Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyi esze? Újszülö...

Hogy lehet ennyi esze? Újszülöttet hazavinni a kórházból ölben, így beülni az autóba?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem igazán az én dolgom,de az egyik ismerősöm büszkén reklámozta ezt pár napja,hogy így jöttek haza.Könyörgöm,volt ennek valaha is jogosítványa? Nekem sincs még régóta (17 vagyok),de hogy szorulhat egy emberbe ennyi felelőtlenség,mikor szinte minden nap hallunk balesetről? Más is lehet az okozója...

Nem szeretnék vitát,de vélemények?


2011. jún. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A taxi is olyan autó mint a többi. Attól hogy taxival megy haza a kórházból a baba, a szüleinek kötelező gondoskodni a biztonságáról. Nem azért van szükség a hordozóra és a gyerekülésre, mert ha nincs akkor megbüntet a rendőr, hanem mert vigyáz a saját gyermekeink egészségére, életére. Egy 3-4 napos újszülöttnek egy rándulás, kis nyomó sérülés, vagy az anya ösztönös szorítása is súlyos sérüléseket okozhat. A bekötetlen gyerekünk pedig lefejeli az ülést, megsérül a nyaka, stb... Még csak a kisebb koccanásról vagy fékezésről beszéltem.

Szerintem egy hordozót bárhonnan lehet szerezni akár egy alkalomra is.

2011. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Taxi..na hagyjuk,érdekes ez a KRESZben..


MInt olyan dolgozó írom,aki munkájából kifolyolag rengeteg balesetet látott,olyant is,hogy csak a szomszéd utcába megyünk át,nem kell gyerekülés..sajnos a gyermekek már angyalkák...aki nem hiszi el,azt közel annyi kilos zsákot fogjon a kezébe,és kérje meg a férjét,hogy csináljon egy satu fékezést..vajon meg tudja tartani a kezébe a zsákot? Ha anyuka nincs bekötve, a gyermeket a saját testével nyomja agyon,vagy kirepül a kezéből a gyermek,ha be van kötve, a biztonsági öv visszarántja ,de a gyermek repülni fog..emberek gondolkodni,és nem felelőtlenül bánni a gyermekeitek életével. Vagy sebaj,csinálunk másikat,alapon??

(most azoknak szólt,akik szerint felesleges a gyerekülés,hordozó)

2011. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat.elsősorban vélemények érdekeltek csak.hogy mi erről az álláspont.

A felelőtlenek meg csak egyszer próbáljanak meg kirepülni a szélvédőn...

2011. jún. 23. 20:10
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

újságíró anyuka.inkább írogasd a cikkeidet,nem tudom miről szólhatnak,de tuti nem a földi életről.mert amiket itt össze hadoválsz,az talán csak a holdon létezik.előbb tanulj meg vezetni,aztán okoskodj hülyeségeket.

a kérdésre válaszolva:én nem vittem még egy centit sem úgy a fiamat,hogy ne lett volna bekötve.ha nem lenne autónk,akkor is lenne hordozónk.azon a pár ezren nem múlik a gyerekem élete.a lelkiismeretemmel nem tudnék elszámolni,azt tuti.én meg nem vagyok a majd csinálunk másikat híve

2011. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%
Nem olvastam végig az összes választ, de annyit azért megjegyeznék hogy 27 évvel ezelőtt engem is anyukám tartott a karjában, míg apukám a LADA-t vezette. Nem volt babahordozó és mégis a többség túlélte a hazautat...
2011. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
86%
27 évvel ezelőtt 10-ed ennyi autó nem volt...27 évvel ezelőtt még az otthoni vezetékes telefon is ritkaság volt..27 évvel ezelőtt még a legtöbb gépkocsiban biztonsági öv se volt...idióta
2011. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
79%

Na igen, és 27 évvel ezelőtt nem ennyi autó járkált az utakon:(

Egyébként meg akkor is felelőtlenség volt,a mai világban már még nagyobb!

2011. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kórházban a kutya nem kérdezi meg, hogy viszed haza a gyerekedet, nem ellenőrzik a babahordozót (vagy csak nálunk nem?!).
2011. jún. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem mindhárom szülésem után babahordozóval jött értünk, látták is a csecsemősök, hogy abba tesszük bele, de szerintem ha kézben kiviszem a kórház folyosójára, akkor sem szóltak volna, mert talán a többségről feltételezhető,hogy nem ölben akarja hazavinni a gyereket. Persze van, akiért apuka babakocsival jött,ott teljesen felesleges is a kérdés.
2011. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
61%

11.23-as!Ez csúnya beszólás!Éltél már akkor?

Segítek:20 évvel ezelőtt pólyában,ismétlemPÓLYÁBAN adták ki a gyerekemet.Babaülés?Ilyenről még nem is hallottunk!És képzeld volt forgalom.Autópályán kellett jönnünk.A kezemben pólyában volt,ő is és a 2 évvel később született tesója is.

Egyébként,mint aktív vezető és anya,ma már természetes,hogy a kisgyerekemet hordozóban hoztam haza,hogy hátul bekötve szállítom.Mivel már 2.5 éves,így ha valaki el akarja vinni autóval,akkor természetes,hogy ülés,vagy magasító van az autóban,amit használ is.Ez ugyanolyan szabály,mint a lakott területen 50 km,vagy az,hogy piroson nem hajtunk át!

2011. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!