Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy alakult? Válaszo...

Anyukák, hogy alakult? Válaszoltok? Körkérdés

Figyelt kérdés

Pár kérdésre szeretnék választ kapni az ezen az oldalon írogató, olvasgató anyukáktól.

-Hány gyermeked van?


-Annyi gyermeked van, amennyit szerettél volna? Vagy esetleg több, vagy kevesebb lett a betervezettől.


-Ha 3 vagy 4 gyerekes vagy, akkor mennyivel több kiadás havonta, mint amikor még csak 2 volt?


-Mindig mindenből a legjobbat veszed, amit agyonrrklámoznak, vagy veszel pl. használt cipőt, ami nemis Siesta, nemis Falcon, Asso, Elefanten...


-Szerinted mennyire gáz, hogy a gyerek használt, örökölt ruhákat hord, nem pedig vadi újat?


-Tudtok spórolni, vagy úgymond hónapról hónapra éltek?


-Gazdagok vagytok, vagy középmezőny, esetleg szegények?


-Van e biztos munkahelyed, ahova visszavárnak, vagy már vissza is mentél?


-Hány éves vagy és a gyerkőc mekkora?


2011. febr. 24. 14:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

-2 lányunk van

-kettőt biztosan akartunk,de lehet,hogy még egy harmadik is elfér :)

-...

-nem veszem meg a drága ruhákat,játékokat,cipőt pedig mindig újat kap(nak)

-az én gyerekeim a ruháik 70%-át örökölték valakitől (uncsitesó,barátnő akinek ikerlányai vannak),és sok turis cuccuk van,szerintem egyáltalán nem ciki ha a gyerek használt ruhát hord.Én például nem vagyok hajlandó kiadni sok pénzt olyan ruháért amit itthon hord és hamar kinő.

-a spórolás álom és úgy néz ki,hogy az is marad...

-középmezőny

-a munkahely ahonnan eljöttem csődbe ment,érdekes lesz majd két kicsi gyerek mellett új munkát találni

-31 vagyok,a lányok 2 éves és 5 hónapos

2011. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

1 gyerekem van

2-ot szerettem volna de 1 marad

-

Nem mindig veszek agyonreklamozott dolgot csak amire tenleg szuksegunk van. Persze lehet, hogy pont reklamozzak de nem azert veszem meg. :) Cipobol ujat veszek mindig, ruhabol orokoltunk, vettem hasznaltat is es ujat is.

Nem gaz ha egy gyerek hasznalt ruhakba jar. Legyen apolt es tiszta ez a lenyeg.

Tudunk sporolni egy keveset havonta(a gyereknek teszunk felre es egy nyaralast tudunk megengedni magunknak evente es kozben ujitjuk a hazat mert bizonyos dolgokra rafer).

Kozepmezony (hitel van a hazunkon meg 9 evig, 2 kocsink van ezek hitelmetnesek mar)

Van munkahelyem, mar visszajottem dolgozni. Logisztikan dolgozom.

32 eves vagyok es 13 honapos a kisfiam

2011. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

-2 lányom van


-Egyet terveztünk, tehát több van


-"Csak" kettő van


-Cipőből nem veszek használtat, mert minden gyerek másképp tapossa ki, de ruhából veszünk használtat, ha úgy találom, hogy keveset örököltek vagy drága az új


-egyáltalán nem gáz


-csak keveset tudunk spórolni, viszont mindig sikerül valamennyit


-szerintem elég szegények vagyunk, havi netto 150000-ből élünk négyen


-nincs, mert úgy alakult, hogy egyetemről mentem szülni


-22 éves vagyok, a nagy 22 hónapos, a kicsi 2 hónapos

2011. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

2 gyermekem van.

Hármat szerettem volna, de még nem késő!

-

Nem agyonreklámozott termékeket vásárolok, van sok használt ruhánk, cipőből újat veszek általában.

Nem gáz a használt ruci, használt játék stb.

Valamennyit tudunk spórolni.

Középmezőnybe sorolom magunkat.

Van biztos munkahelyem, visszavárnak.

32 éves vagyok, kislányom 7 éves, kisfiam 15 hónapos.

2011. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Szia!

- 2 kisfiam van, ikrek.


- Örülök, hogy egyszerre jöttek, mert csak 1 gyereket terveztünk, de soha nem bántam meg, hogy 2 lett.


- A cipőre vagyok nagyon kényes, szeretem ha tarja a bokájukat. Ruhákat csak akkor veszek újat, ha akció van, ezek az "ünneplő" darabok. Itthonra turiban vásárolok, mert az jobb minőségű, mint a kínai.


- Nem gáz, ha örököl ruhát, úgyis leeszi, kiszakítja, stb. A ruhán lehet csak spórolni, sajnos nekünk nem volt kitől örökölni, így marad a turi, baba börze.


- Spórolni minimálisan tudunk. Megtakarítás + életbiztosítást kötöttünk, van valamennyi félre téve, de sok a kiadás.


