Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy alakult? Válaszo...

Anyukák, hogy alakult? Válaszoltok? Körkérdés

Figyelt kérdés

Pár kérdésre szeretnék választ kapni az ezen az oldalon írogató, olvasgató anyukáktól.

-Hány gyermeked van?


-Annyi gyermeked van, amennyit szerettél volna? Vagy esetleg több, vagy kevesebb lett a betervezettől.


-Ha 3 vagy 4 gyerekes vagy, akkor mennyivel több kiadás havonta, mint amikor még csak 2 volt?


-Mindig mindenből a legjobbat veszed, amit agyonrrklámoznak, vagy veszel pl. használt cipőt, ami nemis Siesta, nemis Falcon, Asso, Elefanten...


-Szerinted mennyire gáz, hogy a gyerek használt, örökölt ruhákat hord, nem pedig vadi újat?


-Tudtok spórolni, vagy úgymond hónapról hónapra éltek?


-Gazdagok vagytok, vagy középmezőny, esetleg szegények?


-Van e biztos munkahelyed, ahova visszavárnak, vagy már vissza is mentél?


-Hány éves vagy és a gyerkőc mekkora?


2011. febr. 24. 14:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

1. 4 és most várom az 5.-et.

2. Először egyet akartam, aztán még egyet. A 3. becsúszott, a kicsiket terveztük. És nem lesz több.

3. Néha úgy érzem, sokkal több a kiadás, máskor egész jól lehet hasznosítani a többieknél vett cuccokat. Soha nem számszerűsítettem, mert a bevételeink is nőttek a gyerekek számával együtt. Nem csak a családira gondolok:)

4. Egyedül cipőt nem veszek használtat, és ezt nem is örököltetem. Amúgy szívesen vásárolok a Vaterán és börzéken, turikban is. Minőségre megyek, nem arra, hogy feltétlenül új legyen.

5. Nem ciki a használt ruha. Bár a lányom mostanában 12 évesen pedzegeti, hogy ez téma az osztályában. De mivel többen vannak turis gyerekek, lenyomják a kisebbséget.

6. Van biztosításunk, és konkrét célokra spórolok mindig. Téltől tavaszig nyaralásra, tavasztól télig Karácsonyra:)

7 A középmezőnyhöz tartozunk anyagilag. Saját ház, használt kocsik, minimális hitel.

8. Visszavárnak a munkahelyemre, de nem biztos, hogy élek vele.

9. 39 éves vagyok. A gyerekek 17,13,12 és másfél évesek.

2011. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ami kimaradt. Nem tartom cikinek, elítélendőnek, ha valaki turkálóban, használtan vesz ruhát a gyerekének vagy magának. mindenki ott spórol, ahol tud.

Egy kisgyerek nem attól lesz boldog, elégedett, ha csakis vadiúj holmikban jár, mindent megkap amit kitalál... A törődés, szeretet ezeknél sokkal fontosabb!

Spórolás: Egyik hónapban többet, máskor kicsit kevesebbet sikerül félrerakni. Mivel apa egyedül dolgozik, így kicsit nehezebb, főleg, hogy a munkája is ilyen... egyszer több, máskor kevesebb jön be..

2011. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

1. Egy gyerekem van.

2. Még nem, lehet, hogy nem is lesz több, de még 10 év múlva is bőven szülőképes korban leszek, szóval ez még változhat.

3. -

4. Nem. Vannak dolgok, amiknél ragaszkodom egy bizonyos márkához, de amúgy megvannak a saját kritériumaim, és ha egy olcsóbb termék is megfelel ezeknek, akkor azt veszem meg. Márkás cipőt pl. nem igazán vettem még eddig, mégis teljesen egészséges a fiam lába.

5. Nem tartom gáznak, bár szeretem csinosan öltöztetni, de játszáshoz tökéletesen megfelel egy használt melegítő is, hiszen az új is használt kinézetű lesz hamar. És amúgy is, az örökölt, turkált ruhák között is vannak megkímélt, csinos darabok.

6. Spórolni nagyon nem tudok most sajnos, a rendelkezésre álló keretből úgy-ahogy kijövünk, de félretenni ennyiből képtelenség. De ha minden a terveim szerint alakul, akkor ez változni fog (csak nem ebben az országban).

7. Mi számít szegénynek? Egy afrikai nomád törzshöz képest eléggé gazdagok vagyunk, helyi viszonylatban inkább szegénynek mondanám magunkat, de ez relatív szegénység, nem élünk létminimum alatt, sőt, közelében sem, bár a középmezőnytől jócskán elmaradunk sajnos.

8. Volt, visszamehettem volna, de nem mentem, inkább a tanulás mellett döntöttem. Így ki kell bírni ezt a három év csóróságot, de utána nagyon jó esélyeim lesznek arra, hogy egyrészt azzal foglalkozhassak, amit nagyon szeretek, másrészt arra, hogy ebből egy számomra megfelelő színvonalon élhessünk, tudjak félretenni, stb.

9. 23 éves vagyok (lassan 24, de még amíg lehet nem mondom magam annyinak), a fiam 3 éves múlt.

2011. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

- Jelenleg egy gyermekem van.


- Két gyermeket biztosan szeretnék, de a három sem kizárt, jövőre tervezzük a kistestvért0.


- Nem hiszem, hogy csak az a (pl. játék) a jó, amit agyonreklámoznak, egy pár ezer forintos játék is lehet fejlesztő, nem csak a tízezer felettiek. Például a lányom szereti az üres papírdobozokat, vizesüvegeket és kupakokat, sokkal jobban eljátszik velük, mint egy drága játékkal. Veszünk neki drágábbakat is, és olcsóbbakat is.


