Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a névről?

Mi a véleményetek erről a névről?

Figyelt kérdés

Izabella.


Ezt a nevet szeretnénk a lányunknak adni, csak sok ismerősünk azt mondta (na, ez most kínos lesz), hogy ez "kisebbségi" név :S Szerintem meg nem. De hát ha nekünk ez tetszik???


26 hkm


2011. jún. 10. 11:56
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Pontosan, mindenki az ízlése szerint!ű


Drága anyós viszont kijelentette, hogy ha Izabella lesz, akkor ő nem fog a gyerekhez szólni. Férjem erre mondta neki, hogy jó, akkor mi meg majd nem fogunk elmenni hozzájuk látogatóba :P

2011. jún. 10. 12:10
 12/39 anonim ***** válasza:

Amúgy minden névbe bele lehet kötni. Nekem a kedvenc megjegyzésem ez: "Én nem büntetném ilyen névvel a gyerekemet!"

Vegyük már észre, hogy attól szép a világ, hogy sokszínű!

12:01 voltam.

2011. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
De anyós amúgy is "alkot", mert nálunk úgy történt, hogy már a nászúton sikerült összehozni a babát, Izát :), erre anyós: Mi az Istennek kellet ezt így elkapkodni??? Ezek után a férjem még csak fel sem hívta 2 hónapig...
2011. jún. 10. 12:12
 14/39 A kérdező kommentje:
Igen, 12:01, minden névbe bele lehet kötni... Tudod, a kákán is csomót...
2011. jún. 10. 12:13
 15/39 anonim ***** válasza:

12:01 vagyok. Hidd el, nem érdemes haragot tartani. Majd szépen kialakulnak a dolgok, és a mama is megszokja Iza babát. Következetesnek kell lenni, de nem szabad már most elmérgesíteni a viszonyt.

A én anyósom is érdekes figura volt eleinte, de mindkettőnkben megvolt a vágy, hogy rendezzük a helyzetet, és ma már kinőttük ezeket a konfliktusokat.

Nálunk még esküvő előtt becsúszott a baba. Férjem anyukája azonnali esküvőt követelt, mielőtt még látszik. Mi a baba utánra akartuk halasztani. Aztán meggondoltuk magunkat, és 5 héttel a szülés előtt esküdtünk. akkor már Ő kardoskodott, hogy halasszuk el. Ma már jókat nevetünk azon, milyen "szép karcsú" menyasszony voltam:)

2011. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Egyes anyósoknak soha semmi nem jó :))

Szerintem az Izabella egy nagyon gyönyörű név, kedves is becézhető is, felnőtt korában pedig kellően komoly.

Iza, Izi, Izus annyira cuki:))

A fiam óvodai csoportjában is van 2 Iza egyik se roma még véletlenül se, plusz egy barátnőm kislányát ismerem még aki Iza, ő Izabel és term.ők se romák.

2011. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

Nekem 2 Izabella, és egy Izabell nevű ismerősöm van, és egyik sem kisebbségi.

Ha arról lenne szó, hogy Nintendonak akarod hívni a gyereket, akkor elfogadom, hogy bele akarnak szólni mások, de az Izabella névvel nincs semmi baj. Egy normális női név.

2011. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem kisebbségi név, nekem is nagyon tetszik!! Így hívják pl. Szabó Magda egyik regényhősnőjét is, egy orvosnőt.
2011. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik. Több ismerősömet vagy ismerősök kislányát is így hívják, ezer féle képpen lehet becézni! Tudod, milyen ez a név dolog? Amit mi kiválasztottunk anno a leendő kislányunknak, nem tetszett senkinek a családban. Nekünk igen! Azóta -16 hónapja már- azt mondogatják, ez a legszebb név:)
2011. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Izabella nagyon szép név.


Ha anyósod nem szól a babához, hidd el, az nem a te bajod lesz, hanem az övé.


Egy ismerősöm kislánya Kíra. Nagypapának annyira nem tetszik ez a név, hogy Katinak szólítja a lányt, aki persze nem hallgat erre a névre (6 éves). Nagypapa rendszeresen vérig van sértődve, miért nem megy oda hozzá az unokája. Persze, hogy nem megy oda, hiszen ő Kíra, nem Kati.

2011. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!