Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy fiúnév...

Mit csináljak, ha egy fiúnév sem tetszik?

Figyelt kérdés
Egy kisfiunk van, 8 hónapig törtük a fejünket, mi legyen a neve. Egyetlen egy volt, amibe beleegyeztem,nem is bántam meg. Most úgy néz ki, újra kisfiút várunk, de már 100x átnéztem a-tól z-ig a neveket és egy sem tetszik! Tudom, furcsán hangzik, de nekem ez probléma - persze ez legyen a legnagyobb. (A másik meg, kislánykorom óta lánynevekben gondolkodtam.. :)Jártatok már hasonló cipőben?
2011. jan. 18. 22:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Huhh, ugyanazt a nevet nem adnánk :))

Különlegeset sem, mert ritka a vezetéknevünk.

22:35 - Mi volt az 1. név? És most melyikkel barátkozol?

2011. jan. 18. 22:41
 12/21 anonim ***** válasza:

Valter?

Ha a Veronika tetszik én a V betűs fiú neveket nézegetném.

2011. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Apa Ferenci Ferenc, öccsei Csaba és Zoltán.

A kisfiúnk Szabolcs lett, a Dávid volt a talom nevünk. De azt a sógorom a kisfiának adta, így lett ő Bence Dávid. A másik sógorom a Dánielt akarja majd adni, ha fia lesz.

A Nimród az, ami a páromnak tetszik, én barátkozom vele... De a Szabolcsot én választottam, így a második nevet ő választhatta. Ha lány lesz, azt szintén én választottam ki, abból nem engedek, ő Boglárka lesz. De még sajnos nincs itt az ideje a tesónak, úgyhogy van időm még barátkozni a fiú névvel. :D

2011. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
En pont ugyyanigy voltam, mint te. Soha nem volt egy fiu nev sem ami tetszett volna. Lany nevbol viszont, olyan sok tetszik, hogy el sem tudtuk volna donteni mi legyen. Es annyira biztosak voltunk benne, hogy lanyaink lesznek (ikrek), hogy fiu nevekben megcsak nem is gondolkoztunk. Aztan kiderult, hogy ket kisfiunk lesz :), hat jo sokat orlodtunk rajta, mire eldontottuk mi legyen a nevuk. Ugy dontottunk vegul, hogy en irtam egy listat a nevekrol ami, nem mondom, hogy tetszett, de az elmegy kategoriaba tartozott nalam, es apanak odaadtam, hogy mondja meg melyikek azok amik a legjobbak szerinte. O kivalasztotta azt a kettot, es (mint mar valaki elottem irta) probaltam minnel tobbszor leirni, kimondani, hogy megszokjam, igy ma mar tetszik mindket nev.
2011. jan. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

érdekes, én is pont így vagyok ezzel.

a lánynevek közül rengeteg tetszik, de a fiúnevek közül valójában egyik sem, persze azért vannak, amelyek az "elmegy" kategóriába tartoznak.


szerintem hagyd rá a férjedre a döntést.

vagy nevezzétek el egy olyan ember után, akit tisztelsz, akire felnézel, lehet ez híresség vagy a környezetedből is valaki.

2011. jan. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia!Ezzel mi is így voltunk illetve csak én,mert a párom az ő nevét akarta adni a fiunknak,de én már 6-7 éve eldöntöttem ha lesz fiam,hogy fogják hívni(nagy harcokat vívtunk a párommal,de amikor 4d-n kiderült,hogy fiú,már ujságolta mindenkinek milyen szép neve lessz:) csak engedélyeztetni kellett.Sok sikert remélem találtok neki vmi szép nevet:)
2011. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Üdv Sorstárs. :-)

Nekem már van egy lányom,és lány nevünk volt is a tarsolyban,de fiú név nem.

Most tesót tervezünk,és a párom odavan,hogy fiú legyen,nagyon vágyik rá,én meg már most bújom a névkönyvet.


Elég rövid és karakán vezetéknévhez keresek hozzá illő nevet,egyik sem tetszik valamiért.

El sem tudom képzelni,hogyan fogok találni,ha szükség lesz rá.


Majd ha neked sikerült,akkor azért megosztod velünk?


Jaa,és hogy ne csak magunkról pletyuzzak,anno és a választásnál (bár lányom lett) arra figyeltem,hogy ne csak gyermekként,hanem komoly felnőttként is jól csengő jól hangzó neve legyen a gyermekemnek. Nem akartam túl maradi és túl modern nevet sem. Ennyi volt a szempont,meg az hoyg tetsszen,jól essen kimondani. Nem akartam kiszúrni a gyermekemmel,így az ő szempontjából mérlegeltem. A név fontos,egész életeden át elkísér.

2011. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is hasonló cipőben járunk...

Már van egy kisfiunk és egy kislányunk, most harmadszorra úgy tűnik újra kispasit várunk, de hogy mi legyen a neve...

A lánynevünk már megvolt, de fiúnevet nagyon nem találunk. Az a baj, hogy mindegyikre van valami kifogásom(sajna én vagyok a nehezebb eset).

Igaz van egy listánk, amiből valszeg választani fogunk, de egyikbe sem szerettem bele igazán(még).

Nálatok vannak esélyesebb nevek, amiből választani fogtok, vagy egyáltalán nincs semmi?

Ha vannak mik azok?

2011. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is!

Előzőnek: a Dániel tetszene, de nehezen lehet kimondani a vezetéknevünkkel. De talán akkor is ez inkább..Nem is tudom...

Szóba jött az Iván, de az meg olyan rövid, nem nagyon lehet becézni sem. A férjemnek a Milán tetszik, de az meg tucat... (Pedig Füst Milán miatt régebben esélyes volt :).

Nekem még a Henrik tetszett, de arról (Henri) egy francia komornyik ugrik be egyfolytában. Az Attila is felmerült, de ugyanolyan hamar le is..Márton tetszene esetleg, de az elkerülhetetlen Marci becézéstől a hideg ráz. A Levente is szóba jött, de belőlük megint sok van (ismerősök körében is), meg "lágy" név. Nagyjából ennyi, de még folytathatnám... Ti mennyire számítotok nehéz esetnek? Hasonló beszámolót kérhetek? :)

Amúgy meg nem derült még ki a neme, de úgyis fiú !

2011. jan. 21. 22:20
 20/21 anonim ***** válasza:

Abszolút megértelek, nekem is minden névhez van valami kifogásom:))).

Most talán leginkább a "Zalán " tetszik, de Férjemet még nem győztem meg teljesen, igaz nem is zártuk ki.

Szóba jöhet még a Botond, Milán, Soma, Lóránt, Áron.

Mi ezek közül fogunk választani:)).

2011. jan. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!