Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hónapja szültem, de nem...

Egy hónapja szültem, de nem érzem magam anyának. Fog ez változni?

Figyelt kérdés
Már a terhesség alatt sem voltam aza boldog kismama mint mások. MIóta megsültem,ellátni ellátom a babát,ha sír felveszem meg ringatom,altatom,néha még gügyögök is hozzá,de nem érzem magam anyának.
2011. febr. 25. 18:05
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

4 hetes

lehet az is baj,h sokat vagyok vele egyedül,néhanúgy érzem ettől is betudnék kattani,hogy nincs egy normális felnőtt ember a közelembe.

Pedig aztán párom mikor nincs munka egyből hazajön hozzánk,megkérdezi milyen napunk volt,de el van a picivel Ő igazán örömét leli benne. Anyosom meg anyukám is át szokott jönni segíteni,de ők is inkább a babához gaygognak h milyen aranyos,mennyire lehet szeretni,stb... én meg ilyenkor nem merem megmodani h én nem szeretem a saját gyerekem,csak gondoskodok róla

2011. febr. 25. 18:20
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
Akkor tényleg lehet,hogy szülés utáni depresszió. Próbáld ki, hogy anyukád vigyáz rá 2 óra hosszáig naponta, te meg addig elmész a barátnőkkel.
2011. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nagyon jó, hogy ki mered ezt így jelenteni, hogy nem szereted. Nem szereted, hát nem szereted, ez van. Egyet tudsz most tenni:vársz. Aztán majd alakul valahogy ez a dolog. Türelem.
2011. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

a régi barátnőimmel se tudok miről beszélni,ők is csak a babáról tudnak áradozni,h már alig várják nekik is legyen,meg ilyenek.

Sokszor érzem ugy hogy nem tudok senkivel beszélni. Félek ha kimondom az érzéseim,elfordulnak tőlem,vagy megijednek.

Amikor mutatták a tv-be a nőt aki halálra verte a gyerekét,anya is szörnyülködött meg minden,anyukám mondta h még jó h én ezt nem tenném meg. pedig akkor akartam mondani neki h én nem szeretem a gyerekem.

2011. febr. 25. 18:25
 15/30 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Szerintem mozdulj ki egy kicsit ha van rá lehetőséged, kérd meg a párod vagy a nagyikat vigyázzanak addig a babára. Ez nagyon fontos, meg kell is egy kis szabadság. Majd meglátod ha nem vagy vele mennyire fog hiányozni és alig várod majd, hogy újra lásd. Nekem sem jöttek elő rögtön a nagy anyai érzések, viszont amikor távol voltam tőle,folyton csak rá tudtam gondolni.
2011. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
30%

Ha nem szereted, akkor miért szültél?

Tényleg kíváncsi vagyok.

2011. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
amikor terhes lettem még én is örültem neki,de aztán ahogy múlt az idő már teljesen érzéketlenné váltam. És senkinek nem merem megmondani h mit is érzek ezzel kapcsolatban.
2011. febr. 25. 18:33
 18/30 anonim ***** válasza:
Szerintem elő fog ez még jönni.
2011. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

18:10 :)

18:14 - pontosan ezt mondta az egyik barátnőm is! Ő is azt mesélte, hogy szerette, meg örült neki, de mindig hullafáradt volt, és csak gépiesen gondoskodott a gyerekről. Külön kérte, hogy menjek, és látogassam meg őket, nem korai, mert megőrül, hogy egész nap egy síró bébivel van, szerinte már nem is tud normálisan beszélni, nagyon vágyik egy felnőtt társaságára. Ő sem merte senkinek sem elmondani, csak nekem, hogy nem érzi magát anyának. Tudja, hogy az, de nincsenek anyai érzései, nem érzi magáénak a gyereket, csak egy csecsemő és kész. És rettenetesen szégyellte magát emiatt, és kétségbe volt esve. Aztán egyszer beteg lett a pici, lázas volt, és azt mondta a barátnőm, hogy másképpen sírt a gyerek, olyan kétségbeesetten, és mintha látta volna a gyerek szemeiben, és főleg, hogy akkor érezte, hogy ez a pici tőle vár segítséget, teljesen rá van utalva, kiszolgáltatott, és hát nem is ő akart megszületni. Azt mondta, ahogy látta azon a pici emberkén, hogy mennyire tőle vár segítséget, akkor érezte először magát anyának, és a gyereket a sajátjának, és akkor kialakult benne az anyai érzés. Talán fél- vagy egyéves lehetett akkor a baba. Úgyhogy kitartás, majd megjön Neked is az az érzés! Nem vagy rossz anya, semmi rosszat nem tettél! Egyébként nem ez a szülés utáni depresszió kiváltó oka - legalábbis részben?

Egyébként meg tudom érteni, hogy a kezdeti lelkesedés alábbhagy, mikor minden baja van a kismamának a terhesség alatt, és szerintem teljesen normális, hogy inkább nyűgnek érzi, és bánja már az egészet. Ne aggódj, kialakulnak majd azok az érzések! Most még csak ismerkedtek egymással.

2011. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vigyázz azzal hogy kinek öntöd ki a szívedet. Ebben a kérdésben nagyon sokan érzékenyek. Nem vagyok biztos benne hogy egy ilyet a saját anyámon kívül bárkivel is meg tudnék beszélni. Szerintem menj pszcihológushoz. Ő nem ítél. Megmondja mi okozhatja ezt. Lehet hogy te simán egy olyan típus vagy aki nehezen szeret meg vkit (vagy még soha nem is sikerült senkit), vagy lehet vmi elnyomott lelki oka is. Ők tudják mit kell keresni és hogy kell-e egyátalán vmit keresni. Azzal egyetértek hogy magadba ne tartsd, mert szeretni csak az tud igazán aki saját magát szereti, és te most jelenleg megveted magad mert ilyen érzéseid vannak. Mások vagyunk mindannyian máshogy szeretünk. Attól hogy nem azt érzed amit a legtöbben leírnak, attól még nem kell megijedned. Te ilyen vagy, szeresd így magad, és majd a gyereked is így fog szeretni (szeret már most is) amilyen vagy.
2011. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!