Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tetszik a Jàzon fiunev?

Tetszik a Jàzon fiunev?

Figyelt kérdés
Jàzmin a kislnyunk es gondolyuk Jàzon lesz a kisocsi.Regi magyar keresztnev.
2011. júl. 11. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem jön be.
2011. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Jázon? Én ezt most halom először, de ha nem írod, hogy fiúnév, akkor azt hiszem, hogy lánynév. Nekem sem tetszik, én biztosan nem adnék ilyet a fiamnak, de ha nektek bejön, akkor miért ne? ;)
2011. júl. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Jázon???

Nem tetszik. Nagyon nem.

2011. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tetszik.
2011. júl. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem. :S
2011. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik a név, de ha tetszene sem adnám, mert én nem szeretném, ha jóformán ugyanolyan neve lenne a lányomnak és a fiamnak is.
2011. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik.

Biztos, hogy ősmagyar? Mert nekem egyből az angol Jason név ugrott be, ami a görög (mondabeli) Jaszón névből ered.

Úgyhogy ez nekem kb. olyan, mint a Brendon,Dzsásztin, Dzsenifer és egyéb magyarított külföldi név, szánalmas...

2011. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem tetszik. A Jázmin mellé még kevésbé.
2011. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Jázon: gyakori görög név. - 1. Kirenei ~ (kb. Kr. e. 150-100) 5 kv-ében tudósít a Makkabeusok fölkeléséről; ennek az elveszett műnek rövid kivonata a 2Mak 2,19-32 (→Makkabeusok könyvei). - 2. III. Oniász főpap testvére. IV. Antiokhosz Epiphanész idején a gör-ökkel rokonszenvező párthoz tartozott; megszerezte magának a főpapi méltóságot, és megkísérelte (Kr. e. 174-171) a zsidókat hellénizálni (4,7-22). Amikor Menelausz elnyerte a kir. tetszését és főpap lett, ~ az ammoniták földjére menekült, majd rajtaütött Jeruzsálemen, de ez nem járt sikerrel. Újra menekülnie kellett; 169: az arabok fejed-e, I. Aretász elfogatta, de megszökött és Spártába menekült; itt is halt meg (5,1-10). - 3. A Tesszalonikában élő ~ befogadta Pált és Szilást házába (ApCsel 17,5-9). Egy alkalommal a zsidók ~ háza elé vonultak, hogy Pált és Szilást a nép elé vezessék, amikor azonban nem találták ott őket, néhány testvérével ~t hurcolták a város elöljárói elé. A kiszabott váltság fejében szabadon bocsátották őket. Ez a ~ talán azonosítható azzal a korintusi zsidóker-nyel, aki üdvözletét küldte a rómaiaknak (Róm 16,21)."


A Magyar Katolikus Lexikonból idézve.

Szval igen, régi, de cseppet sem magyar keresztnév. A 1990-es években szórványosan használták, de igazán elterjedt sosem volt.

2011. júl. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik de nem adnám a gyerekemnek.
2011. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!