Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi esze? Újszülö...

Hogy lehet ennyi esze? Újszülöttet hazavinni a kórházból ölben, így beülni az autóba?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem igazán az én dolgom,de az egyik ismerősöm büszkén reklámozta ezt pár napja,hogy így jöttek haza.Könyörgöm,volt ennek valaha is jogosítványa? Nekem sincs még régóta (17 vagyok),de hogy szorulhat egy emberbe ennyi felelőtlenség,mikor szinte minden nap hallunk balesetről? Más is lehet az okozója...

Nem szeretnék vitát,de vélemények?


2011. jún. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
86%

Éltem,és meg lehet nézni az akkori halálozási statisztikát, a mostanival. 27 évvel ezelőtt nem volt ilyen biztonsági technika,még a legtöbb kocsiba fejtámla se volt,egy kisebb ütközésnél,ahogy előre,majd hátra vágodott az utas/vezető feje,már halálos sérülést okozhatott.

Olyan mint pár évvel ezelőtt a sisak kerékpárra is furcsa volt,most már a legtöbb ember felfogta a saját/gyermeke élhete is múlhat rajta.

Vagy az is alap,h éjszakai kerékpározásnál felveszem a sárgamellényt,mert a kerékpár kicsi lámpája édes kevés,hogy a sötétben a gépjárművezető időben észrevegyen .

Vitatozhatunk itt,hogy bezzeg 27 évvel ezelőtt haza tudták vinni kézbe,igen,szerencsés volt,hogy nem történt semmi útközben. Ha adottak a nagyobb biztonságot adó felszerelések,használni kell őket,mert még ezek használata ellenére is történhet tragédia,de könyörgöm, ha valamit meg lehet előzni,akár egy egyszerű biztonsági öv becsatolásával,akkor használjuk ki a lehetőségeket.

2011. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
19%

Tavaly én is mózeskosárban vittem haza a lányomat. Mivel autònk nincs, utálom az idegeneket, egy jó haverom vitt haza minket a kórházból. Most egy alkalomra nem fogok biztonsági ülést venni vagyonokért. A haverom meg 20 éves, neki hogyan is lett volna ilyesmi, meg minek.

Szépen beültem elöre, férjem hátul a mózeskosárban a babával. Semmi bajunk nem lett, Budapest egyik kerületéböl a másikba mentünk. Pedig itt aztán van forgalom!

23/N

2011. jún. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

"Makotok" volt a haveroddal egyutt.

Ha a gyerek biztonsagat nem is nezed, akkor vedd azt figyelembe, hogyha a rendor elkap, akkor allambacsinak boven kifizeted egy ilyen miatt egy jobb fajta autosules arat...

2011. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szerencsétek volt. Persze nem feltétlenül történik semmi akkor se, ha nem kötöd be a gyereket, de mi van, ha pont ti vagytok az az egy, akinél igen?

Inkább nem büszkélkednék azzal, hogy így szállítottad a gyerekedet Pesten, ahol "aztán van forgalom".


Fenntartom a véleményemet, csak egy ostoba, felelőtlen ember kockáztat ilyennel.

2011. jún. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!