Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nő rohamosan a tini...

Miért nő rohamosan a tini anyák száma?

Figyelt kérdés

Tegnap szinte rázott a hideg, mikor a YT-bon kerestem kismama pocikat, hogy összehasonlítsam a saját pocimmal, méretileg, és alig találtam ott velem egykorú vagy idősebb anyát. (25 vagyok) Azt hittem először, hogy az összes csak véletlenül néz ki 15-16 évesnek, de nem, a kommenteket olvasva kiderült, tényleg annyi a koruk, volt köztük 14 éves is. Mikor már több mint 10 ilyet láttam, inkább kiléptem, és elgondolkodtam azon, miért van ez? Ki neveli fel azokat a kicsiket? Nekem 15 a húgom, aranyos, csendes, de kismamának semmiképp sem tudom elképzelni, annyira szeret szabad lenni, nem tudom, hogy érné, ha vele történne ilyen.

Félek, hogy ezek a gyerekek nem kapnak olyan nevelést, amivel normál módon beilleszkednek majd a társadalomba, inkább egyre jobban átformálják majd, de nem jó irányba :S


Szeretném hangsúlyozni, hogy ismerek én is olyan fiatal anyát, akinek tényleg mindene volt a gyerek, és szépen nevelte, segítséggel, igaz, de ő! és minden gubanc nélkül. Tisztelet az ilyen anyáknak!

és inkább azokon ütközöm meg, akik 14 évesen szülnek, aztán nem tudnak mit csinálni a gyerekkel, mert örökbe adni nem akarják(mert milyen cuki, enyém), de nevelni sem (még jár nekem a bulizás), szóval a gyerek végül elveszik ezek közt...

Nektek mi a véleményetek?

Valami ötlet arra, hogy lehetne visszafogni az ilyen eseteket?


2011. aug. 13. 10:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%
Amerikában mindig is ilyen végletes dolgok voltak. Most is ez van, sok tini anyuka, és nagyon sok "idősebb" anyuka, rengetegen vannak, akik akár 40 fölött vállalják az első babájukat, ott már ez sem számít kirívónak.
2011. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
74%

Ez SZERINTEM azért van így, mert a sok tizenéves(13-16) azzal akar felvágnni, hogy ők már érettek arra hogy szexuális életet éljenek, sőt kisem birják nélküle... elég szomoru, hogy sokan ezzel akarnak nagymenőnek tünni.:S én enm tudom mitcsinálnék ha teherbe esnék..

17L

2011. aug. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
88%
A kérdező jól látja a helyzetet sajnos. Vicc az hogy önellátásra képtelen tinik szülnek a szülők nyakára, és el is várják hogy segitsenek nekik! De ök maguk késöbb sem tudnak majd nagyobbacska gyerekeiknek annyit segiteni mint amit ők most elvárnak anyutól és aputól. Elkurvult a világ, ez fiukra lányokra egyaránt igaz. Szex, drog, rock and roll. Korán kelni, gályázni meg senki nem akar.
2011. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
23%

Tudom mit nem értek kérdező??Neked mi a bajod azzal ha valaki 18-19 éves korában szül??

1.Semmi közöd nincs hozzá

2.lehet hogy sokkal jobba anya lesz mint te

3.ha elmúltál 18 szíved joga szülni

4.minél korábban szülsz annál egészségesebb lesz a gyerek

5.az hogy valaki 18-19 évesen az nem jelenti azt hogy rossz szülő lesz

6.előnye hogy a gyereknek ha 20 éves lesz nem egy 60 éves szülei lesznek aki már közeledik a vég felé


Egyébként meg kérdem én!Régen mi volt?Régen is ugyan ez volt a helyzet kb 20-30 évvel ezelőtt,sőt akkor a legtöbb nő 18-25 éves kor között megszülte a gyereket!

Nem értem mi bajod van azzal ha valaki 18 évesen szül?

