Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sok felesleget szedtetek...

Akik sok felesleget szedtetek fel szülés után és évek óta nem adtátok le, mi az oka?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Kevés az akarat, nem vagyok elég kitartó a fogyókúrában, nem tudok ellenállni az ételeknekk sütiknek.

Szülés előtt 5 évvel leadtam 20 kg-ot, 60 voltam, nagyon csinos, ezt tartottam 5 évig, de úgy hogy alig ettem. Terhesség alatt ettem rendesen + nasi, felszedtem 32 kg-ot, de 1 hét alatt lement 17 kg, majd 1 év alatt még 8kg. Tavasszal 68 voltam, de megint elkezdtem enni, most 78 vagyok. De holnaptól megint fogyózom:)


csak azon múlik hogy lefogysz-e, hogy betartod a diétát, nem zabálsz össze vissza! Akarat elszántság kitartás kell, és nem sírni hogy nem megy úgysem fogyok le!

2011. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2 éve szültem. Terhesség előtt 62-63 kg voltam. (172 cm)

Terhesség alatt (én hülye) felszedtem 20 kg-ot és 83 kg-mal mentem szülni.

Szülés után 1 évvel 71 kg voltam. (-12 kg)

Aztán most a tavasszal szembesültem vele, hogy újra 78 kg vagyok.

Azóta lement 5 kiló, most a 73-at tartom, de igyekszem még legalább 8-at lekínlódni.

Menne is, de nálam is kevés az akaraterő. Bár ez a -5kg most adott egy kis lendületet, hogy akár sikerülhet is. Úgy legyen, mert a következő terhességet 6-tal kezdődő súllyal akarom indítani.

2011. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ava87 ***** válasza:

Majdnem négy éve szültem. Én egyszer már leadtam, csak sajnos újra visszajött :S Meg igazából nem is nagyon voltam már motivált, mivel hiába fogytam vissza 60 kilóra (annyi voltam a terhességem előtt, és azzal egész jó kis alakom volt), egyáltalán nem láttam magam vékonyabbnak. Ehhez hozzá jön az, hogy nagyon hülye kis tömpe lábaim vannak, hiába fogynék le 50 kilóra, akkor sem lennének vékony lábaim. A hasamon meg sajnos nagyon kinyúlt a bőr, ezzel sem tudok mit kezdeni.

Mondjuk most újra rajta vagyok a fogyáson, valójában nem is vagyok dagadt, csak hogy is mondjam, olyan "vastag". Igazából 65 és 70 kiló között ingadozom állandóan, most a cél az 55 kiló, akkor talán már valamelyest úgy néznék ki, mint régen, legalább is ruhástul.

2011. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ava87 ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy azért szántam rá magam nehezen a fogyókúrára ismételten, mert az előző alkalommal is pusztulat módon fájt a fejem. Most is fáj, pedig nem valami egészségtelen módon akarok én fogyni, ettem mindent, ami kell, iszom is eleget, de mégis ez van. Lehet, hogy ez valami pszichés dolog már nálam :S Az a baj, hogy nagyon szeretek főzni is, meg enni is.
2011. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lustaság, akaratgyengeség. 3 gyerek, +50 kg :(
2011. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy csak az akarat miatt nem tudsz fogyni..! Én 6 hónappal vagyok szülés után +13 kg van még rajtam, kipróbáltam pár dolgot hogy fogyjak szó szerint egy dekát sem tudtam leadni.


Elmentem vérvételre kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van, meglett a megoldás, ezért nem tudok fogyni, most jódot szedek 3 hónapig ha nem jön helyre akkor gyógyszert kapok, meglátjuk. Közben vigyázok mit eszek és várok egyelőre.

2011. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja nekem nincs ilyen problémám, még csak gyerekem sincs. Egyszerűen érdekelt mi ennek az oka.
2011. aug. 14. 23:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hoanpos a kisfiam es mar probaltam mindenfelet de vagy visszajottek a kilok vagy le sem ment semmi. Par hete megprobaltam szenhidrat mentesen etkezni es most mar olvadnak a kilok. Az eleje nehez volt de mar megszoktam. Pl. tegnap vacsorara a csilisbab melle nem ettem rizst csak par parolt karfiolt. Szombaton a csalad bolgonai spagettit kert en csak par parolt repat meg borkkolit ettem a bolognai szoszos hussal de semmi tesztat. Delutan ha ehes vagyok csikozok fel paprikat, uborkat, sajtot, olivabogyot ezeket martogatom humuszba. Probalok sok salatat enni es ebedre rengeteg levest. A halhoz magamnak nem csinalok krumplit vagy rizst csak a csaladnak. A hust salatval eszem vagy valami parolt zoldseggel. Spargat szoktam vajban megparolni es betekerem parmai sonkaval, gombat szoktam parolni sajtal toltve es ilyen dolgokat eszem amig a csaladom szendvicsezik. :) Reggelire eszem egy zsemlet sonakval, pastetommal, sajtal, zoldseggel... tehat ennyi az egesz kenyerem egy napra es neha ebed utan jol esik megenni egy fagyit vagy egy kis darab csokit. En bevallom, hogy a kelletenel tobbet zabaltam es ennek koszonhetem, hogy nem mozdultak a kilok. Most is megeszek egy hatlamas tanyer csilis babot de mar rizs nelkul zoldsegekkel. Jelenleg 61 kilonal jarak (majdnem 70 voltam amikor elkezdtem ezt az etkezest) es meg 3 kilot szeretnek leadni. 171 magass vagyok.
2011. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én szülés után 16 kg-ot fogytam de utána rövid időn belül 34 jött vissza rám.ebből leadtam kb 10-et a többivel azóta is küzdök,illetve nem is annyira mert belefáradtam az állandó próbálkozásokba és az is kiderült időközben hogy hormon zavaros vagyok,úgyhogy kezdek beletörődni hogy így maradok.ez van..
2011. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!