Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi esze? Újszülö...

Hogy lehet ennyi esze? Újszülöttet hazavinni a kórházból ölben, így beülni az autóba?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem igazán az én dolgom,de az egyik ismerősöm büszkén reklámozta ezt pár napja,hogy így jöttek haza.Könyörgöm,volt ennek valaha is jogosítványa? Nekem sincs még régóta (17 vagyok),de hogy szorulhat egy emberbe ennyi felelőtlenség,mikor szinte minden nap hallunk balesetről? Más is lehet az okozója...

Nem szeretnék vitát,de vélemények?


2011. jún. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
66%

Ez komoly, hogy Mo.-n ez általános??!

Nem akartad kivenni a pólyából??!

Jesszus!!!

2011. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
76%
Én 2 gyerekes anyuka vagyok,és elborzadva olvastam a-szerintem-felelőtlen anyák írásait.Szörnyű!Ahhoz,hogy valami tragédia történjen,nem kell autópálya,meg 100 km/h sebesség,de még csak az sem,hogy 100 km-t autózzon ez ember...az első sarkon,sőt,a piros lámpánál állva is megtörténhet a baj.És kérdem én,hogyan számol el a kedves szülő a lelkiismeretével?!A gyerekeim soha,egy métert sem utaztak/utaznak anélkül,hogy ne lennének beültetve ÉS bekötve az ülésükbe.
2011. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
10%

12.51-es vagyok

13.03-asra reagálok, és ezzel nem is akarok többet vitázni, hiszen a kérdező kérte, ne vitázzunk.

Először is tartom magam ahhoz, hogy vétlen sofőr nincs, aki azt mondja, hogy van, csak a bizonyítványát magyarázza. Példa: ha állok a jelzőlámpámál, a motort nem állítom le. Figyelek a mögöttem jövőre, így látom, közeledik, és látom, hogy nem fékez. Ad 1: ha szélső sávban vagyok, kitérek jobbra, és inkább felhajtok a padkára, minthogy belémjöjjenek (ja, bocsi, nem akarja szándékosan széttörni a kocsija alját és hisz a csodákban, hogy a mögöttejövő mégiscsak megáll időben?!); ha belső sávon vagyok, akkor pedig inkább átmegyek a szembe sávba (elvégre jelzőlámpa van, úh ott is állnak az autók) és elkerülöm az ütközést. 3 sávos úton nem járunk, de ha ott ragadnék be, legalább dudálnék mint egy őrült, hátha észbe kap! Egyéb helyzeteket nem tudok elképzelni, mint ahogy a többi kedves felkijáltójeles anyuka sem. Így látatlanban senki se ítélkezzen a másikon és ne törjön pálcát felette. Aki nem tudja, milyen körülmények között megy az, aki ölben viszi a babáját (és ezt a kérdező maga is beismerte), az ne kiabáljon le másokat tudatlanul. Azt beismerem, hogy vannak helyzetek, mikor látod a bajt, de nem tudsz kitérni előle. Az is maximum tehetetlen sofőr, nem pedig vétlen. De a balesetek nagy többsége egy kis odafigyeléssel megelőzhető a - vétlen - sofőr részéről.

UI: ha erdei úton száguldozik a másik, akkor te a főúton úgyis lassítasz, hiszen kereszteződés jön, nem? És igenis fel kell készülni az idióta terepjárós 100-al süvítő okosokra is, nem te vagy az isten az úton és mindenki kerüljön ki téged, mert te most vezetsz. Aki erre nem képes, ne üljön volán mögé.

Na, mostmár lehet lepontozni:))))))

És kicsit másabb a helyzet egy kisvárosban, ahol olyan keskenyek az utcák, hogy csúcsforgalomban 10-el lehet araszolni és az autópályán, ahol mindenki megy, mint a bolond.

Egyébként ez is csak egy olyan kérdés, mint a gyerekpórázas, gyerek mellett szexelős és társai. Van, aki így gondolja, van, aki úgy. Én szépen válaszoltam a kérdező kérdésére. A sok felkiáltójeles anyuka meg szexeljen egy jót a férjével és ne itt élje ki flusztrált hajlamait. És főleg ne ítélkezzen mások felett, mert senki nem tudhatja, közülünk kit ér majd először (reméljük, csak 50 év múlva) baleset.

2011. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Utolso:

te tenyleg nem vezetsz.

Ez kb olyan, mintha nekem magyaraznad hogyan kell habrozsat keszinti. Igaz, hogy en naponta foglalkozom vele, te meg csak kintrol lattad, de azert megmondod a tutit.

Ne okoskodj mar olyan dologgal kapcsolatban amihez nem ertesz, mert ez nagyon-nagyon ciki. Te nem latod at a helyzetet es meg is fogalmazod...

Hagyjuk.

2011. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megszólítottál, akkor csak válaszolok.


Az első példámra adott reakciód nem helytálló, ez a történet egy fővárosi bevezető úton történt, középső sávban, vagyis nem volt hová menni. Igen, dudált az unokahugom, mint állat, szerencsétlen, de nem ért el vele semmit, teljesen totálkárosra verték az autóját - de legyen igazad, valóban figyelmetlen volt, hiszen akár fel is szállhatott volna az autóval, hogy elkerülje a balesetet.

