Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi esze? Újszülö...

Hogy lehet ennyi esze? Újszülöttet hazavinni a kórházból ölben, így beülni az autóba?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem igazán az én dolgom,de az egyik ismerősöm büszkén reklámozta ezt pár napja,hogy így jöttek haza.Könyörgöm,volt ennek valaha is jogosítványa? Nekem sincs még régóta (17 vagyok),de hogy szorulhat egy emberbe ennyi felelőtlenség,mikor szinte minden nap hallunk balesetről? Más is lehet az okozója...

Nem szeretnék vitát,de vélemények?


2011. jún. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
Idióta....és még reklámozza is..
2011. jún. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod...

Mondjuk a kérdés is inkább lehet,hogy közlekedés kategória.

Olyanról itt is olvastam,hogy anyagi gondok miatt esetleg (taxi,BKV),de nem hiszem,hogy ők anyagilag annyira roszul állnának:S

2011. jún. 20. 12:45
 3/44 A kérdező kommentje:
*rosszul
2011. jún. 20. 12:46
 4/44 anonim ***** válasza:
13%

szia! Büszkén ugyan nem reklámoznám, de én is így hoztam haza a fiamat. És nincs jogosítványom. Bár az nem derült ki a válaszodból, hogy a volán mögé ült be így vagy a hátsó ülésre. Én hátul ültem, a férjem vezetett.

Egyébként láttam már pár balesetet (újságíró révén) és az a véleményem, hogy vétlen sofőr nincs, csak figyelmetlen sofőr. Mikor vezetsz, nemcsak magad elé és mögé kell nézned, hanem a szembe sávot is figyelned kell. Akkor nincs olyan, hogy nem veszel észre és nem tudsz kikerülni egy balesetet. Mondom ezt úgy, hogy a férjem mellé csukott szemmel is be merek ülni, évente 30 ezer km. vezet és már számtalanszor lehetett volna balesete, ha nem olyan lenne, amilyen.

És persze minden attól függ, hogy milyen messze lakik a kórháztól, milyen a forgalom, és mennyi tapasztalata van a sofőrnek. Ismétlem: akkor, ha nem ő vezetett. HA ő vezetett, akkor mindent visszaszívok és a véleményemet róla inkább megtartom magamnak.

2011. jún. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak:azt nem tudom,ki vezetett.Nem tudom,milyen messze laknak a kórháztól.Ha két utcára és nem Pesten,akkor oké.De ha az ország másik végén és irány az autópálya (130 km/h),akkor tényleg idióta.Ja és nem szeretnék ítélkezni,úgyhogy a véleményemmel nem szeretnélek megsérteni.

Amúgy pedig létezik baleset (szerintem),amiből sajna nem kerülsz ki élve:S Előz a sávodban,nem tudsz a patkára hajtani,mész 90-100-al.Vagy még többel.

2011. jún. 20. 13:01
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

Vétlen sofőr nincs?

Ennél nagyobb baromságot még nem is hallottam. Tény, hogy figyelni kell, de MINDENKI aki vezet elmondhatja neked, hogy nem tudsz minden helyzetre felkészülni, olyan nem létezik, hogy valaki mindenre odafigyel útközben. Épp ezért óriási felelőtlenség (és személyes véleményem szerint orbitális ostobaság) egy gyereket (pláne újszülöttet) gyerekbiztonsági rendszer nélkül szállítani.


Csak egy példa - bár nemigen tudsz rá válaszolni, hiszen nincs jogsid: állsz a lámpánál a középső sávban, körülötted és előtted autók. Érkezik teherautó mögéd, aki nem figyel, belédszáll 50-el, és rápasszíroz az előtted állóra. Ez nyilván nem a te figyelmetlenséged, hiszen ha észre is veszed, akkor sem tudsz mit tenni! Vagy gyanútlanul autózol a főúton, mikor egy erdős sáv mögüli földútról egy idióta terepjárós 100-al az oldaladba robban. Erre ugyan hogy figyelsz oda? Hiszen az erdős sávtól nem is látod, hogy jönne valaki!


És nem kitaláció, családon belül és szűk ismeretségi körön belül megtörtént mindkettő.


Úgyhogy abszolút nem értek egyet a vétlen sofőr nincs szöveggel, már bocs.

Arról nem is beszélve, hogy mindenki emberből van, lehet rossz döntése, vagy rossz napja, még ha 100 éve vezet, akkor is. A babák életét, egészségét csak idióták kockáztatják ilyen dumával.

2011. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó:

Még egy kis ütközésnél sem tudod megtartani a gyerekedet, ha az öledben viszed, simán kiesne kezedből, vagy kierpülne a szélvédőn.

Erre nincs mentség, ez FELELŐTLENSÉG!!

2011. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%

előző

az utolsó előttinek írtam

2011. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
17%

Mi is így jöttünk haza a kórházból. Oké, nem reklámoznám a dolgot, de olyan kis aprócska volt még, nem akartam kivenni a pólyából, pólyástul meg nem tudtam volna bekötni.

Na de ezt autópályán biztos nem csináltam volna, viszont mi azért nem mentünk nagyon messzire, forgalom alig volt, sofőr nagyon tapasztalt és nagyon megfontolt.

2011. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen mindegy, hogy elől vagy hátul ült, felháborító, hogy nincs ennyi felelősség érzete. Hiába fogsz egy babát akár elől, akár hátul, annyira gyenge még a nyakuk, hogy egy nagyobb fékezésnél ha épp nem erősen tartja az ember, a legjobb esetben megrándul csak a nyaka, a rosszabb eseteket szerintem nem kell említeni.

Nem tudom elhinni, hogy használtan fillérekért nem lehet venni egy hordozót.

Barátnőm is kérdezett engem erről, nincs autójuk, nem járnak kocsival senkivel sehova, de megvették arra a 20 percre. Amúgy jókat alszik délutánonként benne a babája.

2011. jún. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!