Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy kirúghatják a...

Igaz, hogy kirúghatják a kismamát is bármikor a munkahelyéről?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A gyermek 3 éves koráig biztosítani kell számodra a munkaviszonyt.Nem rughatnak ki,csak ha beleegyezel,akkor viszont,attól függően mikortól voltál munkaviszonyban,járnifog a végkielégítés.Most ebben vagyok én is.Visszaszerettem volna menni dolgozni,de közölték velem,addig biztos a munkahelyem,amíg gyesen vagyok.
2009. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha van kiskönyved, nem rúghatnak ki, mert a kismama védettnek számít!!! Ez a határozatlan idejű szerződésnél érvényes


Ha határozott idejű szerződésed van, akkor a lejártakor max nem hosszabbítják meg a szerződést


Ha próbaidős vagy, akkor sajna kirúghatnak

2009. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Én is úgy tudom hogy a gyes végéig védett vagy ha visszamentél gyes mellett dolgozni, vagy végül is ha nem mentél akkor is. Ha határozatlan idejű szerződésed van, volt, akkor pedig gyes lejártakor (ha mondjuk nem dolgozol addig és nem veszed ki addig) ki kell hogy adják a szabijaid és annak lejárta után max egy hónapot köteles dolgoztatni, aztán elküldhet. Én így tudom! Bár nem tudom hogy igazából akkor milyen indokkal, vagy milyenfajta elküldéssel, de vhogy biztos megoldja! Esetleg ha ennek módját tudja valaki azt szívesen veszem én is!
2009. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Azért érdekelt ez mert a nőgyógyászom mondta,hogy kb.1,5 éve szüntették meg ezt a törvényt!De most ez akkor megnyugtatott.
2009. máj. 21. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát esetleg akkor keress meg egy könyvelőt, vagy még jobb egy tb ügyintézőt és segít neked. Illetve hívd fel az oep-et, tb-t, mák-ot.

Ha esetleg mást mondanak írd meg ide! Mert aztán lehet mi is rosszul tudjuk! Vagy lehet változott már valami, csak nem tudunk róla!

2009. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Olvassd el a Munka Törvénykönyvét!A netről is le lehet tölteni.Nem rúghatnak ki,ha van kiskönyved.
2009. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Ha bejelnted a munkahelyeden, hogy terhes vagy vagy vélelmezed a terhességedet, akkor védett vagy és nem rúghatnak ki! De együttműködési kötelezettséged neked is van, tehát be kell jelentened! Gyes után meg vissza kell venniük, de csak 30 napig vagy védett, utána ha nem tudnak vagy akarnak foglalkoztatni akkor munkáltató rendes felmondással elküldhetnek, mint bárki mást!

De amíg babát vársz ne aggódj, nem fognak felmondani!

2009. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
igen igaz, mivel az unokatesóm éppen gyesen volt és közben elküldték sajnos.
2009. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha az unokatesódat munkáltatói rendes felmondással küldték el, akkor menjen munkaügyi bíróságra szép kártérítést fog kapni. Ha aláírta a közös-megegyezést, akkor meg hiba volt. Ha a cég megszűnt jogutód nélkül, akkor meg sajnos előfordul az ilyen, de akkor is ki kellett hogy fizessék a járandóságát és a gyest így is kapja, amíg jár neki!
2009. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért ez nem teljesen igaz. ÁLTALÁBAN a kiskönyvvel rendelkező nőt nem küldhetik el a munkahelyéről, de ez nem igaz mindenkire. A bérelt munkaerőre nem érvényes a védettség! Erre azért gondoljon mindenki, aki ilyen módon dolgozik. Én is így dolgoztam, bár szerencsére nem jártam így, de engem munkaerő kölcsönző cégen keresztül foglalkoztatott a munkahelyem, szóval megtehették volna. Ez főleg multiknál jellemző, pl. Tesco, Penny Market, McDonald's, Burger King, stb.
2009. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!