Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nő rohamosan a tini...

Miért nő rohamosan a tini anyák száma?

Figyelt kérdés

Tegnap szinte rázott a hideg, mikor a YT-bon kerestem kismama pocikat, hogy összehasonlítsam a saját pocimmal, méretileg, és alig találtam ott velem egykorú vagy idősebb anyát. (25 vagyok) Azt hittem először, hogy az összes csak véletlenül néz ki 15-16 évesnek, de nem, a kommenteket olvasva kiderült, tényleg annyi a koruk, volt köztük 14 éves is. Mikor már több mint 10 ilyet láttam, inkább kiléptem, és elgondolkodtam azon, miért van ez? Ki neveli fel azokat a kicsiket? Nekem 15 a húgom, aranyos, csendes, de kismamának semmiképp sem tudom elképzelni, annyira szeret szabad lenni, nem tudom, hogy érné, ha vele történne ilyen.

Félek, hogy ezek a gyerekek nem kapnak olyan nevelést, amivel normál módon beilleszkednek majd a társadalomba, inkább egyre jobban átformálják majd, de nem jó irányba :S


Szeretném hangsúlyozni, hogy ismerek én is olyan fiatal anyát, akinek tényleg mindene volt a gyerek, és szépen nevelte, segítséggel, igaz, de ő! és minden gubanc nélkül. Tisztelet az ilyen anyáknak!

és inkább azokon ütközöm meg, akik 14 évesen szülnek, aztán nem tudnak mit csinálni a gyerekkel, mert örökbe adni nem akarják(mert milyen cuki, enyém), de nevelni sem (még jár nekem a bulizás), szóval a gyerek végül elveszik ezek közt...

Nektek mi a véleményetek?

Valami ötlet arra, hogy lehetne visszafogni az ilyen eseteket?


2011. aug. 13. 10:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
34%

Már bocs, de az alapkoncepcióddal van a gond. Szerinted a neten és a Youtube-on mennyire reprezentatív és mennyire hiteles? Az, hogy találtál 10 fiatal anyát ott fennt neked mit mond?

Régebben szerinted mennyi fiatal kismama volt? Statisztikai adatsoroknak nézz utána. Rájössz majd, hogy a többszöröse a mainak...

2011. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Visszafogni úgy lehetne,hogy anyuci felvilágosítja a pici lányát,hogy ha már 14 évesen marhára felnőttnek érzi magát a szexhez,akkor ugyan legyen már esze védekezni.
2011. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%

Itt nem azzal van baj, hogy fiatal anyák... régen több volt belőle.

A különbség:

Régen vagy házasságban, vagy tisztességes családban, kapcsolatban nevelkedett a fiatal anya gyermeke.

Ma pedig megy a kis ribi, felcsinálják a diszkóban, aztán anyuci apuci felneveli a gyereket mert a kismamának tanulnia kell, ja meg nehogymár ne tudjon bulizni járni a kölyök miatt...

2011. aug. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Dávidmester13 válasza:
81%
Mert a 14-17 csajok főleg eszetlenül piálnak és szexelnek mert ők már annyira felnőttnek érzik magukat!
2011. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem egyszerűen... 14 vagyok és elképzelhetetlennek tartom, hogy most legyen pasim, nem hogy gyerekem. Jézusom! A fene érti meg őket...
2011. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egyáltalán nem nő rohamosan a számuk. Csak egyszerűen könnyebb belefutni az ilyenekbe, hiszen a youtube-ot főleg a fiatalabb generáció használja, legalább is ilyen módon.

Meggondolatlan tinik régen is voltak, maximum igyekeztek ezt titkolni, most meg már másképp állnak hozzá az érintettek.

2011. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

azért én szívesen összehasonlítanám a magyar- amerikai statisztikákat ilyen tekintetben (életkoronként). Sőt! Kövezzetek meg de a hazai pályát is kétfelé szedném, aki fehér bőrű és aki nem... és akkor lehetne értelmes konzekvenciákat levonni :))) de így?


Ez olyan mintha 10 x lemennél a tescóba és abból 8x rossz tejet vennél, és levonnád a következtetést hogy a hazai tej rossz.. holott lehet hogy a sparban ugyanaz a tej nem romlott.. remélem érted!?


Amúgy az egyik tv csatornán van/ volt ilyen tinis mamás sorozat, azt hiszem az a neve hogy nem hittem hogy terhes vagyok... régebben az mtv-n is láttam hasonlókat és megdöbbentő volt.. sok tekintetben!

2011. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
61%

Nyilván egy fiatal lány lesz az, aki feltölti a pociját YT-ra, nem egy 28-38 éves anyuka, akinek már nem abból telik a napja, hogy FB, YT és MSN előtt ül. Kb. egészséges képe alakult ki arról (környezetéből), hogy milyen ütemben nő a kismama pocija, nem kell megerősítés, támogatás.

Ebből pedig, hogy úgymond "mindent megmutassunk a neten", pont a huszas évei közepén nő ki az ember lánya. Én pontosan idén léptem meg, h mindenhonnan letöröljem magam.

23L

23L

Amúgy is lefoglalja a háztartás, a férje, barátja, stb.


A másik, hogy

2011. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
:DDD Azért YouTube alapján eldönteni... pláne, hogy Amerikában kb. 10-ből 2 lány 18 éves kora előtt esik teherbe, nem összehasonlítható a magyar átlaggal. Meg a hétköznapi dolgokat ritkán töltik fel... nehogy már ehhez hasonlítsd, ne légy ilyen naiv. Könnyű most leszólni a tiniket... én inkább azokat szólnám meg, akik minden háttér nélkül, esetleg anyós nyakára szülnek (akárhány évesen is)
2011. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg ne hasonlítsd össze a dolgokat. Fogalmad sincs, hogy Amerikában mennyi 14-18 éves kismama van. Gondolom ez annak köszönhető, hogy a szülők éjjel-nappal güriznek, a gyerekre meg nem figyel senki, nem tudják hol és kivel van.
2011. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!