2011. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedre a válasz hogy mit lehetne tenni, hogy ne legyen ilyen. Semmit. Te én és a szomszéd néni nem tehet semmit. Mindenki a saját gyerekét "óvhatja" meg ettől, a másik gyerekét nem, sőt nem lehetsz a gyerek se, nem adhatod a szex előtt a kezébe az óvszert mert nem vagy ott.

És nincsenek többen mint 100 éve, csak akkor nem látott bele mindenki a másik életébe.

2011. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
94%

Tudom mit nem értek kérdező??Neked mi a bajod azzal ha valaki 18-19 éves korában szül??

Bocsi,de a kérdező 15-16 éveseket említette.Így már azért más a "gyerek fekvése"

2011. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
46%

elsősorban a média butítása és az önkép torzulása és a valótlan, ál életcélok hajszolása a hibás.


egyébként a kommenteket olvasva eszembe jutott az a fiatal gyakornok nő, aki egy céges bulin megdugatta magát a főnökével, majd itt kért tanácsot...

és persze jellemzően két tábor jött össze, az egyik, akik így messziről tapsoltak neki, hogy csak így tovább, szülje meg, persze, annál szebb nincs is..

meg a pásik párt, akik helytelenítették, hogy egyedül neveljen fel egy ilyen kapcsolatból jövő gyereket.

az anyuka közben döntött: szül és kész, hiszen a szülei is besegítenek majd.

mindezt úgy sikerült eldöntenie, hogy te-korabelid, kérdező.

2011. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
39%

szerintem senkinek semmi köze ahhoz ha valaki 16 évesen szül! Bocsi, de nem a ti testetekkel "játszik", nem a ti gyereketek lesz, nem a ti unokáitok lesznek. Nektek miért fáj ha valaki 15 éves korában szül? Ti fogjátok eltartani? Ti fogtok felkelni hajnalok hajnalán? Nem! Hát akkor meg?


Jobb lenne ha mindenki a saját háza tájékán söprögetne, mert lenne mit, abban biztos vagyok! És jobb lenne erről a régi "jó magyar szokásról" (=beszéljünk ki mindenkit, menjen a véleményalkotás ezerrel) minél előbb leszokni, mert már az én képemről ég a bőr, amikor az egyik külföldi barátom megjegyzi, hogy a magyarok milyen rosszindulatúak! És ebben teljesen igazat adok neki!


Ja és kérdező! A TERHESSÉG NEM VERSENY! Eléggé éretlen vagy 25 éves létedre ha a pocakodat méregeted a másokéhoz képest. És itt jegyezném meg, hogy már most tudom, hogy nem szeretnék a gyereked lenni! Később mi lesz az oviban? Bence 5 cm-rel nagyobb nálad, úgyhogy húzzál bele édes kisfiam és nőlj 6 cm-t????!!!

2011. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Drága utolsó. Hála Isten, nem leszel a gyerekem :) Nem versenyszellem miatt néztem, csupán érdekelt, hogy másnak milyen a pocija erre az időre. Az, hogy mennyire vagyok érett anyának, hadd döntsem el én a férjemmel. Nem beleszólni akarok mások életébe, de az, hogy más mikor szül, és hogy nevel, igenis befolyásolja az én életem is. Mire a gyerekem oviba megy, azon szülők gyerekeivel, tudod, ő találkozni fog, szocializálódni, együtt velük, és hallottam már olyat, hogy egy ilyen "nem nevelt" gyerek ütötte-verte, leköpte a másikat, mert otthon ezt látta, és az a szülő, aki normál körülmények között nevelte a gyereket, és kulturáltan szólt a másik "anyukának", szintén le lett köpve... No commet. Ilyen esetekről gondolkodtam.
2011. aug. 13. 12:07
 20/29 anonim ***** válasza:
61%
Régen sokkal több volt a tinianya, amikor még nem számított a karrier. Csak akkor youtube sem volt.
2011. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!