Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért becézik oda nem illő...

Miért becézik oda nem illő nevekkel a gyereküket?

Figyelt kérdés

Miért nem adtak mást nekik? Csak pár példa az ismerőseim közül:

Mónika,de Pankának hívja az anyja,a tesója Lajos,akit Öcsikéznek. Az unokatesóm lányainak neve Bernadett és Renáta,ellenben az egyiket Bebének,a másikat Rénónak szólítják. Az ő unokatesójuk Dominik,akit Dongónak szólítanak.


2011. nov. 11. 02:01
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. nov. 11. 02:41
 12/42 anonim ***** válasza:
83%

Nem ellenségeskedek (ha nekem szól a kérdés). Én is becézem a kislányomat, és mindig felháborít, ha valaki ezt fikázza. Mi a baj ezzel?


Inkább háborogj azokon, akik nem tudják a cigarettát lerakni a terhességük alatt.

2011. nov. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:
Az is megvolt.
2011. nov. 11. 02:43
 14/42 anonim ***** válasza:
82%
Én a lebarmozott vagyok. Utoljára, mert én is megyek aludni. Nekem is két fiam van én is becézgetem mind a kettőt, "urambocsá" még társaságban is. Ezért akadtam ki. De nem vitatkozom, mert ez egy olyan piti dolog, hogy tényleg ez legyen a legnagyobb bajod az életben. Szép álmokat mindenkinek.
2011. nov. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Én meg az,akinek csak a képzeletbeli kislánya alszik az ágyban. Még jó,hogy ti jobban tudjátok,mint én..
2011. nov. 11. 02:46
 16/42 anonim ***** válasza:
83%
A kérdezőben csak kreativitás nincsen ennyi. Odaillő becenév? ODAILLŐ? Mást kitalálni már nem is lehet csak lerövidíteni a keresztnevet esetleg hozzáadni, hogy -ka/ke és kész?
2011. nov. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
34%
Én sem értem mi a jó ezekben a becenevekben, azért van az embernek neve hogy azon legyen hívva. Mondjuk zavarni épp nem zavar, felőlem úgy hívják a kölykeiket ahogy akarják. Én mindenesetre mindenkit, legyen az 3 éves vagy 30, a saját nevén hívok. 20n
2011. nov. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
83%

Én 28 éves vagyok. Édesanyám, még mindig Kisszívemnek szólít én meg őt Édesanyának. És nem a nevünkön szólunk egymáshoz.

Én is 100féle képpen hívom a lányomat, persze a nevén is.

És azért becézem, mert szeretem. Mert amikor megölelem, nem azt mondom hogy:Szeretlek Flóra. Hanem azt,hogy:Szeretlek husi! Mert olyan ennivelóan édes. :) (11kg 14hós) Nyilván 3évesen már más lesz a beceneve.

Nem tartom sem édesanyámat, sem magamat szánalmasnak! Sajnálom, hogy ítélkezel mások felett...

2011. nov. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
19%
en is az erzelemszegenyek taborat erositem, es teljesen egyetertek a kerdezovel. nem egy olyan rokonom van, aki valami nagyon idiota nevet adott a gyerekenek, de soha az eletben senki nem hivta ugy, mert gaz. pl. ocsi rokonom nekem is van
2011. nov. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
78%

Ha annak, akit becéznek, ez jó, megfelel vagy szereti, akkor másnak nem sok köze van hozzá. Az a ciki, amikor a becézés valójában csúfolás, csak ezt a szülő valamiért az Istennek se akarja tudomásul venni. Ezt pl. onnan lehet észrevenni, hogy a "becézett" félnek nagyon rosszul esik az a név, amit ráragasztanak és akár finoman, akár nonverbálisan, akár durván és hangosan, de tiltakozik ellene. Ilyenkor normális szülő képes váltani.


Ismertem egy olyan valóban érzelemszegény családot, ahol lánygyereket "léány"-nak, a fiút pedig "kölök"-nek hívták. No becenév, no keresztnév. Na ezen lehetne háborogni, szerintem.

2011. nov. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!