan dolog hogy ha vki csúfolni akar vkit akkor mindegy hogy hivják úgyis kitalál vmit:(

De egyetértek a többiekkel h mire ő nagyobb lesz már a kutya se fog emlékezni pl..Lenke nénire:))

2009. máj. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya sem fog rá emlékezni"-re: ezzel próbálom én is meggyőzni a férjemet, hogy jó lesz a gyerkőcnek a Júlia név (Júlia nem akart a földön járni...). Egyelőre kevés sikerrel :(

Amit még akartam az előbb írni: senkinek semmi köze, hogyan hívják majd a ti gyereketeket. Ez a ti döntésetek, ha nagyon nagy bakot lőnétek, a gyerek majd 18 éves korában megváltoztathatja.

Meg tudlak érteni, hogy elbizonytalanodtál egy kicsit, engem is lehurrogtak már egy párszor, mert én sem "trendi" nevet akarok adni a gyereknek ha fiú lesz. Olyan nevet pedig úgy sem lehet találni, ami mindenkinek tetszik - de szerintem nem is kell.

10:56-os

2009. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
becézhetitek Lencsinek, máris nem hangzik vénasszonyosan
2009. máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányomnak a neve egy szappanoperában szerepelt. Persze én nem ezért választottam, de ez senkit nem érdekelt. Néha bosszant, amikor azt mondják hogy jaj volt egy ilyen sorozat, de magasról teszek rájuk. Ha nektek ez tetszik, ne törődj másokkal, nem adhatsz olyan nevet ami mindenkinek tetszeni fog.

Szerintem szép, aranyos név.

2009. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megláttam mit írtál ki,egyből arra gondoltam,hogy úristen,megőrült ez a nő?De aztán 2 perccel később valahogy megkedveltem és most nagyon aranyosnak gondolom.Szerintem bátran adhatod a kislányodnak,nagyon bájos név és tudod mi a jelentése?A holdtól származó női szépség:DSzerintem gyönyörű a jelentésével együtt:DÉs gondolj bele milyen ritka lesz amikor már idősebb lesz a sok ma mg egyedien hangzó név között:D

[link] Nézd meg ezt:DA második kép olyan szép,én így tudom elképzelni a te kislányod is:DMint egy holdbéli hercegnőt akit azért küldtek hozzátok,hogy szépségével és kedvességével beragyogja az életetek:D XDez elég idétlenül hangzott,mint valami bolond,de kétségtelen,hogy szívből írtam:D

Én is sokat gondolkodtam már mi lenne a legszebb név majd a gyerekemnek,de olyan sok szép név van.Eddig az Emma névért rajongtam,de most valahogy az Auróra az ami tetszik,ennek ugye hajnal a jelentése és anyumnak Hajnalka a neve,és miatta szeretném adni majd a babának:)

2009. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én örülök neki hogy van aki még ad és mer adni ilyen régebbi nevet a gyermekének. De hidd el visszajön ebben is a régi trend, mert már újat nem tudnak kitalálni.

Vagy tudok még egy megoldást. Adj neki két nevet. Ti így hívjátok, ha elfogadja majd akkor marad ez, ha meg gond lesz belőle akkor majd a suliban úgy hívatja magát. Így még a névváltoztatást is megspórolja ha úgy alakulna.

Nagyon sokat adnak két nevet a gyermeküknek, néha már túlzásba is esnek. De ilyen esetben így jössz ki a legjobban, szerintem.

Ebbe aztán már nem tudnak belekötni.

De ha neked csak ez tetszik akkor add. Kit érdekel ki mit gondol. Mondjuk én nem tudnám Lencsi babának hívni. Ha Lenke lenne akkor Lenkének, max Lenkécskének hívnám néha.

Amúgy nagyon szép név.

Nézd meg pl Liptai Claudia is a kislányát Panka Sárának nevezte el, és azóta sok Panka és Sára született már. Nekem soha nem jutott volna eszembe ez a párosítás. De mondogattam magamban és tök jó szerintem.

Meg a Hanna is tényleg úgy van mint valaki írta. Most kapásból kettő Hannát tudok, kislányt, akit úgy neveztek el a szülei.

Úgyhogy vágj bele. Ha férjed is egyetért akkor nevezzétek aminek akarjátok. Mostanában sok érdekes régi nevet hallok amiket újra használnak és szerintem nagyon szép dolog ez. Vagy amit írtam feljebb adjatok neki két nevet, az a tuti.

2009. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is aranyos,szep nev.

Es az biztos h a jatszoteren meg nem fogja 5 kislany felkapni a fejet ha a neven szolitod.

Vagy esetleg ahogy az elottem levo irta adtok neki egy masik nevet is h ha esetleg nagy koraban meggondolja magat akkor megsporolja a nevvaltoztatast.

Nekem az is tetszik ebbe a nevbe h nem szukseges becezni sem,en nem szeretem az agyon becezest.

Es tenyeg igaz a mondas:Semmi uj nincs a nap alatt.

Minden visszajon elobb vagy utobb.

Szep babavarast.

34 hetes pocakos

2009. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 octillery ***** válasza:
51%
Pont a napokban kerestünk nevet a lányunknak, és épp ezen gondolkoztunk, hogy Lenke- az olyan kis töketLENKE (..mi nem választjuk )előre is bocsánat Lenke nevű kedves olvasóktól.
2009. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!