Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért becézik oda nem illő...

Miért becézik oda nem illő nevekkel a gyereküket?

Figyelt kérdés

Miért nem adtak mást nekik? Csak pár példa az ismerőseim közül:

Mónika,de Pankának hívja az anyja,a tesója Lajos,akit Öcsikéznek. Az unokatesóm lányainak neve Bernadett és Renáta,ellenben az egyiket Bebének,a másikat Rénónak szólítják. Az ő unokatesójuk Dominik,akit Dongónak szólítanak.


2011. nov. 11. 02:01
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
78%
Nos. SZERINTED nem odaillő. SZERINTEM semmi probléma nincs velük. Ennyi.
2011. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
62%
Az anyám mindig a nevemen szólitott, ezt meg is köszönöm neki, a nagyanyám szürke nyúlnak hivott, nagyon rosszul esett. A környezetemben mindenki a keresztnevén szólitja a gyerekét vagy azt becézi, az anyám a hugaimat (2) néha nyanyának, nyanyónak, banyának hivja de nem rosszból, nekik nem esett rosszul. Az anyámat régen édesanyának hivtuk, mostmár anyának.
2011. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
21%

utolso vagyok

valoszinű azért mert mély nyomot hagyott bennem hogy szürke nyúlnak hivott nagyanyám, vagy éppen báránynak, vagy báránykámnak, de én nem birom hogy mások becézik a gyereküket, nem a sima becézést, azzal nincsn gondom de mondjuk egy erőltetett Vikikétől már kiráz a hideg. Öcsit sem birom, nincs annak a gyereknek neve? lehet azt is becézni, ha lesz gyerekem a keresztnevén fogom hivni, de biztos vagyok benne hogy sokszor fogom becézni, hiszn ha szeretnünk valakit, főleg a saját gyerekünket szerintem normális hogy becézzük...

2011. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sincs semmi baj a becenevekkel, inkább az mint egy olyan név ami ciki felnőtt vagy idősebb korban. Nem tudom ki hogy van vele, és tényleg senkit nem akarok megbántani, de inkább becézze valaki a kislányát Napsugárnak, minthogy erre keresztelje és így is hívja.

El se tudom képzelni hogy 25-30 évesen Kovács Napsugár, vagy Kisvirág, mit érezhet egy állásinterjún, egy komoly cégnél. Persze nem ez számít, ha jó szakember, de na... :)

2011. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem amíg a négy fal között történik a dolog vagy családon belül nincs gond.

Tesóm 16 éves, de otthon a mai napig Békának becézik. Én 23 és Hercegnőnek (és nem bántásból). Unokatesóm 10 éves, őt az anyja mai napig Mazsizza (persze szigorúan csak otthon, lefekvéskor, egyébként a keresztnevén szólítja). A nevelt lányom Nyuszika. Én szigorúan csak itthon hívom így, ha kedveskedni akarok neki, az anyja ellenben mindenhol (posta, bolt, stb.) Na azzal baj van. De ha otthon, akkor engem nem zavar :)

2011. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
70%

engem is folyton becézgetett anyum. :) persze nem a kisbarátaim előtt, ahol azért ez cikinek számított volna :)

családi körben voltam Bimbi, Bambi, Rózsabimbó, és ki tudja még hány kedves kis hülyeség. :)

ugyanígy a barátommal is vannak olyan beceneveink, amiket csak itthon vagy kettesben használunk, mások előtt tuti nem szólítanám privát néven :)

2011. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
53%

Tudod Kérdező, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten is. A moderátorok kivették a kezdő kommentedből az utolsó szót. A SZÁNALMAS-t. Így aki most olvassa, más megvilágításb helyezheti az egészet. Mert neked szánalmas, ha valaki becézi a gyerekét. Nekünk meg nem az.

Valószínűleg nem kaptál volna olyan beszólásokat az elején, ha kihagyod ezt a szót belőle, ahogy a moderátorok ki is szedték. Ennyi. Intelligencia kérdése az egész.

2011. nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
53%
Ja, most látom, azt is kivették, amiben engem lebarmoztál. :) Ők legalább okosan végzik a munkájukat.
2011. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
47%

sziasztok!

én azt teljesen normálisnak tarom, ha valaki becézni a gyerekét! Akár így akár úgy! Ami nekem is furcsa, hogy vannak olyan szülők, akik egy másik (létező, valódi) néven, vagy egy másik név becenevén szólítják a gyerkőcöt! Pl. azt én sem értem, h a Mónika, hogy lett Panka! El tudok képzelni pl. Moncsi, Mooncsi, Moncsicsi, Mona, Móni stb. De a Panka, az a Pannának vagy az Annának a becézése, nem tudom, h mi köze van a Mónikához! Privát véleményt írtam, nem akarok vitát szítani!

2011. nov. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Utsó,én is így látom.Az én lányom Izabell és nem fogom Zizizni,meg Bellucizni. Akkor fogalmazódott meg bennem a kérdés,mikor a facebookon olvastam az unokatesóm üzijét,amit az Óvónőnek írt névnapjára,hogy üdvözli Bebe és az anyuája. Gondolom kép nélkül fogalma sem lett volna arról,hogy kiről van szó.Nekem ez a része szánalmas,ez a valóságshow imitálás.
2011. nov. 11. 13:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!