Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyűrni az...

Hogyan lehet legyűrni az nilyen félelmet?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk panelba. 4.emelet. Van két örökmozgó 3éves lányom. Állandóan attól rettegek, hogy kiesnek az ablakon. Néha még ezzel is álmodom. SZinte már kényszeresen járom végig a szobákat és nézem hol van nyitva az ablak. Mindig rohangálnak, így szinte sosincsenek egy helyen. Félek, hogy míg az egyiket paterolom be a szobába addig a másik kinyitja az ablakot és kizuhan. A kilincsek elég magasan vannak, de olyan sokat hallani, hogy fél percre fordított hátat az anyuka és kiesett a gyereke.
2011. okt. 18. 12:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok az a parázós anyuka, de ettől tisztára kikészülök.
2011. okt. 18. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak gyerekzárak ablakra, szerezz be belőle és szereld fel az ablakokra. Tök jogos a parád, vigyázni kell nagyon rájuk, olyan kis tökéletlenek.

A zárral együtt is ki lehet nyitni az ablakot, de csak résnyire.

2011. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ablakrács, biztonsági zár?
2011. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
rengeteg biztonsági zár van ablakra, amivel kitudod résnyre nyitni de nem teljesen.
2011. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A párom most akarja megcsinálni, hogy csak bukoró lehessen kinyitni, de az erkélyajtóval nem tudunk mit kezdeni. Most még nem érik fel szerencsére. Ilyen biztonsági zárakat hol lehet venni?
2011. okt. 18. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:

En is ilyen vagyok, nekem fiaim vannak.

Sokaig szerencsenk volt, mert max 1 szintes hazban laktunk, de ott eleve nem tartozkodtak a gyerekek az emeleten nelkulem, mert meg kicsik voltak, lezartam biztonsagi raccsal a lepcsofeljarokat es kesz.

Utana viszont egy 8. emeleti lakasba koltoztunk. En is rettenetesen feltem a dologtol, igy kb 3 napot adtam magamnak es a ferjemnek a dolog megoldasara. O sem volt nyugodt.

Racsozni nem akartunk, mert itt tenyleg csak atmenetileg vagyunk, tul sok kiadas lett volna.

Igy rendeltunk zarhato kilincset. Ha teljesen be van zarva, akkor eleve bekattan rajta a gomb, utana csak ugy lehet nyitni, hogy azt a gombot jo erosen benyomva kell tartani es csak ugy fordithato el a kilincs. Mar eleve ez is felnott embert igenyel, de a gyerekek ugye lelemenyesek.

Igy az a megoldas, hogy azon a gombon van meg egy zar is, van minden kilincshez pici kulcs. Szoval en siman le is zarom, a kulcsoknak pedig kijeloltunk az ajtok/ablakok kozeleben egy helyet ahonnan levesszuk es visszarakjuk hasznalat utan egybol, hogy ne tunjon el.

Javaslom nektek is ezt a modzert, az erkelyajtora is beszereltuk. Most jon a tel, nem lesz naponta 100szor nyitva az erkely a futes miatt sem. Mondjuk a mi erkelyunk amugy is olyan pici, hogy nincs ertelme kimenni, max teregetni jarok ki es ott tartom a zoldsegeket. De a sracok csak akkor johetnek ki amikor en kint vagyok, meg 10 masodpercre sem hagyom oket kint egyedul. De tenyleg nem. Ha kimegyunk pl teregetni es be kell szaladnom csipeszert a furdoszobaba, akkor is fogom es behivom mindkettot.

Ezt a felelmet te is csak ugy gyozheted le, hogy elore szamitasba veszed az osszes dolgot, ami megtortenhet, de meg a legaprobbakat, artatlanabb bakikat is (mint pl ez a visszaszaladok a csipeszert, kozben 20 masodpercre kint marad a gyerek egyedul) es az osszes elkerulod. Csak ez a megoldas.

Ez is olyan pl: [link]

nem is draga, ezt raszerelhetnetek az erkelyajtora.

Mi mondjuk ebayrol rendeltunk, mert ugy olcsobban talaltunk, de nekunk 6 kellett.


De keress ra google-ban arra, hogy kulcsos kilincs, vagy zarhato kilincs, sok talalat van, barkacsaruhazban is nezzetek korul, ha netrol nem szeretsz rendelni.

2011. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg annyi, hogy nekunk a biztonsagi zar nem jott be.

Az alapveto gond az, hogy a lakas 1 eve volt felujitva, teljesen uj muanyag nyilaszarok vannak, megfurni nem akarom es nincs ir ra lehetosegem, mert nem en vagyok a tulaj.


A ragasztassal pedig ket gond van:

1. ha olyan fajta muanyagragasztoval ragasztjuk fel a zarat, ami tartos, akkor az ugy mukodik, hogy a ragaszto kicsit megolvasztja a ket feluletet es igy "heggeszti" tulajdonkeppen ossze. Ezt nagyon nehez utana eltavolitani, de nyom nelkul nem lehet eltuntetni rola a nyomokat, a tulaj nem orulne.

2. ha csak egyszerubb ragasztot hasznalunk, ami utana peldaul lekaparhato azzal meg nem vagyok sehol, mert kiprobaltuk es a fiam egy erosebb nekifeszulessel letepte a felragasztott zarat.

2011. okt. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem az oldalt!
2011. okt. 18. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!