- Egy használt ruha ugyan olyan jó, mint egy vadiúj, hiszen az új is használt lesz egyszer. Sokkal egyedibbeket lehet találni egy turiban, mint a drága babaruha boltokban. Nyilván kap új ruhákat is, de a ruhatára nagy része turis, ami van, hogy még senkin sem volt előtte. Az a lényeg, hogy tiszta és vasalt legyen a ruha.


- Az egyik hónapban többet, a másikban kevesebbet tudunk spórolni, de nem élünk hónapról hónapra. Van hitelünk, de a házunk és a kocsink saját, és mi építettük.


- Középmezőnyben vagyunk.


- Van biztos munkahelyem, visszavárnak, dehogy oda fogok-e majd visszamenni az még kérdéses, mert eléggé messze van a lakhelyünktől. De az még odébb van.


- 27 éves vagyok, a kislányom 1 éves.

2011. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

- 2 gyerekem van

- ennyit is terveztünk

- -----

- vannak dolgok, amiben ragaszkodok az újhoz és a jó minőséghez, pl cipő. Másban nem érdekel a márka, meg a divat.

-Ha gáz, na nem (szerintem nem), de a gyerekeim főleg turis ruhákban járnak (nem foltos, nem szakadt, szépek, de használtak)

-minimálisat teszünk félre a gyerekek számláira

- talán középmezőny, de mihez képest?

- gyed-en vagyok, de tudtommal visszavesznek a munkahelyemre

- 34 éves, 3éves/L, 10hónapos/F

2011. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Szia!

1 lányom van aki 10hós

Még fiatal vagyok s szeretnénk tesót,majd idővel.. 2 babát szeretnék

Nem kell nekem a márkás cucc,pelusból nekem a Tescós zöld jött be,cipő még nem kell a kicsimnek

Sok ruhát kaptunk,alig vettünk párat

Tudunk spórolni,mert anyum hozza nekünk a kaját oviból ighy nem kell főznünk

Szerintem középmezőnyben vagyunk pénzileg,van netünk.tv,telefon,nem panaskodunk

Még albiban vagyunk amig le nem telik a fundamenta,de utána megyünk saját lakásba

Munkahelyem nincs,mert nem jött össze a meló ahol dolgoztam

Spórolni a fundamenta havi 20ezrét tesszük el,s ami megmarad nem költjük el

Én és a párom is 25évesek vagyunk,kicsink 10hós

2011. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Egy kisfiam van.

2. Két gyermeket szerettünk volna...

3. ---

4. Nem veszem mindig a legdrágább, legjobbnak titulált dolgokat, de maradok azoknál a termékeknél, amik beváltak az áruktól függetlenül.

5. Az én kisfiamnak sok olyan ruhája van, amit kisgyerekes barátoktól, rokonoktól kaptunk. De például bababörzén, neten, idegenektől nem veszek semmit.

6. Spórolni nem tudunk, szinte minden hónapban elköltjük a bevételünket, az utolsó héten már nagyon várjuk a fizetést.

7. Szerintem a "középmezőnybe" tartozunk.

8. A munkahelyemre visszavesznek, de csak a Gyes lejárta után. Én a Gyed után akartam visszamenni dolgozni, de végül így egyeztünk meg.

9. 35 éves vagyok, a kisfiam novemberben volt kettő.


Megkérdezhetem, mihez kellenek a válaszok?

2011. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

1. Egy gyerkőc

2. Pontosan annyi, amennyit szerettünk volna

3. nem érint

4. kizárólag új Salus szupináló sarkú gyógycipőt-szandit-csizmát

5. örökölt ruhája nincs, használt van. nem gáz, hiszen baromi gyorsan kinövik

6. gyerkőcnek külön gyűjtök, néha nekünk is marad :) (gyerek ruháit, játékait stb adom-veszem abból van tartaléka, de kaja pelus stb mi pénzünkből költünk rá)

7. lassan alsó középosztály

8. van biztos munkahely, hála égnek nagyon várnak

9. Baba 20 hónapos, én 34 éves

2011. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

- 1 gyerekem van

- kettőt szerettem volna, de sajnos nem lehet több

- x

- nem a reklámok, meg a drágaság alapján vásárolok, hanem ami tetszik és megtudom venni.Fölöslegesnek tartom 10000Ft-ért cipőt venni, mikor max 1 hónapot hordja

Venni nem veszek használtat semmiből, de ha öröklünk

valakitől nem dobom ki, ha nincs baja.


-egyáltalán nem gáz a használt ruha, a gyerekem legtöbb ruhája használt.A 80%ról meg sem lehet mondani.Azt meg kilátja, hogy mielőtt a gyerekemre adtam volt-e rajta címke?


- hát majdhogynem napról-napra élünk, sporolás??? lehetetlen


-inkább szegény de csak anyagilag


-még bizonytalan sincs, nem hogy biztos :(


- én 20 gyerkőc 2,5

2011. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

1.:2gyekőc 20 és 1hónapos

2.:ennyit szerettem volna, hogy lesz e több, ha besikerül igen, amúgy nem szeretnék ezért igyekszem is kivédeni(hú ezt jól megfogalmaztam:S)

3.:-

4.:cipőt sose veszek használtan, és a reklám dolgokat sem keresem, ha megéri megveszem, ha nem nem, függetlenül attól, hogy mennyire trendi.

5.:A gyerekeken van új és használt ruha, márkás és kínai is. Minőségre nem mennyiségre megyek.

6.:Ha váratlan kiadás jön, akkor nem riadunk meg, "telik rá"

7.: mi számít középmezőnynek vagy szegénynek? Jól élünk, mindenünk megvan.

8.: nincs már:( megszűnt a cég:(, még tanulok.

9.:24

2011. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!