Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előfordúlt valakivel, hogy a...

Előfordúlt valakivel, hogy a munkahelyéről a terhessége miatt nagyon kora szakaszban ment tp. -re és csípkelődő megjegyzéseket kapott a fejéhez?

Figyelt kérdés
Pl. Én 9 hónapot végig dolgoztam, ez meg a 2. hónaptól tp. -re megy. Stb. Ilyen helyzeteket hogy lehet kezelni?
2009. ápr. 15. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell torodni vele mert irigyek az emberek,a fonokok meg ugy is azt szeretnek hogy egyenesen a munkahelyerol menjen az a kismama szulni.
2009. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Tojd le magasról. Valószínűleg nem jó kedvedből mész korán táppénzre. Az nekik talán örömet okozna, ha maradnál dolgozni és emiatt elvetélnél? Bocsi a nyers fogalmazásért.
2009. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az baj, hogy a sorozatos leépítés a kevesebbért több munka megkövetelése, az állandó fúrkálódások , lefeletaposások nem tesznem jót az idegállapotnak. Még akkor sem , ha az ember nem vár gyereket. Korábban koraszülésem volt hasonló munkahely miatt és nőgyógyászatilag csoda (sok műtét), hogy teherbe eshettem.De az ember egyszer ide megy vissza és ezeknek az embereknek még ha pár év múlva is, de a szemükbe kell nézni.
2009. ápr. 15. 12:46
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Amikor elkezdtem a munkahelyemen dolgozni, nem csináltam titkot abból, hogy hamarosan szeretnék gyereket. Tehát a főnökeim ennek tudtával alkalmaztak. Két év múlva teherbe is estem, és úgy terveztem, hogy a 20.hétig fogok dolgozni. Mikor 8 hetesen szóltam, hogy kezdjenek el keresni valakit helyettem, mert terhes vagyok, a főnököm legkedvesebb mondata ez volt: hát baromira örülök neked! Ettől kezdve 12 hétig az életem maga volt a pokol. Minden egyes nap hallgattam a csipkelődő megjegyzéseket és az undok beszólásokat. Azóta már szerencsére itthon vagyok, de a főnököm még mindig ott tesz keresztbe, ahol csak tud. Az utolsó munkanapomon annyit sem mondott, hogy viszlát! Pedig szerintem én korrektül viselkedtem velük több mint 2 évig becsületesen bejártam dolgozni, de úgy látszik ezt érdemli az ember, ha nem a munkahelyéről megy el szülni.

2009. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

szerintem se törődj vele, csak magatokkal foglalkozz. Ne idegeskedj.

Az én helyzetem még rosszabb volt. Mikor megtudtam, hogy Babás vagyok addigra már a felmondási időmet töltöttem, akkor lassan két hete aláírtam a felmondásomat. De amikor megtudtam a hírt felhívtam a munkaügyest, és közöltem vele a hírt, rögtön mondta, hogy ír egy új munkaszerződést és menjek el táppénzre (mivel magát a munkahelyemet bezárták). Gondolom a volt munkatársaim irigykednek belül, de nem mondják. Ha nálad ilyen bunkók dolgoznak akkor szard le őket.

2009. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne foglalkozz velük, azt tedd ami nektek egészségileg és anyagilag a legjobb. Ez a legfontosabb! Ha az idegeskedés, stressz miatt bármi bajotok lesz, sosem bocsájtod meg magadnak. A munkahely meg? Nem is biztos, hogy oda akarsz majd visszamenni, lehet egészen más lehetőségeid lesznek. Az ember egy csomó mindenkivel összeismerkedik a terhesség, babázás alatt! És egy munkahely sem ér meg annyit, ezt tapasztalatból írom. Én bolond szorgalmasan végigdolgoztam 8 és fél hónapot, pedig a termetemhez képest nagyon nagy babát hordtam ki, volt hogy járni alig tudtam, de mindig bevonszoltam magam, én a hős. Úgy volt, ha majd visszamegyek átveszem a főnököm helyét, így nem akartam csalódást okozni a cégnek (így utólag milyen röhejes). Na ehhez képest még fél éves sem volt a babám, amikor a főnökömnek felmondtak és a helyére egy nálam is évekkel fiatalabb srácot raktak. Ezek után visszamenni sem tudok arra a területre, nem hogy vezető lenni. Azóta is azt mondogatom magamnak, mekkora nagy bolond voltam! Persze jó a rosszban hogy most lelkifurdalás nélkül babázhatok itthon két évet :)) Úgyhogy csak magatokkal foglalkozz, aki meg hősködik az megérdemli a sorsát - jómagamat is beleértve :(
2009. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne foglalkozz ilyesmivel. Én veszélyeztetett terhesként 1,5 hónapos kortól itthon voltam. Nem tudom, hogy mondtak-e sértő megjegyzéseket a hátam mögött, de nem is kérdeztem rá senkitől. Mire 2 év múlva visszamegyek dolgozni, már rég más lesz a pletykatéma.

A baba legyen az első!

2009. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ahol én dolgoztam (34.hétig), ott vannak akiknek táppénnzre végig 100%-os pénz jár. Na ettól mindig ki voltam akadva, tuti, és még hangoztatták is, hogy minek dolgozzanak, ha ugyanannyi pénzt kapnak.

2009. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne foglalkozz vele. Én kertész vagyok és simán elvárták volna továbbra is h permetezzek meg 20-50 kg műtrágyás zsákokat emelgessek pedig főninek mondtam a 7.héten h helyzet van, keressen másik művezetőt. Hát februárban még "vidáman" gallyaztunk a villanyvezetékek alatt sötétedésig, se wc, semmi. Elegem lett és áprilisban kikönyörögtem a dokitól a táppénzt.

Ha tudtam volna addig sem húzom csak a dokinak ez nem volt veszélyeztetés :(

2009. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont ezért nem szóltam a munkahelyemen csak a 22 héten, akkor is csak azért mert nagyon beteg lettem,mivel pont akkor szakadt rám a sok munka stb. Akkor nem mentem 2 hétig dolgozni és utána szóltam, hogy terhes vagyok és nem tudok jönni mert a doki nem engedi. Erre mindenki azt hitte , hogy csak pár hetes, nagy ledöbbenés volt mikor megtudták, hogy már az 5. hónapban járok csak nem látszik. Így sikerült kivédenem a piszkálódásokat szerencsére.
2009. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!