Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felveszik állami bölcsibe...

Ha felveszik állami bölcsibe a kislányomat és közben teherbe esem akkor kirúghatják?

Figyelt kérdés
A kislányom után járó gyed megszűnik ha bölcsibe megy ugye? HA közben teherbe esem a második gyerek után járó tgyás-t, gyedet megkapom annak ellenére h a nagyobbik bölcsis? Vagy ilyen nem is lehet?
2011. jan. 31. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk több olyan gyerek van, akinek az anyukája otthon van a kicsivel, attól még nem "rúgták" ki. (Budapest, XIV. kerület). A támogatások pedig az "új" babára fognak járni, nem arra, amelyik a bölcsiben van, tehát annak nincs jelentősége.
2011. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kislányom bölcsődés. Én itthon vagyok az öccsével, ráadásul ismét várandós vagyok. A gyedet az öccse után kapom. Semmilyen törvény nem tiltja a gyerek bölcsődében való elhelyezését, mindössze előnyt élvez annak a gyereknek az elhelyezése, akinek a szülője dolgozni megy. Ilyen esetben a bölcsőde kérhet egy védőnői ajánlást, miszerint a védőnő javasolja a gyermek bölcsődében való elhelyezését.
2011. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is pont így voltunk, nov-ben kezdte a bölcsit a nagyobbik fiam, én munkát kerestem, mert a régi melóhelyemre végül mégsem vettek vissza, majd febr-ban terhes lettem.

Addigra persze teljesen beszokott a kisfiam, mindenki nagyon szerette. Azt mondták a gondozónők, hogy maradhat nyugodtan, ne vegyem ki, év közben nem vesznek fel senkit.

A kicsivel pedig ugyanúgy kaptam a tgyás-t és a gyed-et, annak semmi köze a nagyobbik gyerekhez.

2011. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!