A második példára való reakciód is igen vicces. Mivel nincs jogosítványod így nem meglepő, hogy ilyen sületlenségeket írsz, de okulásként: az ember főútvonalon nem lassít a földutaknál. Tudod miért? Mert egy kb. 50km-es szakaszon legalább 300 földút van, aminek minimum a fele olyan helyen fekszik, ahol nem is látod magát az utat. És kereszteződésnél az ember valóban lassít, de az említett földút NEM kereszteződés, ugyan honnan veszed? (ja tudom, te okoskodtad ki, mivel nem értesz hozzá).

Kíváncsi lennék hogyan készülsz fel egy kereszteződésre, ami NEM kereszteződés, és LÖVÉSED NINCS ARRÓL, HOGY OTT VAN ÚT? Az eszedet azért használhatnád, mielőtt blődséget írkálsz.


Arról nem is beszélve, hogy pl. egy durrdefektet hogyan látsz előre? Ugyanis a durrdefektnek pont az a lényege, hogy egyszercsak durranás, és sehol a kereked. Egy ilyen csapódástól (igen, egy jó sofőr kezelni tudja a durrdefektet, csak közben minden utasa hánykolódik) szerinted egy újszülött babának milyen sérülései keletkezhetnek? Csak tájékoztatásul: akár a nyaka is kitörhet. Megéri? Nekem nem, de ezek szerint neked megéri ezt kockáztatni.


És zárszóként: számomra tökéletesen mindegy, hogy a gyerekedet hogyan veszélyezteted. Vicces, hogy szerinted csak azért háborodtunk fel többek közt a te felelőtlenségeden is, mert szexhiányunk van. Érdekesen gondolkozol, de azért nem ártana belátnod, hogy egy újszülöttet ostobán veszélyeztető ember nem egyéni frusztráltság miatt válik közmegrökönyödés tárgyává.


És annak ellenére, hogy a férjemmel elég aktívak vagyunk,

szerintem szabadon nyilváníthatok véleményt, tudod, ez alkotmányos joga mindenkinek, így nekem is.


És a véleményem továbbra is az, hogy csak egy idióta felelőtlen ostoba ember veszélyezteti egy baba életét azzal, hogy nem köti be.

2011. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék senkit sértegetni,de most kivertem a biztosítékot a kedves újságíró válaszán,akinek nincs jogosítványa!!!

Piros lámpánál fel a padkára? Az egy dolog,hogy nem az autómat féltem,de ott általában járda,fák,vagy másik autó szokott állni!!!!!!! A kresz szabályait meg lehet szegni,hogy elkerüld a balesetet,de másokat NEM veszélyeztethetsz!Elütöd a járdán a gyalogost? Nagyobbat szívsz öregem,mintha beléd durrant a kamion hátulról...

Kereszteződésbe nem hajthatsz be,ha nem tudsz belőle biztonságosan távozni! Át a szembe sávba? No comment (jogsisok értik remélem)...

Ledudálom...inkább manőverezz,ne dudálj,mint az őrült!Úgy még megúszhatod...

Bocs,de ez kitört...

2011. jún. 20. 14:49
 17/44 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, teljes mértékben igazat adok neked! Rengeteg felelőtlen szülő van. A mi utcánkban lakik egy család. Az autójuk 5 személyes, ők a 4 kislányukat több száz km-re hordják ide-oda, gyerekülésük egy db sincs! Nem is értem, az ilyeneket hogyan nem veszi észre rendőr!? Teljes mértékben veszélyeztetik az életüket! Hátul ül 4 gyerek, gyerekülés nélkül!


A nem vezető anyuka akkora butaságokat ír, hogy már a fülem kettéáll tőle! Én sem vezetek, a férjem igen, mégsem jutna eszünkbe, hogy a gyereket csak azért veszélyeztessük, mert ő hivatásos sofőr, naponta rengeteget vezet, és ettől már balesete lehet!Igenis lehet, méghozzá más ember hanyagságából, egy hirtelen rosszullétből a másik sávban, bármi előfordulhat! Nincs vétlen sofőr? Hol élnek egyes emberek...

2011. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
és ettől már balesete SEM lehet, kimaradt, utolsó voltam.
2011. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell feltétlenül baleset!

Elég egy idióta (valszleg jogsi nélküli) gyalogos, aki éppen a te segítségeddel akar öngyilkos lenni és hirtelen eléd lép, amire te ugye, figyelmes sofőr lévén, azonnal satufékkel reagálsz. Na erre viszont azok az utasok, akik nincsenek bekötve, hirtelen előre-, majd visszacsapódnak. Én fejeltem már le ilyen miatt a műszerfalat, úgyhogy tudom miről beszélek :)

De elég egy átszaladó kutya vagy akár egy utolsó pillanatban észrevett kátyú is a vészfékezéshez vagy hirtelen kormányelrántáshoz és akkor nincs az a gondos anya, aki a karjában meg tudja védeni a babáját! Hiszen úgy kapaszkodni sem tud.

Szóval igen, babáknak, gyerekeknek bekötött gyerekülésben a helyük! Aki enélkül szállítja őket, az felelőtlen és saját magának köszönheti, ha ne adjisten baj történik!

2011. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Vétlen sofőr nincs:D:D:D:D


"legalább dudálnék mint egy őrült, hátha észbe kap!" és ha nem kap észbe, akkor te vagy a hibás:) Imádom az okos embereket:)

2011. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!