Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért becézik oda nem illő...

Miért becézik oda nem illő nevekkel a gyereküket?

Figyelt kérdés

Miért nem adtak mást nekik? Csak pár példa az ismerőseim közül:

Mónika,de Pankának hívja az anyja,a tesója Lajos,akit Öcsikéznek. Az unokatesóm lányainak neve Bernadett és Renáta,ellenben az egyiket Bebének,a másikat Rénónak szólítják. Az ő unokatesójuk Dominik,akit Dongónak szólítanak.


2011. nov. 11. 02:01
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
És még azt hozzáfűzném,hogy tartom magam ahhoz,hogy szánalmas dolog ettől különlegesebbnek gondolni a gyereket.Mert akikről szó van pontosan így gondolják.És ha nem jelezgetnétek a moderátorok felé,hogy megsértettem a kérdésemmel a kis lelki világotokat,nem kellett volna kimoderálni a véleményemet,mert engedtessék meg,a saját kérdésembe hadd legyen már.
2011. nov. 11. 13:07
 32/42 anonim ***** válasza:
70%

Hat en sem ertem mi a baj a becezessel.

Ha neked nem tetszik fogd be a fuled.

Konyorgom ne szoljunk mar le mast mert neked nem tetszik egy becenev.

Az en lanyom Izabella ettol meg hivom nyuszikamnak,husinak,manonak es ugy ahogy NEKEM TETSZIK.

Engem sem mindig a nevemen szolitottak,voltam Lujza,Mari megis felnottem,nem lettem lelki nyomorek azert mert a szuleim beceneveket adtak.

A 24 eves ocsemet a mai napig Ocsizzuk .ES?

Amig a becenev nem serto,nem morbid addig semmi baj nincs vele.

2011. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%

Uristen ettol nem lesz kulonleges a gyerek,tok mindegy hogy hivom attol meg az marad aki.


Azert van moderalas hogy ami nem ODAILLO azt toroljek.Teljesen jogos volt,a te kerdesed persze de valogasd meg a szavaid.

2011. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
53%

Te tényleg frusztált vagy ne haragudj. Amúgy a modik maguktól is dolgoznak, nem kell hozzá bejelentgetés, én speciel sosem szoktam.


Na mármost akkor én elásom magam, mert olyan szánalmas vagyok, hogy merem becézgetni a lányomat. Phenelope-nak hívják (görög az apja) és Poppynak becézzük. Úristen! El fogom ásni magam... :((

2011. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Drága utsó! Ez aranyos,nem erőltetett és jogos. De te sem hívnád HArisnyás pippikémnek.
2011. nov. 11. 13:29
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

Na a fiam a Babocskától a Kisördögig, sőt már volt kis katrhina is. Ellenben Ákos, és tökéletesen tudja a nevét(ha olyan a kedve még be is mutatkozik szépen)

A lányom, Nyogi, Noni, Nono, Nóci, Nóri, Nóra.

Akkor kezdenék el aggódni, ha a gyerek oviban is azt mondja a mi a neved kérdésre, hogy Traktor, mert ráragadt.

2011. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
37%

Nekem meg pl. az a fura, amikor valaki az alapján választ nevet a gyerekének, hogy ne lehessen becézni, mint pl. Erik.

Oké, úgy hívják, az a neve, ezt nyilván ő is tudja, de szerintem az a jó a becenevekben, hogy egyfajta "kapcsot" fejeznek ki az emberek között, hiszen nyilván egy vadidegen vagy akár a főnököm nem fog a becenevemen szólítani.

Tényleg vannak nagyon idióta becézések is, de amiket felsoroltál, azok szerintem teljesen elfogadhatók.

Amúgy a kisebbik fiam Dominik, a párom pedig Tamás. Na most a Domi és a Tomi elég hasonlóan hangzik, így a kisfiamból Dodó lett, amit ő is és mi is nagyon szeretünk.

Ja és én sem szeretem, ha a szeretteim, barátim Henriettnek szólítanának, így neki Heni, Hencsi vagy Henci vagyok, de Anyukám Mancinak is szokott hívni és engem egyáltalán nem zavar.

Ja és a 30 éves fejemmel én is szoktam őket Anyucizni vagy Apucizni, főleg ha kérni akarok tőlük valamit :))))

2011. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
70%
A becenév azért becenév, mert személyre szabott, és nincs meghatározva, hogy honnan eredhet. Még jó, hogy nincs ilyen szabálykönyv. Az nekem is fura, aláírom, amikor vkit egy másik név becenevével illetnek, de ha alapjáraton a saját nevéből jön, csak épp nem a megszokott agyonhasznált vmi (a Rénó simán jöhet a Renátából, max. nem olyan közkeletű, mint a Reni... de ugyanez van a Bernadett/Bebe párossal is), vagy egy meghatározó jellemvonásából, történetéből jön, azzal semmi baj nincsen, hiszen az ő, az hozzá, a személyéhez illik. Ez nem azt jelenti, hogy nem tetszik a szülőknek az eredeti név, te jjjóóó ég... látszik, hogy nem látod át ezeket a dolgokat, lehet, ha születne gyereked, kicsit máshogy gondolkodnál róla.
2011. nov. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Nem értem a felháborodásodat kedved kérdező! Csak a véleményét mondta el! Csak poziziv válaszokra vagy kiváncsi? Nem mindenkinek ugyan az a véleménye, ráadásul igaza van! ???
2011. nov. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Nem,abból van elegem,hogy bizonyítgatnom kell,hogy anya vagyok. Ezzel a kérdés bezárult,találkoztam egy anyukával reggel az oviban,aki Dodókámnak hívta a Petráját. Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 14. 09:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!