Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudunk megélni, hogyan...

Nem tudunk megélni, hogyan vészeljük át?

Figyelt kérdés
Öt kiskorú gyereket nevelünk , a férjem nem kap munkát már régóta , hiába jár állandóan a munkaügyibe. Mielőtt még valaki megkérdezi , hogy minek kellett akkor ennyi gyerek , annak leírom , hogy nem voltunk mindig ilyen helyzetben , nem is olyan rég még félretenni is tudtunk egy kicsit, de sajnos mára már azt is feléltük. Nekem csak gyes jár meg a családi, elhelyezkedni ennyi gyerek mellett pedig szinte lehetetlen főleg három műszakban (ahol eredetileg dolgoztam). Spórolok mindenen , a legolcsóbb dolgokat veszem , semmi édesség vagy luxuscikk , ruhát már nagyon rég nem vettem . Min tudok még spórolni , hogy hónap végére is jusson legalább kenyérre pénz?
2011. ápr. 15. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom...

Okos ötletem nincs. Mi a férjed foglalkozása? Esetleg ő nem maradhatna otthon a gyerekekkel és te keresnél munkát?


Nehéz lehet...

2011. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ha te vissza tudsz menni dolgozni, akkor fel kell áldozni a hagyományos család modellt. Hidd el 1 gyerekkel is sokan vannak hasonló helyzetben. Fel a fejjel csak lesz jobb.
2011. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ezen mentünk át, csak két kicsivel.

Mi lemondtunk minden biztosítást.

Csökkentettük a kábeltévét, netet (lemondani nem tudtuk a hűség miatt, különben megtettük volna)

Beosztottuk a pénzt, egy hétre volt 7,000,-ftom, abból kellett megoldanom a kaját.

Amit lehetett fizetnivalót csökkentettük, kocsitörlesztőt kitoltuk két évvel,s zemélyi hitelt kitoltuk, diákhitelre 2 év méltányosságot kértünk...

Nekünk azért segítettek anyumék és anyósomék is, mama is, mert ha nem tették volna, már híd alatt lennénk....

Próbálj mindig több napra főzni, akkor nem megy minden nap a tűzhely. Hó elején főzz többet, amiből lehet fagyaszd le, jó lesz hó végén elővenni.

Ha tudtok, néha egyetek rokonoknál.

Kérjetek az önkormányzaton rendszeres gyermeknevelési támogatást (bár ez nem sok, évi 2X 5500 ft gyerekenként, de ha van bölcsis, ovis, annak nem kell ott kaját fizetnie!! suliban meg könyvet sem!)

Amúgy hol laktok?

Mellettünk van egy gombászat, oda mindig keresnek embert.

Sőt, az önkormányzatok is szoktak alkalmazni némi pénzért közmunkára.

Ha tudok segíteni, írj privit, mi is átmentünk (megyünk) ezen...

Ha tudsz, és megoldható, keress te is munkát, lehet te találsz. Sosem tudni... akkor apa is mehet gyesre, amíg nem talál munkát.

Én is elmentem dolgozni, pedig kislányom csak egy éves volt...

2011. ápr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon együttérzek veled, abból a szempontból, hogy fél év múlva mi is öt gyerekesek leszünk. (Hála Istennek, azért nem ilyen körülmények között élünk.) Az előttem lévő elég jól összefoglalta, miken tudsz spórolni. Én is nagyon szívesen segítenék valahogyan. Megkérdezhetem, hol laktok, és mihez ért a férjed?
2011. ápr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha régóta nem kap a férjed munkát és te is otthon vagy, nem csoda, hogy ide jutottatok. egyikőtőknek el kéne menni dolgozni, akire van igény. Családit GYES-t illetve GYET-et munka mellett is kaphatsz illetve a férjed is.

Miért nem képzitek magatokat? Ha az eredeti képzettséggel nem megfelelő vagy semmilyen munkát kaptok?

nem tudom mi a végzettségetek, de sok ingyenes képzés van. ha van érettségitek, akkor korlátlan lehetőség. Ha érettségitek sincs, akkor is estin, ingyen le lehet tenni, aztán szakmát.

Ha csak ülsz és régóta, akkor nem juttok előbbre.

2011. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , nagyon kedvesek vagytok. Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakunk , a férjem foglalkozása műszerész , végzett tanfolyamot is (számítógépes) és most gondolkodunk rajat , hogy elvégzi a biztonsági őri tanfolyamot is , ha sikerülne bekerülni rá , mert elég sok jelentkező szokott lenni.

Én még most nem tudok elmenni dolgozni , mert a lekisebb gyerek még csak 4 hónapos és csak szopik , meg a kórházban dolgoztam ápolónőként három műszakban,de ha vissza is mennék , akkor eőtte is továbbképzésre kelle járnom ,mert le van járva a működési engedélyem. Az is probléma hogy semmilyen segítségünk sincs (fizikai segítségre gondolok), gyakorlatilag senkire nem tudjuk ráhagyni a gyerekeket még fél órára sem.

2011. ápr. 16. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ez így tényleg nagyon nehéz! Jobb lett volna, ha velünk egy megyében laktok, akkor tudtunk volna (talán) segíteni munkaügyben. Fontos, hogy rendszeresen járjon a férjed a munkaügyi központba, és bármilyen munkát talál, azt elvállalja! Neked nincs tejed pluszba? Mert pl. az anyatejgyűjtő állomás nagyon jól fizet a tejcsiért (1800 Ft/liter és ez adómentes jövedelem). Én az első hárommal rengeteget fejtem, volt, hogy 130.000 Ft-ot kerestem vele egy hónap alatt! Tudom, ez talán szélsőséges, de talán ha 20-30 ezer forintot tudnál vele keresni, már az is sokat segítene... Esetleg valami otthonról végezhető munka? Bár nem tudom, hány gyereked van otthon napközben... Vagy pl. utána jártatok már, milyen segélyeket vehettek igénybe rászoruló nagycsaládosként? Próbálkozzatok, ahol csak lehet, előbb-utóbb sikerrel fogtok járni! Csak nem szabad feladni, hanem küzdeni kell!!!
2011. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy hogy csak gyes-t kapsz???
2011. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!