- Nem élünk olyan rosszul, nincs hitelünk, saját autónk van, de albérletben lakunk. Így nem tudom, hová tartozunk, de érzem, hogy egyre nehezebb.


- Munkahelyem nincs, mikor terhes lettem, elküldött a munkáltató, felmondta a próbaidős szerződésemet. De bízom benne, ha a fiúk oviba mennek, találok valamilyen munkát. Muszáj lesz.


- Én 27 éves vagyok, férjem 35, kisfiaim 2

2011. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

- 1 kisfiam van

- kettőt szerettünk volna, sikertelen terhesség miatt feladtuk a próbálkozást (bár ki tudja...)

- cipőt nem veszek használtat, abból magunknak (felnőtteknek) is csak újat és jó minőségűt

- nem gáz, az én fiam 80%-ban öröklött ruhákban jár

- mi tudunk spórolni, nem költekezünk és sokat dolgozunk

- háát, olyan felső-közép, vagy közép-közép

- éppen most mentem vissza, tár karokkal vártak és elő is léptettek :-)

- 36 vagyok, gyerkőc majdnem 2

2011. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

- 1 kisfiam van


- az eredeti terv 2 gyerek, de még nem tervezzük a kistesót


- -----


- igyekszem a minőségi dolgokat venni, de nem feltétlenül agyonreklámozott dolgokat veszek. Használt dolgokból viszont csak nagyobb dolgokat vettünk (elektromos babahinta, sport babakocsi), ruhát, cipőt nem veszek neki használtat.


- nem tartom gáznak, vagy cikinek, de én megveszem a fiamnak az új ruhát (örökölni nincs kitől, a családban mostanság kislányok születtek...)


- nem hónapról hónapra élünk, de nem is tudunk sokat félre tenni, csak egy egészen minimálisat


- középmezőny


- elvileg van, de manapság már csak az biztos, ami elmúlt...


- én 25 éves vagyok, a fiam 1 éves

2011. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

1.két gyerkőcöm van.

2.eredetileg ennyit vállaltunk be(szocpol)bár ha most nem nagyon nem akarok újabb kicsit,azért egy lány majd 5-6év múlva talán összejön.

4.használtan nem vettem még cipőt,de unokatesókét simán hordja a nagyobbik.még ezek a méretek nincsenek kigyúrva

5.én nagyobbacskának utáltam,de most még picik a fiúk,nekik jó.és szintén ezeken a méreteken még nem látszik hogy használt,és nagyon jó márkát/minőséget lehet kifogni

6.ez az év nem indult jól...most nagyon várom már a fizut,eddig nem tudtunk spórolni,de ami késik nem múlik

7.középmezőny(bár ha nem lenne lakáshitel,akkor már majdnem gazdagok :-D )

8.nincs,a nagyobbik 1,5hónapos volt,mikor lejárt a határozott idejű szerződésem.azóta tavaly januárban megszűnt a cég is

9.idén leszek 30.a nagy 28hónapos a kicsi majdnem 9hónapos

2011. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

- 2 lány (26 hós, 4 hós)

- tervezünk 3. babát, szintén kis korkülönbséggel, kb jövő év elején szeretnék teherbe esni (gondolom könnyen fog menni, mert ők ketten is első próbára jöttek)

- ---

- édesanyám veszi nekünk a ruhákat (Németországban él, onnan hozza), általában újakat, de néha vesz börzéken használtat is, cipőt a deichmanban vagy decathlonban veszünk

- nem gáz a használt ruha, ha nincs agyonmosva, agyonkopva

- inkább hónapról hónapra élünk, néha el tudunk dugni egy-egy tízezrest, ennél többet nem

- ha kifizetjük a lakáshitelt és a rezsit, akkor kb 100ezer ft marad költőpénznek (kaja, pelus, stb)

- van munkahelyem, de még nem mentem vissza, elvileg várnak

- 31 éves vagyok

2011. febr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

1. 1 db 13 hónapos fiam van

2. még 2-őt szeretnénk

3. -

4. nem, ott spórolok, ahol tudok, de ha más pelusból kifolyik a pisi, akkor igenis rászánom a pénzt a jó minőségű pelusra

5. rendszeresen veszek angol turis ruhát és a használtat is ráadom. Nagyon szép ruhácskái vannak, nem szégyenkezünk.

6. Erre a kérdésre nem tudok röviden válaszolni. A férjemnek saját cége van. Nincs valutánk beváltva vagy pénzünk a bankban, de ha 1 kliens csak 1-2 hónap múlva fizet, nem megyünk a falnak tőle. Ha így vesszük, a be nem érkezett pénz is megtakarítás, mert nem költötted el.

7. Attól függ:) Öltözködés és kocsi szempontjából középmezőny, ház szempontjából szegények vagyunk (most épül, még nincs mutogatható állapotban, de benne lakunk). Rendesen eszünk, a kicsinek mindene megvan. Néha 1-2 kikapcsolódás, pizza, vendéglő is belefér.

8. Van, de még nem tudom, élek-e vele. Tervezzük a kistesót.

29 vagyok

2011. febr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!